Zdaniem negacjonisty wołyńskiego Wołodymyra Wiatrowycza, Polacy odrzucają ukraińskie propozycje uregulowania spraw związanych z pochówkiem.

Szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wiatrowycz w poście opublikowanym w serwisie Facebook stwierdził, że Polacy od wiosny nie prowadzili tak naprawdę do rozmów, a nierozwiązana kwestia pochówków tworzy dla Polaków jak stwierdzi cudowną okazja do pustych deklaracji o szacunku dla zmarłych i niemożności porozumienia się z Ukraińcami.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Negacjonista wołyński podkreślił, że ukraińska blokada ekshumacji jest odpowiedzią na demontaż przez Polskę nielegalnego ukraińskiego pomnika UPA na cmentarzu w Hruszowicach pod Przemyślem.

ZOBACZ TAKŻE: Majkowski: Szeremeta i Wiatrowycz zablokowali poszukiwania szczątków Polaków na Ukrainie

Wiatrowycz proponuje wzajemną dwustronną legalizacja wszystkich dotychczasowych miejsc pamięci i pochówków w Polsce i na Ukrainie. Szef ukraińskiego IPN twierdzi, że na Ukrainie znajduje się ponad 150 takich miejsc związanych z polskimi zmarłymi nie posiadającymi odpowiedniej dokumentacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Według Wiatrowycza Polacy nie przedstawili jeszcze żadnego spisu ukraińskich pochówków na terenie Polski, które mogły powstać nielegalnie.

Kresy.pl / facebook.com

Czytaj kolejny artykuł
16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Laszka
  Laszka :

  A co on myślał, że tupnie swoim banderowskim kopytem, a Polacy rzucą się banderze i UPA pomniki stawiać? POPIS pewnie by to z roskoszą zrobił, ale najzagorzalsi banderofile zdają sobie sprawę, że w Polsce to nie przejdzie. Czekamy na kolejne kroki banderlandu. A ja coraz szerzej się uśmiecham….

 2. gotan
  gotan :

  nikt polaków nie denerwuje…. Wypociny jakie wypowiada ten hajdamaka ,czyni na własny użytek….Nikt z poważnych historyków bełkotem bandersyna nie przejmuje się..To typowy Azjata…Paskudzi gdzie się da….nawet wówczas kiedy nie wie komu służy upadliński bełkot….Koniec banderlandu niebawem…Przestaniecie istnieć…i co wtedy ?

 3. greg
  greg :

  Sluchaj, klamliwy szczurku halicki. W Polsce, wszystkie ofiary OUN i tzw. UPA, jak tez rezimow hitlerowskiego i sowieckiego, od dawna
  sa godnie pogrzebane i spoczywaja na cmentarzach w swoich mogilach. Co więcej, kozi bobku, w mogilach spoczywaja nawet ZBRODNIARZE I OPRAWCY (np. mogily zbiorowe zbrodniarzy wojennych z tzw. UPA na ukrainskim cmentarzu wojennym w Przemyslu czy hitlerowcow
  na niemiecki cmentarzu wojennym, tamze). Natomiast u ciebie na UPAinie tzw. banderlandzie, na zdewastowanym i wyludnionym przez barbarzynskie banderowskie ludobójstwo
  ponad 180 tys. ludnosci cywilnej oraz wypedzeniu pod grozba smierci 1 mln, Wolyniu i Małopolsce Wsch., strasza niepogrzebane szczatki bezbronnychOFIAR tego bestialskiego ludobujstwa.

  Warunkowanie ich pogrzebania, stawianiem w Polsce jakichs wymyslnych gloryfikujacych zbrodniarzy pomnikow ( bo przeciez nagrobki, wszyscy pochowani juz dawno maja) zwyrodnialym zbrodniarzom i bandytom, automatycznie wylacza cie klamliwy bandersynu ze zbiorowiska ludzi, a stawia obok ostatnich dewiantow i degeneratow. Polska juz wszystko zrobila (takze w sferze reprywatyzacji bylego ukrainskiego majatku, i to az z nawiazka (dobrym przykladem jest znowu Przemysl gdzie zwrocono olbrzymi gmach II LO, tzw. Dom Ukrainski oraz dziesiatki innych nieruchomosci, a kosciol garnizonowy
  na katedre bizantyjsko-ukrainska wraz z zabudowaniami na plebanie, biskupowi ukrainsko-bizantynskiemu wrecz za nic PODAROWANO).
  Wy, falszywe gady, w zadnej z tych spraw nie zrobiliscie nic. Wiec, do roboty! Wykazcie sie lub nastapi koniec karmienia pasozytow i wrogow i otrujecie sie waszym jadem i utopicie we wlasnych odchodach.

 4. Kas
  Kas :

  Tak się zastanawiam… Mamy przecież jakieś służby specjalne UOP-y, ABW-ery 😉 jednostki wojskowe do zadań niewykonalnych np. „Grom”. Czy nie mogli by ci chłopcy jakoś dyskretnie, bez hałasu i rozgłosu uciszyć tego gnojka Wiatrowycza? Rzecz jasna, tylko pytam z ciekawości a nie proponuję i nie namawiam. Podobno we Francji jest taka specjalna grupa w dyspozycji prezydenta RF, która załatwia takie sprawy. To znaczy, gdy jest taki uciążliwy osobnik, przeważnie polityk z jakiegoś afrykańskiego kraiku, który swoimi działaniami szkodzi interesom Francji i wszelkie próby przekonania go po dobroci, przemówienia do rozumu nie dają rezultatu, to prezydent RF decyduje o wysłaniu takich gości, co rozwiązują ten problem i ukręcają łeb sprawie. Nie wiem czy to jest prawda, tylko gdzieś to słyszałem. Ja oczywiście do niczego takiego nie nawołuję, tylko tak sobie „głośno myślę” i te przemyślenia tak mnie nurtują, że poczułem potrzebę podzielenia się nimi z kimś.

 5. Beresteczko1651
  Beresteczko1651 :

  Zobaczycie, że niebawem znajdą się polskojęzyczne coorvy gotowe odbudować ten bandycki „pomnik”, zalegalizować pozostałe, postawione w Polsce nielegalnie przez ukraińskich dywersantów a także postawić kolejne i bić przed nimi pokłony. To tylko kwestia czasu. Jedynym wyjściem z sytuacji jest likwidacja reszty nielegalnych „pomników” ukraińskich ludobójców i jasne danie do zrozumienia ukraińcom przebywającym na terenie Polski, jak się powinny zachowywać ich władze, żeby ich pobyt tutaj mógł być tolerowany!

 6. jaro7
  jaro7 :

  Sama myśl o rozmowie z tym degeneratem,kłamca i debilem jest poniżej honoru normalnego Polaka.także p.Motyka wracaj na rolę uprawiać ziemię do czegoś stworzony a nie obściskuj sie z tym zerem bo sobie wystawiasz jak najgorsze swiadectwo.Rozmowa z wiatrowyczem to jak rozmowa z gobbelsem.

 7. zefir
  zefir :

  Ten banderowski cieć Wjatrowycz,przerósł już sam siebie w destrukcji mentalności wszelkich żuli.Polaków,ta menda,posądza o puste deklaracje,zaś sam tylko marzy o zbrodniczych bandziorów z UPA legalizacji i gloryfikacji.Ta banderowska ściera nie przestanie,póki IPN swymi zasobami mu służy,jego wizyty honoruje,jego faszystowską,antypolską ideologię milcząco akceptuje,póki od przeciętnego Polaka z ulicy w mordę nie dostanie.Banderowska gnida Wjatrowycz,wyrobnik ideologiczny mafii puczystów w Kijowie,oprócz bezczelnych kłamstw,polskojęzycznych rządów zachwytu,niczego więcej nie może.