Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z partii Teraz! Ryszarda Petru tłumaczyła powody, dla których zamierza kandydować do Parlamentu Europejskiego. Prezes Ordo Iuris wytknął jej błąd w rozumowaniu.

W piątek w rozmowie na antenie radia TOK FM, posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z partii Teraz! Ryszarda Petru potwierdziła, że zamierza kandydować w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tłumacząc swoją motywację oświadczyła, że chodzi jej przede wszystkim o walkę z Kościołem rzymskokatolickim.

– Chciałabym doprowadzić do postawienia Kościoła rzymskokatolickiego przed Trybunałem w Hadze. Dlatego rozważam start w wyborach do PE. Chciałabym w tym uczestniczyć – powiedziała posłanka.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na jej deklarację zareagował na Twitterze Prezes Instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski, tłumacząc jej brak związku pomiędzy Parlamentem Europejskim a „Trybunałem w Hadze”.

„Trybunał w Hadze (ani Międzynarodowy Trybunał Karny ani Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości) nie ma nic wspólnego z Parlamentem Europejskim. Lepiej powiedzieć to Pani poseł teraz, aby nie rozczarowała się po wyborach” – napisał Kwaśniewski.

W środę Scheuring-Wielgus, wraz z warszawską radną Agatą Diduszko oraz szefem Fundacji Nie lękajcie się Markiem Lisińskim spotkała się z papieżem Franciszkiem. Podczas spotkania wręczyła Ojcu świętemu raport wspomnianej fundacji na temat pedofilii w Kościele. Według jej relacji, papież przyjął raport, podziękował i obiecał, że się z nim zapozna. Scheuring-Wielgus wyrażała z tego powodu wielką radość.

Dwa lata temu grupa kilkunastu osób, m.in. działaczy lewackich, wraz z posłanką Joanną Scheuring-Wielgus zakłóciła spotkanie poświęcone Żołnierzom Wyklętym w jednym z toruńskich liceów, z udziałem przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej i PiS.

ZOBACZ: Posłanka Nowoczesnej na „Czarnym Marszu”: Dość dyktatury kobiet! [+VIDEO]

Zobacz również: „Elokwentna” posłanka Nowoczesnej zgłasza wniosek formalny [VIDEO]

Twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      Gaetano :

      @dls Maverick Absolutnie znawcą Biblii nie jestem, ale celibat jest wyborem pełnej dyspozycyjności dla Boga (1Kor 7, 32-35). W Kościele katolickim nie łączy się sakramentu kapłaństwa z małżeństwem. Posiadanie żony nie wyklucza przecież innych zboczeń. Argument o zboczeniach jest półprawdą. Niestety w rzymskim Kościele takie przypadki mają miejsce (nawet na górze) i takich pod sąd. Tak jakby inne środowiska od zboczeń nie były wolne; nauczyciele, psychologowie i, oczywiście, ewangeliccy pastorzy wzorujący się na Biblii od bandyty i ludobójcy Lutra oraz jego chorych urojeniach albo świadkowie j. (uznani w takiej FR za organizację ekstremistyczną). Wśród takich apostatów, w E. Zach., a zwłaszcza w Skandynawii dopiero znajdziesz zboczeńców.