W ramach walki z nielegalną migracją Straż Graniczna, we współpracy z Policją, prowadzi intensywne działania kontrolne. W wyniku ostatnich akcji przeprowadzonych 18 marca zatrzymano 13 cudzoziemców, którzy przebywali w Polsce niezgodnie z przepisami. Wszyscy otrzymali decyzje zobowiązujące ich do opuszczenia kraju.
Straż Graniczna, zacieśniając współpracę z Policją, przeprowadza działania mające na celu przeciwdziałanie i zwalczanie nielegalnej migracji. 18 marca w różnych miejscach na terenie województwa śląskiego zatrzymano 13 cudzoziemców, którzy przebywali w Polsce bez wymaganych dokumentów lub wbrew obowiązującym przepisom dotyczącym pobytu i zatrudnienia.
W Sosnowcu, na podstawie informacji przekazanych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, zatrzymano obywatela Indii. Ustalono, że przebywał on w Polsce bez ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego go do pobytu przez 255 dni.
Zobacz też: Straż Graniczna zatrzymała Ukraińca przewożącego nielegalnych imigrantów
Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali obywatela Uzbekistanu, który posiadał krótkoterminową wizę chorwacką, nieważną na terytorium innych państw strefy Schengen. Okazało się również, że cudzoziemiec nielegalnie przekroczył granicę z Czech do Polski.
Bielscy strażnicy graniczni, we współpracy z funkcjonariuszami KMP w Bielsku-Białej, zatrzymali dwóch obywateli Mołdawii, którzy przebywali w kraju o 22 dni dłużej niż pozwalały im dokumenty. Ponadto, wspólnie z policjantami z Pszczyny i Jastrzębia-Zdroju, zatrzymano obywatela Gruzji oraz kolejnego obywatela Uzbekistanu, którzy przekroczyli dopuszczalny okres pobytu aż o 596 dni.
W Rudzie Śląskiej funkcjonariusze SG zatrzymali czterech obywateli Indii, którzy pracowali nielegalnie na terenie województwa małopolskiego. Oprócz decyzji zobowiązujących ich do opuszczenia Polski, wobec ich pracodawcy wszczęto postępowanie wyjaśniające.
Zobacz też: Straż Graniczna zatrzymała 25 cudzoziemców bez prawa pobytu w Polsce
Zatrzymań dokonano również w Myszkowie, gdzie wspólne działania Policji i Straży Granicznej doprowadziły do ujęcia dwóch obywateli Indii, którzy przebywali w Polsce niezgodnie z deklarowanym celem wizowym i nie posiadali wymaganych dokumentów uprawniających do legalnego zatrudnienia. W Częstochowie natomiast obywatelka Białorusi, mimo posiadania oświadczenia o powierzeniu pracy, nigdy nie podjęła zatrudnienia i nie podpisała umowy z pracodawcą.
Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy otrzymali decyzje nakazujące im opuszczenie Polski w terminie od 10 do 30 dni. Nałożono na nich także zakaz ponownego wjazdu do strefy Schengen na okres od 6 miesięcy do 2 lat.
Kresy.pl/SG
Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!