Sondaż YouGov wskazuje, że większa część Niemców jest sceptyczna wobec dalszego stacjonowania żołnierzy amerykańskiej armii w ich kraju.

W sondażu przeprowadzonym przez YouGov dla niemieckiej agencji prasowej DPA aż 42% respondentów opowiedziało się za wycofaniem 35 tys. amerykańskich żołnierzy z Niemiec. Za utrzymaniem amerykańskich garnizonów w Niemczech było 37% badanych. 21% nie potrafiło odpowiedzieć na tak postawione pytanie.Najwięcej zwolenników wycofania amerykańskich wojsk z Niemiec – 67% było wśród wyborców lewicowej Die Linke. Na drugim miejscu pod względem sceptycyzmu wobec militarnej obecności USA w Niemczech znaleźli się zwolennicy eurosceptycznej i antyimigranckiej Alternatywy dla Niemiec (AfD). Zwolennikami wycofania amerykańskich żołnierzy było także 48% wyborców Zielonych, 42% wyborców Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), 37% wyborców liberalnej Wolnej Partii Niemieckiej (FDP). Najmniej zwolenników wyproszenia amerykańskich żołnierzy było wśród zwolenników koalicji Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) i Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU) – 35%.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wyniki sondażu zostały opublikowane w czasie szczytu NATO w Brukseli, gdzie Donald Trump ostro skrytykował Niemcy za niedostateczne jego zdaniem finansowanie armii, a także zawieranie kontraktów gazowych z Rosją. Amerykańscy żołnierze mają stałe bazy w Niemczech od czasów „zimnej wojny”. Obecnie stacjonuje w Niemczech 35 tys. żołnierzy amerykańskich.

Czytaj także: Kongres USA odciął się od stanowiska Trumpa na szczycie NATO

welt.de/kresy.pl

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz