Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel udzielił wywiadu rosyjskiej telewizji RT, w którym stwierdził, że Rosją można rozwiązać wiele światowych problemów.

Sigmar Gabriel oświadczył: jestem przekonany, że potrzebna jest nowa polityka odprężenia z Rosją. Dodał także: Abstrahując od tego, że w sprawie Krymu i Ukrainy istnieje między nami poważny konflikt, bez współpracy z Rosją nie będziemy mogli rozwiązać wielu problemów na świecie.Gabriel nazwał zgłoszony ostatnio przez prezydenta Rosji Władimira Putina pomysł wysłania misji pokojowej ONZ do Donbasu poważną propozycją. Szef niemieckiej dyplomacji przyznał także, że chociaż Niemcy i Rosja mają różne wyobrażenia na temat warunków takiej misji to jednak szaleństwem byłaby jednak odmowa zajęcia miejsca przy stole i odrzucenie negocjacji.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy obchodzą sankcje i inwestują coraz więcej w Rosji

Jeżeli uda się za pomocą projektu z błękitnymi hełmami doprowadzić do zawieszenia broni, to rzeczywiście uważam, że musimy rozpocząć znoszenie sankcji – zaznaczył Gabriel. Pogląd, który wyznają niektórzy w Europie, że należy znieść sankcje dopiero wtedy, gdy zrealizujemy w stu procentach porozumienie z Mińska, uważam za nierealistyczny – stwierdził niemiecki minister.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Był to drugi wywiad Gabriela dla RT deutsch, którą jest telewizją zależną od Kremla. Gabriel tłumaczył, że udzielając wywiadu tej stacji, próbuje dotrzeć do obywateli pochodzenia rosyjskiego mieszkających w Niemczech. Przypomniał, że rozmawia również z mediami tureckimi. RT cieszy się popularnością wśród 2,5 mln przesiedleńców z byłego Związku Radzieckiego mieszkających w Niemczech.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Le Pen w Moskwie: Sankcje przeciwko Rosji „absurdalne”

Kresy.pl / tvn24.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz