Syryjczyk został aresztowany we wtorek wieczorem w niemieckim mieście Norymberga za napaść na kilku policjantów  przed głównym dworcem kolejowym w mieście, podczas gdy wielokrotnie krzyczał „Allahu akbar”.

Policja została wysłana na główny dworzec kolejowy w Norymberdze na krótko przed 18:30 we wtorek po otrzymaniu doniesień o mężczyźnie nękającym przechodniów przy pomocy rozbitej butelki. Śledczy ujawnili, że 28-letni syryjski migrant nagle pobiegł w kierunku funkcjonariuszy, którzy przybyli na miejsce zdarzeni, i pomimo nakazów zatrzymania się, nadal prowokował funkcjonariuszy.

Podejrzany został aresztowany i zlecono wykonanie badań krwi w celu sprawdzenia, czy jest pod wpływem alkoholu podaje Bild.

Władze badają wszelkie potencjalne islamistyczne motywy ataku, w wyniku którego trzech policjantów doznało ran szarpanych, przez co jeden z nich nie mógł pracować z powodu poważnych obrażeń.

Lokalna policja apeluje do świadków o składanie zeznań w trakcie śledztwa w sprawie incydentu; policja rozważa zarzut usiłowania zabójstwa.

Wcześniej informowaliśmy, w niemieckim Duisburgu doszło do islamistycznego ataku. Zdarzenie miało miejsce 19 kwietnia br. Wówczas Syryjczyk zaatakował nożem cztery osoby. W 2016 sprawca otrzymał w Niemczech azyl.

Znaleziono ślady, które wskazują na możliwy islamistyczny motyw zbrodni. Wskazuje na to analiza telefonu komórkowego podejrzanego.

Sprawcą był Syryjczyk, który w 2016 otrzymał w Niemczech azyl. Aktualnie przebywa w areszcie i nie odniósł się do zarzutów.

Przeczytaj: O krok od zamachu w Niemczech. “Brakowało tylko jednej substancji”

Zdarzenie miało miejsce 19 kwietnia br. Na siłowni w Duisburgu w Nadrenii Północnej-Westfalii napastnik ranił nożem cztery osoby. Trzy z nich wypisano ze szpitala. Czwarta – 21-latek – znajduje się nadal w stanie zagrożenia życia.

27.04 prokuratura w Duesseldorfie poinformowała, że zatrzymany ws. ataku na siłowni również podejrzany jest o inną zbrodnię. Dokonano jej w tej samej okolicy. Chodzi o zdarzenie z Niedzieli Wielkanocnej. Wówczas 35-letni mężczyzna został śmiertelnie pchnięty nożem.

Zobacz też: Przewożący nielegalnych migrantów Syryjczyk zatrzymany po pościgu [+VIDEO]

Kresy.pl/Bild

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply