W Polsce cały czas spada sprzedaż największych dzienników. Jednym z największych spadków „cieszy się” Gazeta Wyborcza.

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl w Polsce coraz bardziej spada sprzedaż kioskowa dzienników. W I kwartale 2016 większość dzienników zanotowało spadki względem okresy analogicznego rok temu. Największy dziennik – Fakt zanotował spadek na poziomie 4,35 sprzedając się średnio w liczbie 304 178 egzemplarzy. Głównym kanałem dystrybucji Faktu są właśnie kioski i saloniki prasowe.

Alarmujące są także dane dotyczące Gazety Wyborczej- jej sprzedaż w ciągu roku zmalała aż o 7,56 procenta i utrzymuje się na poziomie około 100 000 egzemplarzy. Wyborcza jest dystrybuowana przez kioski w 68,79 procentach.

Niektóre dzienniki cieszą się natomiast lekkim wzrostem. Należy do nich Gazeta Polska Codziennie, która zanotowała 16,79 procenta wzrostu. Obecnie sprzedaje się w średnio 20 tysiącach egzemplarzy.

Wirtualnemedia.pl/KRESY.PL

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Sprzedaż zdradzieckiej,antypolskiej Gazety Wyborczej,zwanej gówno wartą,winna zniknąć do zera.Taki lewacki ,propagandowy antypoldski chłam nie powinien istnieć w polskiej przestrzeni medialnej.To antypolska judajska na wskroś gazeta.