Specjalne pociągi na Euro 2012 już na Ukrainie

Na Ukrainę przybyły pierwsze składy nowych ekspresowych pociągów. Mają one ruszyć przed Euro 2012 i połączyć miasta, gdzie będą odbywały się Mistrzostwa.

2 składy pociągów przybyły drogą morską z Korei do Odessy. Wszystkie ozdobione są znakami Euro 2012 oraz promocyjnym logo Ukrainy w języku angielskim. Wagony są teraz rozpakowywane z folii ochronnej i następnie przejadą już same do Charkowa. Każdy z nich jest klimatyzowany, są w nich chemiczne toalety, a także monitory, na których będą puszczane filmy. Kto nie będzie nimi zainteresowany, będzie mógł skorzystać z bezprzewodowego Internetu.

Do początku Euro 2012 do Odessy przypłyną jeszcze 2 składy koreańskich pociągów. Od 1 czerwca połączą one Kijów ze Lwowem, Charkowem i Donieckiem. Średnia cena biletów wyniesie 330 hrywien, czyli 140 złotych za 1 klasę i 220 hrywien, czyli niemal 100 złotych za drugą. Jest to prawie 2 razy więcej niż obecnie. Pociągi będą jeździć jednak 2 razy szybciej, na przykład ze stolicy do Doniecka dojedziemy w 6 godzin, a nie jak teraz w 12.

Oprócz koreańskich pociągów ekspresowych, Ukraina kupuje też 2 składy czeskich pociągów. Będą one kursowały między Charkowem, Dniepropietrowskiem i Donieckiem. Połączenie ma być uruchomione przed Euro 2012.

IAR/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    kresypolskie :

    Na zdjęciu jest pociąg Skody „City elephant”, który nie ma nic wspólnego z pociągiem z Korei. Poza tym UZ KUPIŁA a nie kupuje składy Skody. Czeskie pociągi w pierwotnym planie miały realizować połączenie Kijów – Połtawa – Charków. I co najważniejsze: składy ze zdjęcia jeszcze NIE znajdują się na terytorium Ukrainy (co widać nawet po krawędzi peronowej i zachodnioeuropejskiej infrastrukturze kolejowej)
    Wypadało by zmienić zdjęcie lub nagłówek, ponieważ wprowadza on czytelnika w błąd.