Grupa, którą kierował zatrzymany mężczyzna miała wedle zarzutów prokuratury wyłudzić zwrot VAT w wysokości ponad 270 milionów złotych.

Postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej, założonej i kierowanej przez zatrzymanego Dariusza R., jest prowadzone przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu. Mężczyzna uciekała przed polskimi organami ścigania przez ostatnie trzy lata.

Prokuratura Krajowa w wydanym przez siebie komunikacie podała, że Dariusz R. był poszukiwany listem gończym i europejskim nakazem aresztowania.

ZOBACZ TAKŻE: Kukiz’15 składa wniosek o komisję śledczą ds. wyłudzeń vatowskich

Mężczyzna został aresztowany dwa dni temu na Filipinach przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zatrzymany mężczyzna został już deportowany od Polski. Prowadząca śledztwo prokuratura postawiła mu zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, której działanie polegało na wyłudzaniu podatku VAT w obrocie paliwami.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Prokuratura szacuje, że przestępcy w trakcie swojej działalności wyłudzili zwrot podatku VAT na kwotę ponad 270 mln zł. Do tej pory polskie organy ścigania w tym śledztwie postawiły zarzuty już 20 osobom.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ministerstwo finansów zablokowało ponad 3,2 mld zł watowskich zwrotów

Kresy.pl / rmf24.pl

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz