Prawo i Sprawiedliwość zaapelowało do ministra kultury oraz premier Ewy Kopacz o odwołanie dyrektora muzeum Auschwitz, Piotra M. A. Cywińskiego.

Politycy PiS skrytykowali Cywińskiego za niewysłanie zaproszenia na obchody 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz córki Witolda Pileckiego – twórcy obozowej organizacji konspiracyjnej.

Zdaniem PiS postępowanie Cywińskiego było haniebne. – To jest rzecz skandaliczna, że nie pamięta się o polskich bohaterach (…). To, że wczoraj w czasie uroczystości nie było miejsca dla przedstawicieli rodziny rotmistrza Pileckiego, jest rzeczą skandaliczną. Potrzebna jest tu bardzo szybka reakcja. Domagamy się, żeby premier Ewa Kopacz, ministerstwo kultury wyciągnęło konsekwencje – powiedziała wiceprezes PiS Beata Szydło.

Rzecznik resortu kultury, Maciej Babczyński nie chciał komentować apelu PiS. Cywiński tłumaczył z kolei, że rodziny – dzieci, wnuki, wdowy po byłych więźniach – to łącznie setki tysięcy osób, więc trudno byłoby do wszystkich wysłać zaproszenia.

PCh24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz