Soros określił Chiny jako „śmiertelnego wroga”

W wywiadzie dla „New York Times” znany z ingerowania w procesy społeczno-polityczne miliarder, George Soros przedstawił Chiny jako przeciwieństwo idei „społeczeństwa otwartego”, którą promuje.

W wywiadzie dla amerykańskiego dziennika miliarder stwierdził, że Chińska Republika Ludowa jest „śmiertelnym wrogiem”, jak podaje za gazetą portal Bankier.pl.  „Powinniśmy to dostrzec: to inny system, całkowicie przeciwny do naszego” – powiedział Soros, zapewniając – „Nie jestem antychiński, jestem po prostu przeciw Xi Jinpingowi”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Miliarder uznał, że państwa zachodnie pozwoliły Chinom na zbyt wiele. Uznał za wskazane stosowanie środków nacisku na czołowe chińskie koncerny takie jak potentat elektroniczny Huawei by wymusić otwarcie Chińskiej Republiki Ludowej. Zaznaczył, że zaawansowanie technologiczne Chińczyków pozwoli władzom ChRL na walkę z tendencjami liberalnymi.

Bankier.pl przypomina, że to kolejne wymierzone w to państwo wypowiedzi Sorosa. W styczniu, na Światowym Forum Ekonomicznym rekin finansjery powiedział, że „Chiny nie są jedynym autorytarnym reżimem na świecie, ale najbogatszym, najsilniejszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie. Czyni to z Xi Jinpinga najgroźniejszego oponenta otwartych społeczeństw”. Soros wezwał wówczas prezydenta Donalda Trumpa do uderzenia w chińskich potentatów branży telekomunikacyjnej i elektroniczne – Huawei i ZTE, co zresztą władze USA zrobiły. „Jeśli te firmy zdominują rynek 5G, będą stanowiły bezprecedensowe zagrożenie dla bezpieczeństwa reszty świata” – ocenił finansista.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

George Soros to amerykański miliarder żydowskiego pochodzenia. Zbił majątek na spekulacji giełdowej. Wykorzystuje majątek to sponsorowania w wielu krajach liberalnych organizacji i działaczy społeczności politycznych. Według danych z 2017 r. utrzymywana przez Sorosa, Open Society Foundations (Fundacja Społeczeństwa Otwartego) od założenia w 1979 roku wydała prawie 14 mld dolarów. Jak pisze New York Times, fundacja Sorosa „promuje demokrację i prawa człowieka w ponad 120 krajach. W ostatnich latach zwiększyła swoje zainteresowanie Stanami Zjednoczonymi inwestując w programy ochrony gejów i lesbijek a także zmniejszenia zjawiska naruszania prawa przez policję”. Jest także głównym sponsorem Partii Demokratycznej w USA.

W Europie Soros popiera m.in. pomysły koncepcję masowej imigracji. Jego zdaniem EU powinna przyjmować 1 mln migrantów rocznie. W 2017 roku na Forum Ekonomicznym w Brukseli nazwał Węgry „państwem mafijnym” w związku ze sprzeciwem wobec przyjmowania migrantów. Jak informowaliśmy, otwarcie zaatakował władze Polski i Węgier, które jego zdaniem „spiskują” przeciwko UE. Poparł też niemiecką inicjatywę, by zagrozić obu krajom odebraniem im znacznej części funduszy europejskich.

bankier.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz