Sondaż: Spadki poparcia dla Morawieckiego i Dudy

Według sondażu Kantar Public pozytywne oceny pracy premiera Mateusza Morawieckiego spadły w stosunku do poprzedniego miesiąca o 4 punkty proc., Andrzeja Dudy o 6 punktów proc.

Po pięciu miesiącach pełnienia przez Morawieckiego funkcji premiera, pozytywnie jego pracę oceniło 42 proc. badanych, w tym zdecydowanie dobrze ocenia 8 proc., a raczej dobrze – 34 proc. Pozytywnych ocen jest o 4 punkty proc. mniej niż w miesiąc temu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Krytycznie pracę Morawieckiego ocenia 37 proc. (25 proc. – raczej, 12 proc. – zdecydowanie). Współczynnik ten wzrósł od kwietnia o 5 punktów proc. Jest to najniższe notowania Morawieckiego od czasu, kiedy zastąpił Beatę Szydło.

ZOBACZ TAKŻE: Sondaż Kantar Publicis: Prawo i Sprawiedliwość traci pozycję lidera

Z kolei Andrzej Duda dobrze ocenia 48 proc. respondentów (11 proc. zdecydowanie dobrze, a 37 proc. – raczej dobrze), jednak odsetek ten spadł o 6 punktów proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Źle pracę prezydenta oceniło 37 proc. (26 proc. – raczej źle, 11 proc. – zdecydowanie źle), czyli o 3 punkty proc. więcej niż w kwietniu.

W mniejszym stopniu zmieniły się oceny rządu jako całości. Pozytywnie jego działalność oceniło 40 proc. badanych (6 proc. – zdecydowanie dobrze, 34 proc. – raczej dobrze), a krytycznie 45 proc. (zdecydowanie źle 13 proc., raczej źle 32 proc.

Oznacza to, że w porównaniu do kwietnia odsetek pozytywnych ocen rządu spadł o 2 punkty proc., a o 1 punkt proc. wzrósł odsetek krytyków.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 11-16 maja, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1062 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Kresy.pl / rmf24.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz