Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel udzielił wywiadu rosyjskiej telewizji RT, w którym stwierdził, że Rosją można rozwiązać wiele światowych problemów.

Sigmar Gabriel oświadczył: jestem przekonany, że potrzebna jest nowa polityka odprężenia z Rosją. Dodał także: Abstrahując od tego, że w sprawie Krymu i Ukrainy istnieje między nami poważny konflikt, bez współpracy z Rosją nie będziemy mogli rozwiązać wielu problemów na świecie.

Gabriel nazwał zgłoszony ostatnio przez prezydenta Rosji Władimira Putina pomysł wysłania misji pokojowej ONZ do Donbasu poważną propozycją. Szef niemieckiej dyplomacji przyznał także, że chociaż Niemcy i Rosja mają różne wyobrażenia na temat warunków takiej misji to jednak szaleństwem byłaby jednak odmowa zajęcia miejsca przy stole i odrzucenie negocjacji.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy obchodzą sankcje i inwestują coraz więcej w Rosji

Jeżeli uda się za pomocą projektu z błękitnymi hełmami doprowadzić do zawieszenia broni, to rzeczywiście uważam, że musimy rozpocząć znoszenie sankcji – zaznaczył Gabriel. Pogląd, który wyznają niektórzy w Europie, że należy znieść sankcje dopiero wtedy, gdy zrealizujemy w stu procentach porozumienie z Mińska, uważam za nierealistyczny – stwierdził niemiecki minister.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Był to drugi wywiad Gabriela dla RT deutsch, którą jest telewizją zależną od Kremla. Gabriel tłumaczył, że udzielając wywiadu tej stacji, próbuje dotrzeć do obywateli pochodzenia rosyjskiego mieszkających w Niemczech. Przypomniał, że rozmawia również z mediami tureckimi. RT cieszy się popularnością wśród 2,5 mln przesiedleńców z byłego Związku Radzieckiego mieszkających w Niemczech.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Le Pen w Moskwie: Sankcje przeciwko Rosji „absurdalne”

Kresy.pl / tvn24.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz