Ronald Lauder, prezes Światowego Kongresu Żydów, wyraził zadowolenie z wygranej formacji Angeli Merkel w niemieckich wyborach parlamentarnych.

Jak napisał Lauder w oświadczeniu „Spotykałem się z kanclerz wielokrotnie podczas jej 12-letniego przywództwa i byłem bezpośrednim świadkiem jej szczerego i nieugiętego zaangażowania w zwalczanie antysemityzmu oraz obronę Izraela”. Lauder w ostrych słowach odniósł się do dobrego wyniku partii Alternatywa dla Niemiec. Uznał za „odrażające”, że „haniebna i reakcyjna partia Alternatywa dla Niemiec (AfD), która przypomina najgorszą niemiecką przeszłość” będzie miała możliwość „promowania swojego podłego programu w Bundestagu”. Jego zdaniem działalność AfD powinna zostać zakazana.

Wyraził zaniepokojenie „wzrostem antysemityzmu na świecie, w tym w niektórych częściach Niemiec”. Ocenił, że zagrożeniem jest zarówno antysemityzm na skrajnej prawicy jak i „jego nowa antysyjonistyczna maska na skrajnej lewicy”. Lauder jest zdania, że kanclerz Merkel wykazała się „twardym zaangażowaniem w ochronę żydowskich obywateli Niemiec”. Lauer jest przekonany, że Merkel „oprze się jakimkolwiek parlamentarnym próbom” przeciwstawiania się wspieraniu żydowskiej społeczności oraz Izraela.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Lauder zwrócił również uwagę, że Niemcy opowiedziały się w ubiegłym tygodniu za wprowadzeniem „nowej i daleko idącej definicji antysemityzmu, zgodnej z propozycją Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA)”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Duda „z radością i satysfakcją” przywitał w Polsce lewacką organizację amerykańskich Żydów, niegdyś finansującą działalność szkoły frankfurckiej

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz