Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Walentyn Nalywajczenko twierdzi, że Rosjanie ściągają do Donbasu ruchome krematoria, w których spalane są zwłoki walczących z ukraińską armią żołnierzy.

W dniach 20-23 stycznia na rozkaz Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej na terytoria tymczasowo zajęte przez terrorystyczne ugrupowania wprowadzono siedem mobilnych krematoriów zamontowanych na platformach samochodów ciężarowych Kamaz– mówił Nalywajczenko 5. Kanałowi wczoraj wieczorem. Jego słowa przytacza Polska Agencja Prasowa.

Niedawno prezydent Petro Poroszenko powiedział, że w obwodach ługańskim i donieckim rozmieszczonych jest 9 tysięcy rosyjskich żołnierzy.

PAP / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz