Kilka dni temu irański kierowca utknął w Polsce po tym gdy zepsuła się jego wysłużona ciężarówka. Dzięki reakcji Polaków już wkrótce być może opuści nasz kraj nową ciężarówką.

Fardin Kazemi, kierowca z Iranu przywiózł do Polski rodzynki. Niestety na drodze krajowej nr 1, w Koziegłówkach niedaleko Częstochowy wysłużona, 30-letnia ciężarówka International zepsuła się. Zepsuł się rozrusznik co zmusiło Fardina do odtransportowania swojego samochodu do warsztatu. Tam jednak wykryto kolejne problemy techniczne. Były o tak poważne, że ciężarówka nadawała się do „gruntownego remontu”, jak napisał w niedzielę portal dziennika „Rzeczpospolita”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ciężarówki nie udało się naprawić, a Irańczyk utknął w Polsce, tysiące kilometrów od domu. Ale informacja jaka ukazała się na jego temat w branżowym portalu 40ton.net doprowadziła do zaangażowania się coraz szerszych kręgów społecznych. Fardinowi pomagali przejeżdżający kierowcy, lokalne warsztaty samochodowe i mieszkańcy okolicy w której zepsuł się jego samochód, w tym tłumacz języka perskiego. Gdy informacja o jego problemie ukazała się w jednej z telewizji na portalu Zrzutka.pl ogłoszona została zbiórka pieniędzy dla Irańczyka.

Akcja przyniosła szybkie rezultaty. W ciągu czterech dni zebrano 209 tys. złotych od prawie 5 tys. osób, choć organizator zakładał osiągnięcie kwoty 99 tys. po miesiącu. Suma pieniędzy wystarczy na zakup ciągnika siodłowego, którym Fardin będzie mógł wrócić do ojczyzny i nadal wykonywać swoją pracę.

„Dziękuję wszystkim, wielkiej polskiej nacji za gościnność, człowieczeństwo i pomoc. Dziękuję również państwu i telewizji” – słowa irańskiego kierowcy cytuje portal Tysol.

O jego sprawie dowiedziały się już władze w Teheranie, a konsul Iranu w Polsce zadeklarował pomoc w formalnościach związanych z wjazdem do tego kraju zakupionej w Polsce ciężarówki.

Czytaj także: Turecka flota przepędziła izraelski statek z wód koło Cypru

rp.pl/tysol.pl/zrzutka.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      PrawicaPolska :

      Racja. Nazwa Iran wywodzi się wprost ze słowa Airian, co oznacza Arian=w sensie Aryjczyków. JHakieś 2500 lat pne grupy etniczne Aryjskie wyruszyły z obszarów Kujaw, Pomorza i Wielkopolski w kierunku Azji Mniejszej i Indii. To była wędrówka jakby do korzeni, bo wcześniej ponad 8000 lat pne wędrowaliśmy z rejonu Zagros i jeziora Wan oraz żyznego półksiężyca do Azji i Europy. To dlatego Kurdowie, Persowie, większość Asyryjczyków, Pusztuni oraz bramini w Indiach to nasi bracia po mieczu, ta sama grupa etniczna i kulturowa co Słowianie. Ariowie to MY.