Pięciu byłych pracowników PKP S.A. zatrzymanych przez CBA. Chodzi o umowy warte w sumie kilkaset tysięcy złotych na usługi public relations – poinformowała służba w środę. Wśród zatrzymanych znalazł się były prezes PKP.

W komunikacie podkreślono, że „deal” o łącznej wartości transakcji przekraczającej 650 tys. zł został podpisany w 2016 roku. Agencja PR zobowiązała się w ramach umów między innymi do bieżącego doradztwa związanego z funkcjonowaniem spółki, w tym również związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży. W środę zatrzymano w związku z omawianą sprawą pięciu byłych pracowników PKP S.A., w tym byłego prezesa spółki.

Śledczy uważają, że umowa była zbędna, zaś już zatrudnieni w spółce pracownicy mogli wykonać wszystkie czynności.

Zobacz także: CBA zatrzymało osoby podejrzane o korupcję przy legalizacji pracy cudzoziemców

„W związku z tą sprawą funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA zatrzymali w Warszawie i Krakowie pięć osób. Wśród zatrzymanych znaleźli się trzej byli pracownicy PKP S.A. zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych, w tym były Prezes Zarządu, były Członek Zarządu oraz była Dyrektor Biura Komunikacji i Marketingu. Zatrzymano także dwóch byłych wspólników agencji PR (wcześniej zatrudnionych w PKP S.A.)” – informuje CBA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Służba podaje, że po zakończeniu przeszukań zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Usłyszeli tam zarzuty związane z niegospodarnością i wyrządzeniem szkody w mieniu PKP S.A.

Zobacz także: CBA: Kolejne zatrzymania wz. z tzw. aferą melioracyjną, m.in. w siedzibie PZPN

cba.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz