W czwartek w Siedlcach w miejskim parku doszło do śmiertelnego pobicia na zakonnika z parafii św. Maksymiliana Kolbego – poinformował portal zyciesiedleckie.pl.

Jak poinformował portal zyciesiedleckie.pl, w czwartek w Siedlcach w miejskim parku doszło do śmiertelnego pobicia na zakonnika z parafii św. Maksymiliana Kolbego. Franciszkanin Adam Świerżewski (o. Maksymilian Maria) miał 35 lat. Od 16 lat przebywał w zakonie, a od 9 pełnił posługę kapłana.

Zakonnik został znaleziony około godziny 20, był dotkliwie pobity miał ciężki uraz głowy. Został przewieziony do szpitala jednak nie udało się go uratować. Zmarł około godziny 3:00, w piątek o godzinie 18:00 się msza św. w jego intencji.

Trwa dochodzenie w tej sprawie. Policja przeprowadziła oględziny miejsca pobicia i zabezpieczyli ślady. Nieustalony został jeszcze dokładna godzina pobicia zakonnika.

To kolejny akt agresji wobec osoby duchownej w Polsce. ​Do ośmiu lat więzienia grozi 18-letniemu Mikołajowi K. i 20-letniemu Pawłowi S. za wybicie szyb i włamanie się w środę do starego kościoła na osiedlu Budziwój w Rzeszowie oraz pobicie proboszcza. Sprawcy zdemolowali świątynię i urządzili sobie w niej libację alkoholową – poinformował portal rzeszow-news.com

“Około godziny 10:00 dostałem telefon od parafian, że do naszego nieużywanego od około 20 lat kościoła przy ulicy Podleśnej było włamanie” — relacjonował sytuację w rozmowie z portalem rzeszow-news.pl ks. Mieczysław Lignowski, proboszcz parafii Matki Bożej Śnieżnej w Rzeszowie. “Pojechałem tam, zobaczyłem wybite szyby. Wszedłem do środka, a tam pełno krwi. Wnętrze kościoła zdemolowane. Wszędzie butelki po alkoholu, na ołtarzu stała butelka wódki. Dwaj młodzieńcy, którzy pokaleczyli się wchodząc przez okna, uciekli do zakrystii. Jeden z nich wrócił i zaatakował mnie, okładał mnie pięściami po głowie. Udało mi się wezwać policję. Przyjechał jeden patrol, potem drugi, po chwili pojawiło się pogotowie ratunkowe” – dodał.

Radomskie Radio Plus, funkcjonariusze policji z Opoczna zatrzymali mężczyznę, który 2 marca zaatakował na plebanii księdza Adama Myszkowskiego. Sprawca przyznał się do pobicia proboszcza miejscowej parafii. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa kapłana.

Duchowny został zaatakowany w momencie  zamykania bramy wejściowej na teren plebanii parafii pw. Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli – Paradyżu. Do zdarzenia doszło 2 marca w godzinach wieczornych.

Kresy.pl/zyciesiedleckie.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply