Minister serbskiej obrony narodowej Aleksandar Vulin uczestniczył w czwartek w zakończeniu fabrycznego odbioru serii zmodernizowanych wyrzutni rakiet „Oganj” i w pierwszych testach w placówce „Nikinci” – poinformował serbski MON.

W czwartek, szef serbskiego ministerstwa obrony Aleksander Vulin uczestniczył w odbiorze zmodernizowanych wyrzutni rakiet Oganj, nadzorował też testy w Centrum Badań Broni i Sprzętu Wojskowego „Nikinci”.

Vulin zwrócił uwagę że, artyleria rakietowa i jej jednostki są jednym z najważniejszych elementów armii. Nasza moc znacznie się zwiększyła dzięki cyfryzacji „Oganj”, modernizacji, którą przeprowadzamy po raz pierwszy od 1977 roku. Oprócz nowego INS (inercyjnego systemu nawigacji), który jest w dużej mierze zdigitalizowany i otrzymuje liczne ulepszenia w systemach łączności, model ten osiągnął to, co najważniejsze w nowoczesnej wojnie – zapewnia znacznie większą prędkość użytkowania. Zdigitalizowanemu „Oganj” potrzeba tylko trzech minut od przybycia na pozycję do wzięcia udziału w walce. Modele, które mieliśmy do tej pory, robiły to w 26 minut – poinformował minister Vulin.

Zobacz też: Ministerstwo obrony Serbii zaprezentowało nowy opancerzony pojazd bojowy [+FOTO/VIDEO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Minister obrony przekazał, że serbskie siły zbrojne będą kontynuować modernizację wszystkich systemów „Oganj”, których serbskie siły zbrojne mają wiele, i że w ten sposób cała artyleria rakietowa zostanie przystosowana do wojen prowadzonych w XXI wieku. Armia serbska otrzyma półtora baterii nowych Oganj 122 w ciągu najbliższych kilku dni.

Vulin zapewnił, że serbski przemysł obronny będzie nadal rozwijał lokalne systemy wyrzutni rakiet. Kolejnym etapem będzie modułowy Oganj, który jest w stanie strzelać, wszystkimi istniejącymi typami rakiet, a także opracowanie nowych rakietach o zasięgu 40 km i 50 km, w tym rakiety z korekcją toru lotu.

Zobacz też: Serbia przedstawiła nową generację czołgów M-84

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku
fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

Zobacz też: Rosja i Serbia będą kontynuować rozwój współpracy wojskowej

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz