Grupa, którą kierował zatrzymany mężczyzna miała wedle zarzutów prokuratury wyłudzić zwrot VAT w wysokości ponad 270 milionów złotych.

Postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej, założonej i kierowanej przez zatrzymanego Dariusza R., jest prowadzone przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu. Mężczyzna uciekała przed polskimi organami ścigania przez ostatnie trzy lata.Prokuratura Krajowa w wydanym przez siebie komunikacie podała, że Dariusz R. był poszukiwany listem gończym i europejskim nakazem aresztowania.

ZOBACZ TAKŻE: Kukiz’15 składa wniosek o komisję śledczą ds. wyłudzeń vatowskich

Mężczyzna został aresztowany dwa dni temu na Filipinach przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zatrzymany mężczyzna został już deportowany od Polski. Prowadząca śledztwo prokuratura postawiła mu zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, której działanie polegało na wyłudzaniu podatku VAT w obrocie paliwami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prokuratura szacuje, że przestępcy w trakcie swojej działalności wyłudzili zwrot podatku VAT na kwotę ponad 270 mln zł. Do tej pory polskie organy ścigania w tym śledztwie postawiły zarzuty już 20 osobom.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ministerstwo finansów zablokowało ponad 3,2 mld zł watowskich zwrotów

Kresy.pl / rmf24.pl

Reklama


Warning: Use of undefined constant ID - assumed 'ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kresy/public_html/wp-content/themes/uniset_v1/modules/shortcode_author.php on line 5

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz