Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak zaprosił w środę Prezydenta Andrzeja Dudę na spotkanie z kołem poselskim Konfederacji.

W czasie spotkania z prezydentem, posłowie Konfederacji chcą przedstawić argumenty przemawiające za potrzebą zawetowania trzech ustaw. Jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, Krzysztof Bosak apelował o to podczas dwóch konferencji prasowych.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Zobacz także: Sejm RP: Krzysztof Bosak ponownie wezwał prezydenta Dudę do zawetowania trzech ustaw

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, przypomniał podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie, że w poniedziałek prezydent „jako głowa państwa” wziął udział w posiedzeniu wyjazdowym klubu PiS w Jachrance. Zdaniem Winnickiego „fakt ten należy odnotować”.

Poseł zwrócił uwagę na fakt, że wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha zapytany o to, dlaczego Andrzej Duda spotyka się akurat z jednym klubem partii politycznej odpowiedział, że – jak stwierdził Winnicki – „pan prezydent spotyka się z tymi klubami, czy z tymi kołami, którego go zaproszą”.

Bosak oświadczył, że po wypowiedzi ministra Muchy, Konfederacja pragnie wyjść naprzeciw prezydentowi. Następnie wiceprezes Ruchu Narodowego przedstawił pismo z zaproszeniem na posiedzenie koła Konfederacji. Było ono sygnowane podpisami Jakuba Kuleszy, przewodniczącego koła, oraz Krzysztofa Bosaka – wiceprzewodniczącego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W piśmie, które zostało pokazane dziennikarzom napisano: „W imieniu Koła Poselskiego Konfederacja serdecznie zapraszamy Pana Prezydenta do wzięcia udziału w najbliższym posiedzeniu naszego koła, które odbędzie się we wtorek 3 marca 2020 r. w Sejmie. Rozumiejąc szeroki zakres Pana obowiązków wynikający z pełnienia funkcji Prezydenta RP, dostosujemy godzinę rozpoczęcia i zakończenia posiedzenia do Pana dyspozycyjności”.

Bosak dodał, że pragnie jednocześnie zaprosić prezydenta do dialogu z posłami Konfederacji.

„Wierzymy, że skoro (prezydent) znalazł czas na spotkanie z posłami partii rządzącej, to w kampanii wyborczej, kiedy każdy głos, kiedy każdy wyborca jest ważny, to znajdzie także czas na rozmowę z posłami Konfederacji, którzy reprezentują ponad milion prawicowych wyborców i kolejne miliony, które w tej kampanii pozyskamy” – dodał Bosak.

Polityk zakomunikował także, że posłowie Konfederacji chcieliby porozmawiać z prezydentem m.in. na temat trzech ustaw, do zawetowania których Bosak wzywał Andrzeja Dudę w zeszłym tygodniu.

„Zdajemy sobie sprawę, że pan ma napięty kalendarz ze względu na obowiązki prezydenckie, bo przecież nie kampanijne, w związku z czym zapraszamy pana prezydenta w każdym możliwym terminie do dyskusji” – dodał Bosak.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W zeszłym tygodniu kandydat Konfederacji na prezydenta wezwał Andrzeja Dodę w pierwszej kolejności do zawetowania ustawy zakładającej przekazanie dla TVP dotacji w wysokości 2 mld zł. Jego zdaniem: „Nic nie usprawiedliwia przeznaczania publicznych pieniędzy na partyjną propagandę”. Jak zaznaczył wiceprezes Ruchu Narodowego, telewizja publiczna jest już dotowana z pieniędzy Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Premiera oraz z subwencji dla Prawa i Sprawiedliwości.

Bosak zaapelował także do Andrzeja Dudy o zastosowanie veta w stosunku do ustawy o tzw. „podatku cukrowym”. Jego zdaniem ustawa ta ma na celu jedynie „pogłębianie fiskalizmu oraz drenażu kieszeni Polaków”. W jego opinii próba uzasadniania jej wprowadzenia aspektami zdrowotnymi, jest jedynie przekłamaniem, stosowanym przez rząd.

Wiceprezes Ruchu Narodowego zaapelował także o zawetowanie ustawy zakładającej ostateczną likwidację OFE. Jego zdaniem ustawa będzie kontynuacją „grabienia Polaków, zapoczątkowanego przez rząd Platformy Obywatelskiej”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Bosak krytykuje PiS: Obiecane reformy nie są realizowane

facebook / kresy.pl

 

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz