Władze Uniwersytetu Łódzkiego wprowadziły 50% zniżkę za opłaty edukacyjne dla studentów z Ukrainy.

„Naprawdę przechodzą duży kryzys finansowy, proszą o zniżki, bo ich rodziny nie mają już takiego zaplecza ekonomicznego, jak wcześniej” – tłumaczy Liliana Lato, kierownik Biura Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Łódzkiego.

Na razie zniżka będzie obowiązywać jedynie w bieżącym roku akademickim. Na łódzkiej uczelni studiuje obecnie powyżej dwustu studentów pochodzących z Ukrainy, z czego ponad połowa na pełnym cyklu kształcenia.

Radio Łódź / onet.pl / Kresy.pl

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. fiesta
  fiesta :

  Na kontynencie AP jest tak, ze obcokrajowiec placi 2 razy wiecej za studia w USA i Kanadzie.
  A poniewaz w Polsce nie rzadza Polacy to nie tylko, ze jest odwrotnie, ale rowniez Polacy stanowia obywateli II-giej kategorii i jednoczesnie te cieplarniane warunki powoduja rozwijanie sie OBCEJ PIATE KOLUMNY w Polsce – to sa przemyslane i zaprogramowane dzialania wymierzone w Polske i Polakow, ktora ma zniknac z mapy Europy, a Polacy stana sie niewolnikami lub wyemigruja z Polski za chlebem i to wyraznie widac, pomimo uplywu zaledwie 25 lat od chwili przejecia wladzy w Polsce przez ZYDOSTWO z Solidarnosci i KOR; poprzednio rzadzili ZYDZI z PPR-PZPR za zgoda Moskwy.

 2. zajac_poziomka
  zajac_poziomka :

  to jest jakaś kpina, WIELCE BOGATE PAŃSTWO ,inwestuje w edukacje obcego narodu , gdy tak wielki % społeczeństwa naszego żyje naprawdę w skrajnych warunkach, w pierwszej kolejności takie dopłaty badz zniżki powinny byc kierowane do biednej, acz zdolnej mlodzieży polskiej z terenów wiejskich itd. Media przemilczają zalew Polski ukraincami…,we Wroclawiu (!!!) idac przez centrum w weekend, minełem pod rzad kilka kolejnych grupek o taikim pochodzeniu, coraz wiecej widze aut na tych rejestracjach , i ludzi mówiacych w tym języku w urzędach…naprawde nie mówie o pojedynczych przypadkach, jak tak zaczyna wyglądać to na Zachodzie Polski, to boje sie myśleć o skali tematu na Wschodzie..,zeby jeszcze była jakaś wdzięczność i refleksja ze strony ukraińskiej,to moze miałby to rację bytu jakąś…., a tak mam wrażenie ,ze to taki gośc co po okazanej pomocy będzie myślal jak gospodarzowi noż w plecy włożyć…niestety, niewdzieczny i arogancji naród.