Straż Graniczna poinformowała o zdarzeniu, które miało miejsce w piątek na polsko-białoruskiej granicy. Polskie służby udzielały pomocy jednemu z nielegalnych imigrantów. W tym samym czasie reszta cudzoziemców z jego grupy rzucała kamieniami w polski patrol.

Straż Graniczna poinformowała o sprawie w sobotnim komunikacie. Do zdarzenia doszło w piątek na odcinku ochranianym przez placówkę SG Czeremcha. “Wczoraj w nocy patrol polskich służb udzielając pomocy cudzoziemcowi został obrzucany kamieniami przez pozostałe osoby z jego grupy, które razem z nim próbowały nielegalnie przekroczyć granicę” – wskazano w komunikacie. Na widok polskich patroli pozostali cudzoziemcy oddalili się na terytorium Białorusi.

Obywatel Somalii, któremu pomagały polskie służby, został zabrany do szpitala z urazem nogi.

Zobacz także: Ochojska otworzyła w PE wystawę oczerniającą Polskę. Chodzi o imigrantów

Wcześniej na polsko-białoruskiej granicy dochodziło do podobnych sytuacji. Pod koniec marca funkcjonariusze Straży Granicznej po raz kolejny pomogli cudzoziemcom, którzy utknęli na bagnach. Somalijczyk i Syryjka nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

W lutym polscy funkcjonariusze także ratowali imigrantów na bagnach, a lewicowi aktywiści utrudniali im działania. “Skandaliczne zachowanie aktywistów, wspieranych przez jedną ze stacji tv. Nie chcieli podać dokładnej lokalizacji nielegalnych imigrantów. W tym czasie #funkcjonariuszeSG i strażacy prowadzili wyjątkowo trudną akcję poszukiwawczą na bagnach – #PSGNarewka Nie mogli odnaleźć osób” – informowała wtedy Straż Graniczna.

Zobacz także: Lekarka-aktywistka zostawiła dziecko w lesie. Straż Graniczna odpowiada

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply