W Stanach Zjednoczonych wybuchł skandal po tym, jak okazało się, że ukraińska delegacja z parlamentarzystami w składzie pokazała członkom Senatu USA zwodnicze fotografie. Miały one przedstawiać rosyjskie oddziały podczas konfliktu w Donbasie.

W skład delegacji wchodzili m.in. Semen Semenczenko (dowódca batalionu „Donbas”, deputowany z partii Samopomoc), Jurij Bereza (dowódca batalionu Dniepro-1, deputowany z partii Front Ludowy) oraz Andrij Teteruk (dowódca batalionu Myrotworeć, deputowany z partii Front Ludowy). Towarzyszył im profesor Uniwersytetu Georgetown, dr Phillip Karber.

Podczas wizyty w USA w grudniu ubiegłego roku ukraińska delegacja pokazała członkom kilku komisji senackich fotografie, które miały przedstawiać rosyjskie wojska na terenie Donbasu. Po gruntowanym sprawdzeniu okazało się, że to falsyfikaty. Część zdjęć przedstawiała sprzęt z wcześniejszych konfliktów zbrojnych. W jednym przypadku było to zdjęcie wykonane przez fotoreportera Associated Press podczas konfliktu w Gruzji w 2008 roku.

Według rzecznika senatora Jima Inhofe, wówczas ważnego członka Komisji Sił Zbrojnych Senatu USA, delegacja dostarczyła fotografie w formie wydruków, zaś profesor Karber, który przewodniczył delegacji, potwierdzał ich autentyczność. Według niego wszystkie miały zostać wykonane pomiędzy 24 sierpnia a 5 września 2014 roku. Później profesor tłumaczył, że doszło do nieporozumienia, gdy w krótkim czasie musiał potwierdzić kiedy i gdzie wykonano część fotografi. Myśląc, że chodziło o zdjęcia przedstawiające zabitych w Donbasie, które otrzymał od Berezy, potwierdził że pochodzą one ze wspomnianego okresu.

Profesor Karber jest zwolennikiem wysyłania na Ukrainę broni.

Wcześniej Semenczenko udał się z wizytą do USA, by, jak twierdził, negocjować kwestię pomocy wojskowej dla Ukrainy.

Jedno ze zdjęć przekazanych amerykańskim senatorom. Fot. freebeacon.com

Fotografia wykorzystana m.in. na oficjalnej stronie ukraińskiego MSZ.

Fot. freebeacon.com

Skład delegacji ukraińskiej do Senatu USA. Buzzfeed.com

obozrevatel.com / buzzfeed.com / Kresy.pl

45 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

   • kojoto
    kojoto :

    ‘Kmicic’ – piékne

    do KriSSa… faktycznie dziwne, przeciez mieli napisac w “grudniu po poludniu”, a to juz… no to ja nie wiem co z tym dzilem propagandy SBU… trzeba raport pisac… ech, partacze 🙂

   • votum_separatum
    votum_separatum :

    Tutejszym: 13.02.2015 19:08 Nie zostali wystawieni przez FSB. Są kłamcami do kwadratu po prostu. Wojska rosyjskie w Donbasie nie walczą. Zresztą bardziej wygląda to na robotę CIA mającą długą tradycję w fabrykowaniu materiałów mających skłonić polityków do podjęcia agresji na inne państwa: przekonacie senatorów, a my wam dostarczymy broń i doradców – tak to wygląda. Pomimo to Amerykanie i bez decyzji prezydenta czy parlamentu i dostarczają broń na Ukrainę, gdyż najważniejszym ich zadaniem jest destabilizacja regionu i wywołanie jak największej ilości ofiar.

    • jajec
     jajec :

     Aleś Ty mało rozumny jesteś, ja sam dziś widziałem wywiad z rodzinami rosyjskich żołnierzy którzy zginęli na Ukrainie. Czy ty sam wierzysz w to co piszesz??? Co jakiś czas niezależne media informują o przekraczaniu granicy Rosyjskiej przez formacje sprzętu wojskowego, jest mnóstwo filmików kręconych przez Rosjan . Jak słuchałem ostatniego wystąpienia Łgarowa to sam się śmiał z swoich kłamstw.

     • antymajdan
      antymajdan :

      Rosjanie pomagają swoim rodakom i Ukraińcom z Noworosji już od początku. Zachowują się dokładnie tak, jak Polacy – ciągle w to wierzę i nigdy nie przestanę – zachowaliby się, gdyby banderowskie watahy mordowały naszych rodaków np. we Lwowie. Chwała im za to!
      Co absolutnie nie zmienia faktu, że wojsk rosyjskich na Ukrainie nie ma. Dokładnie tak samo jak amerykańskich doradców i nadzorców w Kijowie. I na tym poprzestańmy przez litość nad sąsiedzkim narodem.

     • zan
      zan :

      Ha ha, Jajec, ale żałośni jesteście. Filmiki, “niezależne media”. A jak co do czego przychodzi, to walicie zdjęcia z Gruzji, Czeczenii albo jakiegoś poligonu. Co za poruta. Capi kłamstwem na miarę broni masowego rażenia w Iraku.

      Oczywiście Rosja dostarcza sprzęt, doradców oraz snajperów separatystom. O regularnej armii nie ma mowy. Na UPAdłą wystarczy lokalne pospolite ruszenie. Taka jest smutna prawda o ukraińskim “państwie” w którego armii nie chcą służyć nawet Ukraińcy z okolic Lwowa.

 1. krzysztof_p
  krzysztof_p :

  Wiadomo, banderowskie ścierwo zawsze kłamało, kłamie i będzie kłamało. I nasze rządzące krajowe bydło polityczne też kłamie. A biedny sojusznik zza oceanu, jak naiwny pelikan, wszystko bierze za rybę. Całe szczęście, że Niemcy i Francja od razu “zakumało”, że ani jednym, ani drugim nie można wierzyć, a bydło olać i nigdzie nie zapraszać, bo nawet przy uroczystej kolacyjnej rozmowie bydło to zacznie bąki puszczać i bekać.

 2. wlkp
  wlkp :

  tu jest ale propagandowa niekonsekwencja – skoro znaczna grupa proputinowskich akolitów twierdzi, że konflikt na Ukrainie wywołał usrael łapami CIA,skoro wszystko to zaplanowali amerykanie na zlecenie koszernych – to po co ci co zaplanowali mieli jakimiś zdjęciami potwierdzac słusznośc tez, które sami wymyśłili ? Przecież to się kupy nie trzyma…

   • czarekw
    czarekw :

    Ale widzę że tak masz po prostu… napisz coś co ma sens jeśli się nie zgadzasz. Bo tak czytam twoje teksty i one są nie do końca po Polsku… i albo jesteś jeszcze młody i nie wszystko ogarniasz, albo no coś zaburza Twoje postrzeganie świata… teoria nie jest taka bez sensu. O ile USA wojna na Ukrainie przysporzy klientów na broń, o tyle akurat mają już otwarte inne fronty i podejrzewanie ich o zainspirowanie Rosjan do zajęcia Krymu… no to przesada. Putas dał się zainspirować USA? Bo od Krymu się zaczęło i pamiętasz że tam też niebyło/było Rosjan ? Czy to też podlega polemice..

    • votum_separatum
     votum_separatum :

     czarekw: 14.02.2015 23:07 Po udanym przewrocie w Kijowie do portu kontrolowanego przez Ukraińców na Krymie miały zawinąć okręty floty USA które znajdowały się na Morzu Śródziemnym i przygotowywały się do przejścia przez Cieśninę Bosfor (do czego ostatecznie i tak doszło). Miało to rozpocząć trwałą obecność USA w tamtym rejonie rozpoczętą od wymówienia przez marionetkowy rząd w Kijowie dzierżawy na rosyjski port wojenny w Sewastopolu i w praktyce przejęcie przez Amerykanów półwyspu z którego kontrolowaliby całe południe Rosji. Stąd rosyjski manewr wyprzedzający – blokada i rozbrojenie sił ukraińskich. Nie bez powodu na początku operacji przerzucano na półwysep nocami systemy przeciwokrętowe Jachont. Spodziewano się konfrontacji z NATO, bynajmniej flota Ukrainy nie stanowiła żadnego przeciwnika dla tych rakiet. Zresztą wszystkie okręty znajdujące się tam i tak szybko zostały opanowane.

     • czarekw
      czarekw :

      A ja dobrze akurat pamiętam tę sytuację, statki USA w ten rejon zostały skierowane ponad miesiąc po “przewrocie”, flota przez cieśninę wpłynąć nie mogła bo jest porozumienie które nie pozwala tam wpłynąć więcej jak w praktyce dwóm statkom wojennym. Manewr wyprzedzający to było ponoć powstanie separatystów… w każdym razie manewr wyprzedzający w rejonie Donbasu i Ługańska jeszcze jest w fazie “powstanie separatystów” ale nie przedstawił jeszcze nikt oficjalnie jakie to działania USA miały doprowadzić to tragedii tego rejonu. Jaki sens ma ostrzeliwanie Mariupola? Swoją drogą dobrze jest śledzić trochę portali poświęconych sprawom wojskowym… pociski Jachont do zwalczania floty NATO? 🙂 No i była tam flota USA mimo iż NATO nie miało z tym nic wspólnego, no i ta flota nie została zwalczona… NATO to taki sojusz ale jak Polska np. nie ma w praktyce floty niebałtyckiej, to też była by wymieniona jako NATO zajmujące przyczółek na Krymie? A co tam jest czego z Turcji nie można sięgnąć?

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      czarekw: 14.02.2015 23:46 Konwencja z Montreux pozwalaTurcji wydwać zgodę na przepłynięcie jakiejkolwiek jednostki wojenne w czasie konfliktu w którym bierze udział sama Turcja lub istnieje zagrożenie konfliktem. Specjalne obwarowania dotyczą lotniskowców, choć gdyby ten członek NATO wyraził zgodę to przepłynąłby i USS George H.W. Bush z Pireusu (i była taka możliwość). Więc nie pleć bzdur. Dwa okręty i miesiąc na okrzepnięcie reżimu w zupełności wystarcza na podjęcie działań przeciwko Rosji. Może śledzisz defence24 hehe? Tak, pociski Jachont do zwalczania floty NATO, dokładnie tak jak napisałem. Takie jest ich przeznaczenie. Zresztą twojego wpisu nie będę komentował, szkoda czasu.

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/wloska-gazeta-przejecie-kontroli-nad-krymem-przez-usa-celem-przewrotu-w-kijowie

      Jakiemu stopniowi zagrożenia podlegały żywotne interesy Moskwy, mówią tajne źródła rosyjskie, wyjaśniające nam, dlaczego Putin tak szybko postanowił zająć Krym i uczynić półwysep rosyjskim. Putin był w posiadaniu niepodlegającym wątpliwościom danych o tym, że przewrót państwowy, który miał miejsce w Kijowie w lutym, miał konkretny cel: zneutralizować rosyjską Flotę Czarnomorską, która stacjonuje w Sewastopolu i zamienić ją na flotę amerykańską.

      Ale wróćmy do faktów.

      18 lutego ukraiński parlament zajęty został przez uzbrojonych aktywistów partii „Swoboda” i Prawy Sektor.

      22 lutego prezydent Wiktor Janukowycz był zmuszony opuścić Kijów, a władzę przejęły prozachodnie siły. W tym samym czasie szefem tajnych służb ukraińskich (Służby Bezpeky Ukrajiny) został Walentyn Naływajczenko. Kto to taki? To obywatel amerykański.

      Oczywiście „zupełnie przypadkowo” 13 lutego jedno z czterech amerykańskich zgrupowań morskich na czele z lotniskowcem George’em Bushem (CSG-2) opuszcza bazę morską w Norfolku i płynie ku Morzu Egejskiemu. George Bush ma tonaż o wielkości 102 tysięcy ton, 90 samolotów i helikopterów na pokładzie. Towarzyszy mu 16 okrętów wojennych, wśród których znajduje się krążownik USS Philippine Sea, niszczyciele Truxtun i Roosevelt i trzy podwodne łodzie z napędem atomowym.

      22 lutego, w dzień, kiedy Janukowycza pozbawiono władzy, amerykańska grupa okrętów wojennych szybko wpływa na Morze Czarne przez Bosfor. Jest to bezpośrednie naruszenie traktatu z Montreux, który pozwala przepływać przez cieśninę Dardalene tylko okrętom wojennym poniżej tonażu 45 tysięcy ton. Ale, jak poinformowała turecka gazeta Hurriyet, powołując się na źródło w Ministerstwie Obrony Narodowej Turcji, władza tego kraju dała tajne pozwolenie Amerykanom na przepłynięcie przez cieśninę. Właśnie ta flota miała zająć miejsce rosyjskiej w bazach na Krymie.

      Oczywiście oczekiwano, że Krym także „wybierze demokrację” i z radością przywita gwiezdno-pasiastą flotę. Jednak tłumy ludzi wyszły na plac Sewastopola i przez kilka dni oblegania parlamentu Autonomicznej Republiki Krymu przegnali premiera Anatolija Mohyliowa, który zapewnił puczystów w Kijowie o swojej wierności (nie patrząc na to, że kupił swoje stanowisko u Janukowycza, któremu sprezentował willę w Jałcie). Na miejsce Mohyliowa był wybrany Siergiej Aksionow, lider sił prorosyjskich.

      6 marca parlament Autonomicznej Republiki Krym ogłosił odmowę podporządkowania się Kijowowi o przeprowadzeniu 16 marca referendum o ponownym połączeniu z rosyjską macierzą. Skomplikowało to amerykańskie plany.

      5 marca pierwszy rozkaz, który skierowano wobec lotniskowców, został anulowany. Wydano nowy rozkaz – wypłynąć z greckiego portu w Pireusie i dostać się do Anatolii do tureckiej bazy i tam czekać. Tylko niszczyciele USS Truxtun, USS Donald Cook i fregata USS Taylor zostały posłane w celach rozpoznawczych ku brzegom północnego Krymu od 7 do 22 marca pod pretekstem wspólnych ćwiczeń z Bułgarią i Rumunią.

      Rosyjskie siły powietrzne poinformowały za pośrednictwem środków masowej informacji o tym, że USS Donald Cook przybył w celu naruszenia pracy anteny związanej z Centrum Kosmicznym Floty Czarnomorskiej i sieci satelitów wojskowych ELINT, działających w reżimie elektromagnetycznym. Ten skomplikowany współczesny system pozwala na otrzymywanie przez Krym danych z radarów obserwacyjnych i systemów nawigacyjnych na temat floty amerykańskiej, samolotach na pokładzie i środkach przenoszenia rakiet.

      Rosyjskie samoloty wojskowe były zmuszone zablokować działania Cook’a: dwa samoloty Su-24MP jedenaście razy (!) obleciały amerykański statek na możliwie małej wysokości, stosując pokładowy system blokad w częstotliwościach 12-18 Hz w celu neutralizacji radaru krążownika amerykańskiego.

      Oprócz tego rosyjskie specsłużby były przekonane o obecności na pokładzie amerykańskiego okrętu sześciu grup komandosów, każda po 16 ludzi, gotowych niezauważalnie przepłynąć pod wodą, dotrzeć do brzegu w celu przeprowadzenia na Krymie akcji sabotażu i zasiania paniki wśród miejscowej ludności. Akcje te mogły polegać na wybuchach w transporcie miejskim e godzinach szczytu, wysadzaniu budynków administracji i tak dalej. Wprowadzenie strachu i terroru tuż przed referendum miało spowodować obniżenie liczby głosujących i uczynienie referendum nieważnym. Aby wykluczyć tego typu wydarzenia, „Rosjanie przeprowadzili zdecydowaną prewencyjną i szczelną kontrolę”.

      W rzeczywistości, na jednej ze stron Krymu pojawiła się informacja o pojmaniu jakichś komandosów z państw NATO, o czym świadczył fakt pilnego wniosku prokurator generalnej Krymu Natalii Pokłońskiej do tłumaczy języka jednego z państw NATO, współpracującego z Ukrainą i mającego dostęp do morza. Nasz wniosek: przysłani ludzie rozumieli język rumuński.

      W związku z rezultatem referendum na Krymie (83% frekwencja, 99,7% głosujących wybrało Rosję) amerykańska flota na czele z lotniskowcem George’em Bushem dostała rozkaz zakończenia swojej misji, wycofania się z Morza Egejskiego i skierowania się do Bahrajnu.

      Jak widać, dla Rosji baza wojskowa w Sewastopolu ma najważniejsze znaczenie. Potwierdza to niedawna modernizacja Floty Czarnomorskiej, którą uzupełniono o 20 nowoczesnych statków, wśród których jest sześć łodzi podwodnych, fregat przenoszących rakiety specjalizujących się w obronie i neutralizacji systemów elektronicznych przeciwnika , a także najnowszy lotniskowiec dla helikopterów klasy Mistral, który zbudowała francuska stocznia.

      Flota ma znaczącą grupę wojsk szybkiego reagowania, na którą składają się siły desantu powietrznego i piechoty morskiej. Wspiera ich czwarta dywizja powietrzna i siły obrony przeciwpowietrznej. Oprócz tego oddzielna flotylla powietrzna, składająca się z 125 samolotów An-22, An-124, Ił-76MD i An-12, które gwarantują przerzut 80 tysięcy żołnierzy 49-ego i i 58-ego korpusu wojennego. Takie zgrupowanie sił szybkiego reagowania bezpośrednio podporządkowane Flocie Czarnomorskiej ma jeden cel – obronę przed terroryzmem w basenie śródziemnomorskim, w Afryce wschodniej i na Bliskim wschodzie aż do Zatoki Perskiej.

      Ale jeszcze silniejsza jest niewidzialna – czy też prawie niewidzialna – część floty. Jest to Centrum Dowodzenia Lotów Kosmicznych, które istnieje od czasów sowieckich. W jego historii zapisały się m.in. statki Salut, Sajuz, Sajoz-Apollon i łaziki po Księżycu. Obecnie centrum kosmiczne otrzymuje dane z radarów systemów rakietowo-lokacyjnych typu Woroneż-M (w promieniu 6 tysięcy kilometrów), rozmieszczonych w obwodzie leningradzkim (wieś Lechtusi) , w obwodzie kaliningradzkim (wieś Pioniersk) i w mieście Armawir. Centrum otrzymuje informacje od satelitów wczesnego alarmowania o niebezpieczeństwie KMO/K, zdolnych do wykrycia lecących pocisków dowolnego typu – tak skrzydlatych, jak i balistycznych .

      Naruszenie funkcjonowania Cetrum (jako poważnej przeszkody hegemonii USA i ekspansji w stronę Azji Centralnej) lub pełne wycofanie z jego budowy – to jeden z głównych celów Pentagonu.

      Wnioskując na podstawie powyższego, wydaje nam się, że przewrót państwowy w Kijowie z dojściem do władzy „demokratycznego” marionetkowego rządu miał swoje główne zadanie właśnie w eliminacji centrum kosmicznego. W wejście Ukrainy do NATO było kolejnym celem.

      Przy pomocy wyborów prezydenta Ukrainy i umocnienia „demokratycznej” władzy Pentagon ma nadzieję zmusić Putina do porzucenia bazy wojennej na Krymie, aby zamienić ją w efekcie na bazę amerykańską.

      Ale ten pośpiech podsumował Amerykanów: uważając się za panów sytuacji, wcześniej rozmieścili w Dniepropietrowsku całą eskadrę dronów (samolotów bezzałogowych) dla lotów zwiadowczych. Właśnie loty dronów nad terytorium Krymu tuż przed referendum pokazały stronie rosyjskiej, korzystającej z anten nawigacyjnych, jakie są dalsze plany USA.

      Mauricio Blondet

      Effedieffe.com

     • czarekw
      czarekw :

      To jest bardzo ciekawa gazeta 🙂 Fascynująca!! Nawet nie wiedziałem że jesteśmy w stanie wojny z Rosją!! I że są protesty pod sejmem przeciwko USA 🙂 Genialne źródło informacji… Wprawdzie no Włoska gazeta nie jest bardzo włoska i wykazuje zgoła mniej europejskiego właściciela..
      Oooo patrz!! Rosja wygrywa!! http://www.effedieffe.com/index.php?option=com_jcs &view=jcs &layout=form &Itemid=100018 &aid=312495
      No to chyba jakieś medale będą dla pożytecznych idiotów skoro sukces jest? Otóż zgodnie techniką Rosyjską nagród nie będzie.. od lat pan Juri Bezmienow uprzedza że zgoła inny los jest wam pisany w moskwie 🙂

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      czarekw: 15.02.2015 08:33 Haha co za bełkot! Rozumiem, że zaczytujesz się w różnych reżimowych gadzinówkach stąd diametralnie inny od rzeczywistości obraz sytuacji. Powiększam swoją kolekcję debilnych i kłamliwych stwierdzen z reperturau “Co Putin powiedział”. Tym razem dąłączam twoją historyjkę na temat uprzedzającego ataku atomowego na system przeciwrakietowy. Plasuje to na 3 miejscu po czołgach w Warszawie lub ataku na nią i stawiam przed “legionami NATO na Ukrainie”. Pomyśleć, że to wszystko generujecie we własnych chorych głowach skutecznie manipulowanych przez media głównego ścieku. To, że ci włoska gazeta nie wygląda na włoską bo w nagłówku nie ma alarmistycznego artykułu pt. “Kiedy czołgi Putina w Rzymie?” mnie ani nikogo na tym forum nie obchodzi. Wracaj zatem do syntezowania “prawd” z GW, Niezależna, TVN, czy też z (US)defence24.pl 🙂

     • czarekw
      czarekw :

      Zgadzam się z Tobą w tej kwestii 🙂 To co powiedział Putin jest warte tyle co tekst w wyborczej, śmiejemy się z tego bo przecież wszyscy wiemy jak “potężna” jest Rosja… jakie to ma wszystko najlepsze i największe 🙂 Zwracam Ci tylko uwagę że powielasz tezy zawarte w ideologiach marksistowskich o kontroli nad jednostką itd. Że niby Rosja ma do czegoś prawo, że zrobiła coś by bronić swoich interesów ale my nie powinniśmy robić nic bo to nie nasz interes… Tacy jak ja to tylko nagłaśniają tak “porywających mówców jak Żyrinowski” 🙂 Zrozum człowieku, jeśli mieszkasz w tym kraju to wolno Ci być kim chcesz ale nie masz wpływu na to jacy są inni… co byś nie napisał to nie przekonasz nikogo że Rosja jest cacy 🙂 Rosja unicestwiła najwięcej istnień ludzkich na tej planecie i nadal to robi- to jest fakt. Wojna odbywa się na terenie tego kto został zaatakowany- to jest fakt. Wrzuć jeszcze jakiś natchniony myślą wschodnią portal bo w sumie to jestem na bieżąco z tym co czytam 🙂

     • czarekw
      czarekw :

      Dociekam, prowokuję wyciągnięcie informacji bo doprawdy ludzie mają ciekawe teorie. Np. “twojego wpisu”… komentujesz wszystko namiętnie i gdybym tak łatwo osiągnął status “niekomentowalnego” no to nie wiem..to chyba dziwne. Ale właśnie nie piszesz nigdzie po co atakować Rosję?? Wysyłając 3 statki? Podjęcie działań przeciwko? Przecież przed Krymem kwitła współpraca w dziedzinach surowców, rakiet itd.. Po co było to psuć? Oba państwa korzystały z tego… twierdzisz że USA chciało zaatakować Rosję i zagarnąć jej przemysł nowoczesny? Stepy bezkresne? Bagna nieprzebyte? Sprzedajesz wszystkim środek teorii ale brak w niej “kręgosłupa”… uzupełnisz kiedyś wierze w was 🙂

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      czarekw: 15.02.2015 00:13 Śmieszny jesteś, napisałem wcześniej w skrócie to co znajduje się w artykule sprzed roku z kresy.pl – jako odpowiedź na twoje bajanie. Także to nie “moje”teorie. Rozumiem, że ty masz zawsze teorie cudze. Nie dziwię się. Samodzielne myślenie w obecnych czasach jest coraz rzadsze. To dziwne, już kilka razy to stwierdziłem, że trolle różnej maści szerzący swoje czarno białe teorie i bajeczki typu “dobry zachód i zły wschód” oraz zwykil internetowi troglodyci macie problemy z czytaniem i rozumieniem. Jestem ciekaw jak doszedeś do tego, że napisałem o ataku trzema okrętami (a nie statkami znawco tematyki)? Co do reszty pytań o “kręgosłup” i stepy Rosji myślę że jest to tak głupie z twojej strony, że ręce opadają. Może lepiej zadaj sobie pytanie po co Rosji stepy wschodniej Ukrainy hehe? PS. Może zrobisz jakiś wywodzik naukawy na temat przerzucenia na Krym kompleksów Bastion. Bardzo chętnie poczytam 🙂

     • czarekw
      czarekw :

      Samodzielne myślenie jest fajne… byle za dużo nie wymyślać. Otóż czytam w bardzo wielu źródłach ale mam inne wnioski. Podstawowy jest taki że Twoja teoria usprawiedliwia zarazem wyprzedzający atak nuklearny na Warszawę w przypadku gdyby w Polsce powstała jakaś część tarczy przeciwrakietowej chroniącej USA. No bo przecież Rosja ma prawo do wjeżdżania na obce terytoria w przypadku gdy widzi dla swej dominacji rakietowej jakieś zagrożenie. Zauważyłem też że część naszego społeczeństwa chciała by tej “tarczy” nie dlatego ze ona nas broni tylko dlatego że były by tu bazy amerykańskie których amerykanie mieli by niby bronić. No i już zrozumiałem intencje… 🙂
      Mamy siedzieć cicho i słuchać co pan Ławrow ma dla nas na dziś do powiedzenia. Chromolę interesy USA, wyciągane wnioski o ich wielkim planie przypisują im chyba zbyt wiele sprytu a jednocześnie no … aż tak by im nie wyszło?

     • krisss
      krisss :

      votum moje pytanie jest kim sa tak naprawde admini kresow.pl i skad sie biora artykuly…to ze ktos pisze ze to forum jest calkowicie robione i sponsorowane przez uzytkownikow jest mialo wiarygodne….jesli nawet tak jest to ci ktorzy wykladaja glownie na nie pieniadze stoja tak naprawde po czyjejs stronie…wiec tak naprawde nie sa stronniczy i forum tez nie….atakowanie innych zrodel nie pisze tu akurat o wp.pl czy onecie i stawianie kresow.pl jako prawde i odpowiedz na wszystko jest troche nad wyraz…….kazdy ma swoja opinie i wierzy w swoja prwde…jak jest naprawde nigdy nie bedzie wiadomo,bo w dzisiejszych czasach mozna zrobic z sytuacja czy czlowiekiem wszystko…..