W wydanym przez syryjskie MSZ komunikacie można przeczytać, że Damaszek nie jest zaskoczony „bezmyślnym eskalowaniem” sytuacji przez USA.

Syryjskie MSZ oświadczyło, że groźby USA dotyczące zaatakowania Syrii są „zuchwałe”. Podkreślono, że są one niebezpieczne dla pokoju międzynarodowego i bezpieczeństwa.

Nie zaskakuje nas tak bezmyślna eskalacja reżimu w Stanach Zjednoczonych, który sponsorował terroryzm w Syrii i nadal to robi„- podała syryjska agencja prasowa SANA, powołując się na oficjalne źródło w ministerstwie spraw zagranicznych.

Przypomnijmy, że Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) poinformowała we wtorek, że wyśle swoich inspektorów do Dumy, gdzie miało dojść do ataku chemicznego na szpital. Mają oni sprawdzić, czy w Dumie faktycznie doszło do ataku bronią chemiczną.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W poniedziałek prezydent USA Donald Trump stwierdził, że USA użyją siły w odpowiedzi na atak chemiczny na szpital w mieście Duma we Wschodniej Gucie koło Damaszku. Według państw Zachodu atak ten miał być dokonany przez siły rządowe. o wspieranie reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada oskarżana jest Rosja.

Po stronie rządy w Damaszku stanęła Rosja. „Znane są rozbieżności na temat użycia broni chemicznej, do którego jakoby doszło. Rosja kategorycznie się z tym nie zgadza i opowiada się za tym, by ogłaszanie werdyktów w tej sprawie poprzedzone zostało obiektywnym dochodzeniem” – oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, który wezwał także do unikania kroków, które mogłyby zdestabilizować „i tak już niepewną sytuację w regionie”.

Kresy.pl / interia.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz