Władze Uniwersytetu Łódzkiego wprowadziły 50% zniżkę za opłaty edukacyjne dla studentów z Ukrainy.

„Naprawdę przechodzą duży kryzys finansowy, proszą o zniżki, bo ich rodziny nie mają już takiego zaplecza ekonomicznego, jak wcześniej” – tłumaczy Liliana Lato, kierownik Biura Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Łódzkiego.

Na razie zniżka będzie obowiązywać jedynie w bieżącym roku akademickim. Na łódzkiej uczelni studiuje obecnie powyżej dwustu studentów pochodzących z Ukrainy, z czego ponad połowa na pełnym cyklu kształcenia.

Radio Łódź / onet.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  fiesta :

  Na kontynencie AP jest tak, ze obcokrajowiec placi 2 razy wiecej za studia w USA i Kanadzie.
  A poniewaz w Polsce nie rzadza Polacy to nie tylko, ze jest odwrotnie, ale rowniez Polacy stanowia obywateli II-giej kategorii i jednoczesnie te cieplarniane warunki powoduja rozwijanie sie OBCEJ PIATE KOLUMNY w Polsce – to sa przemyslane i zaprogramowane dzialania wymierzone w Polske i Polakow, ktora ma zniknac z mapy Europy, a Polacy stana sie niewolnikami lub wyemigruja z Polski za chlebem i to wyraznie widac, pomimo uplywu zaledwie 25 lat od chwili przejecia wladzy w Polsce przez ZYDOSTWO z Solidarnosci i KOR; poprzednio rzadzili ZYDZI z PPR-PZPR za zgoda Moskwy.

 2. Avatar
  zajac_poziomka :

  to jest jakaś kpina, WIELCE BOGATE PAŃSTWO ,inwestuje w edukacje obcego narodu , gdy tak wielki % społeczeństwa naszego żyje naprawdę w skrajnych warunkach, w pierwszej kolejności takie dopłaty badz zniżki powinny byc kierowane do biednej, acz zdolnej mlodzieży polskiej z terenów wiejskich itd. Media przemilczają zalew Polski ukraincami…,we Wroclawiu (!!!) idac przez centrum w weekend, minełem pod rzad kilka kolejnych grupek o taikim pochodzeniu, coraz wiecej widze aut na tych rejestracjach , i ludzi mówiacych w tym języku w urzędach…naprawde nie mówie o pojedynczych przypadkach, jak tak zaczyna wyglądać to na Zachodzie Polski, to boje sie myśleć o skali tematu na Wschodzie..,zeby jeszcze była jakaś wdzięczność i refleksja ze strony ukraińskiej,to moze miałby to rację bytu jakąś…., a tak mam wrażenie ,ze to taki gośc co po okazanej pomocy będzie myślal jak gospodarzowi noż w plecy włożyć…niestety, niewdzieczny i arogancji naród.