Republikański senator Rand Paul z Kentucky będzie stał na czele amerykańskiej delegacji, która w przyszłym tygodniu spotka się z rosyjskimi parlamentarzystami.

Rosyjska agencja Interfax podaje, że Paul spotka się w Moskwie z wicieministrem spraw zagranicznych Siergiejem Rijabkowem i że spotkanie odbędzie się 6 sierpnia. O planowanej wizycie poinformowało już uprzednio biuro senatora Paula. „Senator Rand Paul jest zwolennikiem dyplomacji i wspiera prezydenta Donalda J. Trumpa w angażowaniu się na całym świecie. Z niecierpliwością czeka na swoje spotkania [w Rosji]”- poinformowało biuro Paula.

16 lipca portal Politico opublikował artykuł Randa Paula, w którym senator argumentował, że prezydent Donald Trump słusznie postąpił spotykając się z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem w Helsinkach. Poinformował wówczas również, że będzie podróżował wkrótce do Rosji, aby „dyskutować o wspólnej płaszczyźnie z ich przywódcami i pomóc w zabopieżeniu dalszej, niepotrzebnej eskalacji napięć”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Senator Rand Paul broni Trumpa prezed krytyką republikanów i neokonserwatystów 

kresy.pl / reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz