Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) rozbili dwie zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się nielegalnym hazardem na Śląsku – poinformowała policja w poniedziałek. Zatrzymano łącznie 17 członków gangów. Wśród zatrzymanych znalazło się czterech nieuczciwych celników.

Służby zatrzymały 17 członków gangów i zlikwidowały 38 punktów z nielegalnymi maszynami hazardowymi. Oprócz przechwyconych 209 automatów i ruletki do gry funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1,5 mln złotych w różnych walutach oraz luksusowy samochód. Śledztwo w związku ze sprawą jest prowadzone przez Prokuraturę Krajową. Wśród zatrzymanych znalazło się czterech funkcjonariuszy KAS.

„Kiedy w wyniku wspólnej pracy operacyjnej, wymiany i analizy informacji okazało się, że kilku nieuczciwych celników może mieć powiązania z grupami przestępczymi, funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Kilkuset policjantów z wydziałów służby kryminalnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz 11 śląskich komend Policji razem z funkcjonariuszami Ministerstwa Finansów, oraz Krajowej Administracji Skarbowej ze Śląska, Małopolski i Mazowsza we wtorek rano weszło do mieszkań członków grup przestępczych oraz lokali, w których znajdowały się nielegalne automaty do gier” – podano w komunikacie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Funkcjonariusze przeprowadzali w tym samym czasie czynności w Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Lublińcu, Będzinie, Zawierciu, Myszkowie oraz na terenie powiatu częstochowskiego, kłobuckiego i będzińskiego. „Rozbito dwie grupy przestępcze i zatrzymano jej 17 członków w wieku od 25 do 46 lat, w tym 34-letniego lidera jednego z gangów oraz 4 celników. Wszyscy są mieszkańcami województwa śląskiego” – podkreślono.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: CBA zatrzymało pięciu byłych pracowników PKP, m.in. byłego prezesa spółki

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty, na wniosek śledczych sąd aresztował 15 podejrzanych, a w stosunku do 2 podejrzanych prokurator zastosował policyjny dozór. 34-latkowi, który kierował grupą przestępczą, grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, pozostali członkowie mogą trafić do więzienia na 10 lat.

slaska.policja.gov.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz