Kantar Public opublikował wyniki sondażu, w którym badanych Polaków zapytano, czy ich zdaniem sprawy w Polsce zmierzają w dobrym kierunku.

Wyniki badań wskazują, że większość ankietowanych jest zdania, że sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku. Odpowiedziało tak 43 proc. badanych Polaków. Przeciwnego zdania było 36 proc. respondentów. Z kolei 21 proc. nie ma zdania na ten temat.

Ponadto, pozytywnie stan polskiej gospodarki ocenia 62 proc. respondentów. Negatywnie na jej temat wypowiada się 24 proc. Polaków, zaś 14 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W komentarzu do wyników Kantar Public zaznacza, że w porównaniu do wyników z września br. nastąpił wzrost ocen pozytywnych. Miesiąc temu z tym, że sprawy w Polsce zmierzają w dobrym kierunku, zgadzało się 38 proc. Polaków – o 5 pkt. proc. mniej, niż obecnie. Jednocześnie, zmniejszył się odsetek osób negatywnie oceniających kierunek biegu spraw w naszym kraju. Tu spadek ocen negatywnych wynosił 7 punktów procentowych. Natomiast nieco zwiększył się odsetek osób niezdecydowanych (wzrost o 2 punkty procentowe).

Wyniki sondażu wskazują, że od pół roku spada odsetek osób uważających, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku, a rośnie tych, według których idą w dobrym kierunku. W kwietniu ponad połowa Polaków (53 proc.) była zdania, że sprawy w naszym kraju zmierzają w złym kierunku.  Z kolei w lipcu br. – już 45 proc. respondentów (35 uważało, że sprawy idą w dobrym kierunku).

PAP / gazetatrybunalska.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz