Francuskie prawo zezwala zarówno na małżeństwa pośmiertne jak i na śluby osób tej samej płci.

Gejowski partner policjanta zabitego 20. kwietnia 2017 roku podczas pełnienia służby w Paryżu przez zamachowca z ISIS wziął z nim „pośmiertny ślub” – informuje Rzeczpospolita.

Przypomnijmy, że do zabójstwa policjanta doszło 20. kwietnia późnym wieczorem na reprezentacyjnej alei stolicy Francji – na Polach Elizejskich. Samochód z co najmniej dwoma napastnikami zatrzymał się obok policyjnego furgonu. Według relacji świadków, otwarli z pojazdu ogień do funkcjonariuszy, z karabinów maszynowych kałasznikowa. Jeden z policjantów zginął na miejscu. Drugi został ciężko ranny. W wyniku strzelaniny jeden z napastników został zabity. Drugi uciekł, ale po jakimś czasie został aresztowany. Do ataku doszło na trzy dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich we Francji.

Zabitym policjantem był 37-letni Xavier Jugele, który w policji zajmował się m.in. agitacją na rzecz praw osób LGBT.  Został on pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Francois Hollande’a medalem Legii Honorowej. Były już prezydent wziął udział w ceremonii ślubnej Jugele’a i jego partnera Etienne Cardilesa.

Jak pisze Rzeczpospolita, „małżeństwa pośmiertne” są dozwolone we Francji, o ile są ku temu „istotne przesłanki”. Oprócz tego należy wykazać, że zmarły „jednoznacznie” chciał wejść w związek małżeński. Do zawarcia takiego ślubu potrzebne jest specjalne zezwolenie prezydenta.

Prawo francuskie zezwala na małżeństwa osób tej samej płci od 2013 roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Francuski imigrant: Francji już nie ma! Uciekłem do Polski

Kresy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz