W poniedziałkowych nalotach we wschodniej Syrii zginęło 20 osób cywilnych, w tym dzieci. Zdaniem obserwatorów, ataki najpewniej przeprowadziły samoloty międzynarodowej koalicji pod przewodnictwem USA.

Według brytyjskiej organizacji Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, w wyniku poniedziałkowych nalotów na wschodzie Syrii zginęło 20 cywilów, w tym dzieci.

Jak podaje obserwatorium, naloty miały przeprowadzić samoloty „uważane za należące do międzynarodowej koalicji” pod wodzą USA.

Celem nalotów były miasta w prowincji Deir al-Zor, blisko granicy z Irakiem. Tereny te są kontrolowane przez dżihadystów z ISIS.

W wyniku nalotu na miasto al-Bukamal, przy granicy syryjsko-irackiej, zginęło trzech dżihadystów oraz 13 cywilów, w tym dzieci. 7 osób cywilnych zginęło także dalej na północ, w ataku na miasto al-Husainiyah. W tym rejonie walki z ISIS prowadziły także syryjskie wojska rządowe, wspierane m.in. przez rosyjskie lotnictwo.

Jak podaje agencja Reuters, przedstawiciele koalicji międzynarodowej nie wydali żadnego natychmiastowego oświadczenia. Podkreślano jedynie, że w trakcie swoich działań starają się unikać ofiar wśród cywilów.

Jak informowaliśmy, według doniesień z Iraku, w marcu tylko w wyniku jednego nalotu lotnictwa koalicji pod wodzą USA na Mosul zginęło ponad 200 cywilów. Według jednej z organizacji monitorującej naloty, tylko w tamtym miesiącu w ich wyniku zginąć mogło nawet 400 niewinnych osób.

Reuters / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz