W nocy z soboty na niedzielę grupa pijanych Polaków w miejscowości pod Gdańskiem pobiła Ukraińca pracującego w Polsce oraz jego polskiego szefa. Policja zatrzymała 6 sprawców.

Do zdarzenia doszło w nocy z 27. na 28. maja br. w miejscowości Chwaszczyno koło Gdańska. Mężczyźni, którzy nieopodal brali udział w wieczorze kawalerskim przyszli pod mieszkania Ukraińców. Mieli rzucać butelkami, wyrażać oburzenie z powodu zabierania pracy Polakom i krzycząc żądać od Ukraińców wyjazdu z Polski. Wobec przybyszów ze Wschodu padały wyzwiska.

Na miejsce zdarzenia przyjechał Ireneusz Nadolski, szef firmy, zawiadomiony przez ukraińskich pracowników. Gdy podszedł grupy napastników, został zaatakowany. Rzucono się także na jednego z Ukraińców, który próbował bronić szefa. Dopiero wówczas wezwano policję.

Obaj pobici trafili do szpitala, ich życiu nic nie zagraża. Nadolski miał rozbitą głowę, stłuczone ucho i nerki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Policja, która przybyła na miejsce zdarzenia zatrzymała 6 osób, którym postawiono zarzuty znieważenia i kierowania gróźb wobec pokrzywdzonych z powodu ich przynależności narodowej oraz pobicia. U jednego z napastników znaleziono niespełna pół grama kokainy; postawiono mu zarzut posiadania narkotyków. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk Śródmieście, właściwa dla przestępstw na tle różnic narodowych. Zatrzymani mają od 23 do 38 lat, są mieszkańcami Gdyni i okolic Żukowa.

CZYTAJ TAKŻE: Częstochowa: Ukraińcy pobici w centrum miasta

Kresy.pl / Radio Gdańsk / chwaszczyno.pl / Ekspres Kaszubski / Gazeta Wyborcza
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz