Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Javad Zarif przybył do Wenezueli na rozpoczęcie podróży po Ameryce Łacińskiej, poinformowało w środę ministerstwo spraw zagranicznych Wenezueli – przekazała agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała w środę agencja prasowa Reuters, ministerstwo spraw zagranicznych Wenezueli, podało że w szef irańskiej dyplomacji Mohammad Javad Zarif przybył do kraju, aby rozpocząć podróż po krajach Ameryki Łacińskiej.

Zarif ma również odwiedzić Kubę i wziąć udział w inauguracji prezydenta elekta Boliwii Luisa Arce, który zapowiedział zacieśnienie więzi z Iranem.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Został „przyjęty przez  wenezuelskiego ministra spraw zagranicznych Jorge Arreazę po przybyciu do Boliwariańskiej Republiki Wenezueli, gdzie będzie prowadził intensywną pracę na najwyższym szczeblu” – napisało na Twitterze ministerstwo spraw zagranicznych Wenezueli.

Teheran stał się kluczowym sojusznikiem Caracas, ponieważ Stany Zjednoczone zaostrzają sankcje, które mają odsunąć prezydenta Nicolasa Maduro od władzy.

Zobacz też: Nicolas Maduro twierdzi, że USA nakłaniało kraje Ameryki Południowej do zerwania kontaktu z Wenezuelą

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Iran wysłał w tym roku dwie flotylle tankowców do Wenezueli, aby pomóc rozwiązać problemy z niedoborem benzyny w kraju Ameryki Południowej, spowodowane załamaniem się sieci rafineryjnej, a także sankcjami, które skomplikowały import paliw od bardziej tradycyjnych partnerów handlowych.

Zobacz też: Zarif odpowiada Trumpowi na Twitterze na „haniebne oświadczenie” ws. Arabii Saudyjskiej

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz