Straż Graniczna deportowała we wtorek 30 obywateli Gruzji, w tym 11 osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego.

We wtorek Straż Graniczna zorganizowała operację powrotową, w formie lotu czarterowego, do Gruzji. Jej celem było przekazanie obywateli tego kraju, którzy przebywali nielegalnie na terytorium Polski.

“Łącznie w ramach operacji przekazano 30 obywateli Gruzji, w tym 11 osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego – wśród tej kategorii osób 9 cudzoziemców organizowało nielegalne przekroczenie granicy lub pomagało w nielegalnym przekroczeniu granicy m.in. z Białorusi do Polski” – czytamy.

Operacja została zorganizowana przy współpracy z Agencją Frontex, która pokryła całość kosztów związanych z m.in. wyczarterowaniem samolotu, zabezpieczeniem eskorty oraz personelu medycznego. Podkreślono, że w celu zabezpieczenia realizacji operacji powrotowej Straż Graniczna zapewniła uczestnictwo 49 funkcjonariuszy SG.

Przeczytaj: Chaos informacyjny. Sprzeczne dane dotyczące liczby imigrantów w Polsce

Przypomnijmy, że także w czerwcu Straż Graniczna deportowała do krajów pochodzenia 8 cudzoziemców – 6 ob. Tadżykistanu oraz 2 ob. Gruzji. Mężczyźni otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu – czterech z nich stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego. W przypadku jednego z wydalonych ustalono związki z terroryzmem.

Wówczas wśród deportowanych również były osoby, które organizowały lub pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy z Białorusi do Polski.

Zobacz także: Niemieckie media: Sytuacja na granicy z Polską wymyka się spod kontroli

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply