Według ministra spraw zagranicznych Włoch, Paolo Gentiloniego, ewentualna obecność Ukrainy w NATO byłaby wielkim błędem. Jest również zaniepokojony sytuacją w Libii.

„Akces Ukrainy do NATO byłby fatalnym błędem”– powiedział w wywiadzie Gentiloni, odnosząc się do kwestii wpływania Władimira Putina na decyzje polityczne Ukrainy, w szczególności dotyczące członkostwa w NATO. Minister wyraził również zadowolenie z tego, że dzięki nowemu porozumieniu z Mińska rozwiązanie konfliktu w Donbasie powróciło na drogę dyplomacji. Zauważył jednak, że nie ma gwarancji, że porozumienie otwiera „nowy etap w rozwiązaniu konfliktu”.

Włochy są również zaniepokojone sytuacją w Libii, gdzie trwa wojna domowa. Gentiloni uznał za „alarmujący” fakt obecności tam dźihadystów z tzw. Państwa Islamskiego i nie wykluczył ewentualnej interwencji zbrojnej w ramach międzynarodowej operacji.

Unian.info / onet.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz