Według sondażu CBOS PO zanotowało najniższe poparcie w sondażach od listopada 2016 roku. W sejmie znalazłoby się sześć ugrupowań.

Prawo i Sprawiedliwość w sondażu CBOS uzyskało 44 proc. głosów wyborców. W porównaniu do zeszłego miesiąca, poparcie dla ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego wzrosło o 1 punkt procentowy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Dużo gorszy wynik zanotowała Platforma Obywatelska. Na PO zagłosowałoby 14 proc. uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach. Jest to najgorszy wynik partii od niemal półtora roku. W porównaniu z poprzednim badaniem, PO stracił o 3 punkty procentowe.

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż CBOS: PiS popiera 43 proc. Polaków

Na trzecim miejscu znalazły się ex aequo Nowoczesna i Kukiz’15 na Które zagłosowałoby po 6 proc. badanych. Partia Katarzyny Lubnauer zyskała w ciągu miesiąca jeden punkt procentowy, a ugrupowanie Pawła Kukiza straciło jeden punkt.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na krawędzi progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc.) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (5 proc.), których poparcie wzrosło o 1 pkt. proc. Poza Sejmem pozostałaby Wolność Janusza Korwin-Mikkego oraz Partia Razem.

Kresy.pl / wprost.pl / twitter.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz