O. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, jest negatywnie postrzegany przez większość badanych.

Z badania SW Research wynika, że prawie 70 proc. Polaków negatywnie ocenia wpływ redemptorysty z Torunia na obecny rząd. 7 proc. wskazuje, że jest on zbyt mały, a co czwarty ankietowany nie ma zdania w tej kwestii. Jak informuje Piotr Zmiozlak z agencji badawczej SW Research: „Częściej na zbyt duży wpływ o. Rydzyka na polski rząd wskazują osoby o wykształceniu średnim (72 proc.), o dochodzie powyżej 5000 zł (77 proc.) oraz respondenci z miast od 100 do 199 tys. badanych (84 proc.). Wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek badanych, którzy mają opinię w tej sprawie i którzy wskazują na zbyt duży wpływ o. Rydzyka na polski rząd”.

„Rzeczpospolita”, która zleciła sondaż, wskazuje, że rząd PiS jak dotychczas przekazał instytucjom kierowanym przez o. Rydzyka 39 mln 957 tys. zł i że majątek zarządzana przez redemptorystę daje zakonnikowi 83 miejsce na liście najbogatszych Polaków.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Konserwatyzm limitowany

Kresy.pl / Rzeczpospolita

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz