Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak zaprosił w środę Prezydenta Andrzeja Dudę na spotkanie z kołem poselskim Konfederacji.

W czasie spotkania z prezydentem, posłowie Konfederacji chcą przedstawić argumenty przemawiające za potrzebą zawetowania trzech ustaw. Jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, Krzysztof Bosak apelował o to podczas dwóch konferencji prasowych.

Zobacz także: Sejm RP: Krzysztof Bosak ponownie wezwał prezydenta Dudę do zawetowania trzech ustaw

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, przypomniał podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie, że w poniedziałek prezydent „jako głowa państwa” wziął udział w posiedzeniu wyjazdowym klubu PiS w Jachrance. Zdaniem Winnickiego „fakt ten należy odnotować”.

Poseł zwrócił uwagę na fakt, że wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha zapytany o to, dlaczego Andrzej Duda spotyka się akurat z jednym klubem partii politycznej odpowiedział, że – jak stwierdził Winnicki – „pan prezydent spotyka się z tymi klubami, czy z tymi kołami, którego go zaproszą”.

Bosak oświadczył, że po wypowiedzi ministra Muchy, Konfederacja pragnie wyjść naprzeciw prezydentowi. Następnie wiceprezes Ruchu Narodowego przedstawił pismo z zaproszeniem na posiedzenie koła Konfederacji. Było ono sygnowane podpisami Jakuba Kuleszy, przewodniczącego koła, oraz Krzysztofa Bosaka – wiceprzewodniczącego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W piśmie, które zostało pokazane dziennikarzom napisano: „W imieniu Koła Poselskiego Konfederacja serdecznie zapraszamy Pana Prezydenta do wzięcia udziału w najbliższym posiedzeniu naszego koła, które odbędzie się we wtorek 3 marca 2020 r. w Sejmie. Rozumiejąc szeroki zakres Pana obowiązków wynikający z pełnienia funkcji Prezydenta RP, dostosujemy godzinę rozpoczęcia i zakończenia posiedzenia do Pana dyspozycyjności”.

Bosak dodał, że pragnie jednocześnie zaprosić prezydenta do dialogu z posłami Konfederacji.

„Wierzymy, że skoro (prezydent) znalazł czas na spotkanie z posłami partii rządzącej, to w kampanii wyborczej, kiedy każdy głos, kiedy każdy wyborca jest ważny, to znajdzie także czas na rozmowę z posłami Konfederacji, którzy reprezentują ponad milion prawicowych wyborców i kolejne miliony, które w tej kampanii pozyskamy” – dodał Bosak.

Polityk zakomunikował także, że posłowie Konfederacji chcieliby porozmawiać z prezydentem m.in. na temat trzech ustaw, do zawetowania których Bosak wzywał Andrzeja Dudę w zeszłym tygodniu.

„Zdajemy sobie sprawę, że pan ma napięty kalendarz ze względu na obowiązki prezydenckie, bo przecież nie kampanijne, w związku z czym zapraszamy pana prezydenta w każdym możliwym terminie do dyskusji” – dodał Bosak.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W zeszłym tygodniu kandydat Konfederacji na prezydenta wezwał Andrzeja Dodę w pierwszej kolejności do zawetowania ustawy zakładającej przekazanie dla TVP dotacji w wysokości 2 mld zł. Jego zdaniem: „Nic nie usprawiedliwia przeznaczania publicznych pieniędzy na partyjną propagandę”. Jak zaznaczył wiceprezes Ruchu Narodowego, telewizja publiczna jest już dotowana z pieniędzy Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Premiera oraz z subwencji dla Prawa i Sprawiedliwości.

Bosak zaapelował także do Andrzeja Dudy o zastosowanie veta w stosunku do ustawy o tzw. „podatku cukrowym”. Jego zdaniem ustawa ta ma na celu jedynie „pogłębianie fiskalizmu oraz drenażu kieszeni Polaków”. W jego opinii próba uzasadniania jej wprowadzenia aspektami zdrowotnymi, jest jedynie przekłamaniem, stosowanym przez rząd.

Wiceprezes Ruchu Narodowego zaapelował także o zawetowanie ustawy zakładającej ostateczną likwidację OFE. Jego zdaniem ustawa będzie kontynuacją „grabienia Polaków, zapoczątkowanego przez rząd Platformy Obywatelskiej”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Bosak krytykuje PiS: Obiecane reformy nie są realizowane

facebook / kresy.pl

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz