Nie ustąpimy Angeli Merkel, bo taka była i jest umowa. Mamy zdecydowaną większość przy tym spojrzeniu w Unii Europejskiej – powiedział minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, komentując unijne decyzje dotyczące rozdziału imigrantów.

„To absurd. Jeżeli my dzisiaj, jako Europa, powiemy, że my będziemy dalej dzielić i narzucamy sobie podział następnych fal uchodźczych, no to jest katastrofa dla Europy”– mówił Schetyna w „Kontrwywiadzie RMF FM”.

Jak zaznaczył szef MSZ, kraje UE powinny podjąć decyzję o rejestrowaniu uchodźców i ochronie granic zewnętrznych, zamiast wprowadzać automatyzmu w rozdzielaniu migrantów:

„To nie są najlepsze dni niemieckiej polityki wewnętrznej w kontekście uchodźczym i dlatego jest próba tworzenia lepszego obrazu i image. To nie ma żadnego przełożenia na decyzje europejskie”– powiedział minister.

onet.pl / Kresy.pl

15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jazmig
  jazmig :

  On jest taki mocny w pysku, bo wybory za 2 tygodnie, dzień po wyborach zgodzi się na wszystko, czego chcą Niemcy, podobnie zrobi PiS, ich politycy już mówią, że trzeba przyjmować uchodźców. Tyko KORWIN jest stale za przyjmowaniem wyłącznie tych uchodźców, których przyjmą konkretne rodziny jeżeli zobowiążą się one do utrzymywania przybyszów.

 2. mop
  mop :

  POLAKU OBUDZ SIĘ WRESZCIE !!! Kopacz podkłada 100 tysięczną imigrancką bombę Polsce… Tygodnik „wSieci”, piórem Aleksandry Rybińskiej opublikował wczoraj materiał, który sugeruje, że Premier Kopacz zgodziła się na przyjęcie 100 tysięcy islamskich imigrantów.Decyzja już zapadła. POLSKOJĘZYCZNY RZĄD ukrywa tę prawdę przed Polakami ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne. Minimum 100 tys. imigrantów może po wyborach trafić do Polski — ustaliliśmy w wiarygodnych źródłach w Komisji Europejskiej w Brukseli. Opinia publiczna jest świadomie oszukiwana: bo rząd Kopacz już się na to po cichu zgodził, tylko wybłagał zwłokę w realizacji tego planu. Oczywiście ze względu na wybory. Według tygodnika Bruksela dysponuje już nawet listą miejsc gdzie mieliby być umieszczani imigranci m.in. nieczynne koszary wojskowe.

 3. raf66
  raf66 :

  Szanowni Forumowicze! Jak mawiał ś.p Kazimierz Górski….Mnie się wydaje że…..
  1 Do Polski pomimo wszystko nie trafi żaden z „uchodźców” , dlatego że najprawdopodobniej PiS nie zdobędzie większości w Sejmie a zarówno Kukiz jak i KORWIN będą im potrzebni do utrzymania koryta,stąd zrobią wszystko aby uzyskać większość w Sejmie.
  2 Od 1989 roku rządziła Nami band nieudaczników,łapówkarzy,sprzedawczyków,wazeliniarzy, szpicli (niepotrzebne skreślić -lub wszystko zostawić) i zapewne dalej by tak było gdyby nie jeden drobny szczegół….. Polacy się wkurwili bo …. Nie będzie Niemiec pluł Nam w twarz…. i o tym drobnym fakcie ta banda debili zapomniała…a jak się Polak wkurwi to nie ma odwrotu…
  3 PiS zdaje sobie sprawę że jeśli będzie kontynuacja „polityki” komunistów z PO to oznacza tylko jedno: REWOLUCJA !!!!
  4 Czesi, Węgrzy, Słowacy zrobili wyłom w murze „poprawności” , tak więc My Polacy mamy w tej chwili ułatwione zadanie, tym bardziej że czarownica z Berlina gwałtownie traci poparcie nawet u siebie, Niemcy mają dosyć islamskiej dziczy.
  5 Zachodniej Europy już nie ma , należy się przygotować na masową emigrację Niemców, Belgów, Holendrów do Polski, bo oni w ciągu kilku lat będą stanowić mniejszość w sowich własnych krajach.
  6 Oficjalne dane w środkach masowego przekazu w Niemczech mówią o ok 10 mln „uchodźców” w ciągi 3 lat!!!!Raf66

  • czas_przebudzenia
   czas_przebudzenia :

   Dobrze że dajesz argumenty za podbudowaniem ducha narodu, ale nie zmienia to stanu rzeczy, że marionetki wykonawcze sił zła zgodziły się na przyjęcie muzułmańskiej i afrykańskiej imigracji. Oni się zgodzili i my możemy tylko spekulować, czy przyjmą 7 tys. młodych byczków a ci sprowadzą 30 tys. członków rodzin, czy też przyjmą 20 tys. młodych byczków a ci sprowadzą 80 tys. członków rodzin.
   Warto mieć czujność wytężoną i przygotowaną na całe lata powolnego urabiania krok po kroku. Zachód Europy tak był urabiany krok po kroku przez kilkadziesiąt lat. Polacy mają przewagę nad zniewolonymi społeczeństwami Zachodu, bo mamy doświadczenie traktowania władzy jako obcych namiestników. My mieliśmy niewolę obcych rządów zaborców przez ponad 200 już lat z krótkimi odskoczniami, gdy chwilowo istniało przekonanie że to już są polskie władze. Gdy nieustannie będziemy władzy patrzyć na ręce, to oni się będą bali i będą dreptać w miejscu próbując zniewalać nas metodą „kroczek po kroczku”. Musi wrócić poczucie niechęci i ostracyzmu wobec zdrajców i obcych czynowników. Musi wracać czystość duchowa by mieć Bożą ochronę przez złymi. Musi wracać waleczność, by nędzne gnojki zaczęły się bać, gdy będą nadal chciały bezkarnie opluwać Polskę.

  • leszek1
   leszek1 :

   Jezeli Minister Spraw Zagranicznych jest przeciwny przyjmowaniu islamu do Polski to powinien wplynac na Ministra Sprawiedliwosci, by ten zrobil porzadek w Szczecinie. Tam nalezy zwolnic ze sluzby bez prawa powrotu do zawodu: 1. Komendanta Policji, 2. Prokuratora zamieszanego w sprawe kibica, 3. Sedzine orzekajaca wyrok w sprawie kibica. Tylko zdecydowane dialanie, poprzez odstraszajace przyklady, moze uzdrowic sytuacje w Sadownictwie. Jezeli politycy beda w dalszym ciagu gadac, a nie dzialac – przegramy Polske

  • leszek1
   leszek1 :

   Jezeli Minister Spraw Zagranicznych jest przeciwny przyjmowaniu islamu do Polski to powinien wplynac na Ministra Sprawiedliwosci, by ten zrobil porzadek w Szczecinie. Tam nalezy zwolnic ze sluzby bez prawa powrotu do zawodu: 1. Komendanta Policji, 2. Prokuratora zamieszanego w sprawe kibica, 3. Sedzine orzekajaca wyrok w sprawie kibica. Tylko zdecydowane dialanie, poprzez odstraszajace przyklady, moze uzdrowic sytuacje w Sadownictwie. Jezeli politycy beda w dalszym ciagu gadac, a nie dzialac – przegramy Polske

 4. raf66
  raf66 :

  Ad.Czas_przebudzenia: Napisałem to co czuję ,jako Polak,jako Polski Nacjonalista, wielokrotnie pisałem że czasowo przebywam w Holandii.I z tego co widzę to: Na całe szczęście Nas Polaków nie da się stłamsić i ogłupić , oraz nawet spedalone społeczeństwo Zachodu nagle wstaje z kolan. Nas ,Polaków naprawdę nie można zmusić do sprzedania Naszej Polski , co najwyżej tzw „elyty” z PełO lub ZSL, ale Naród nie ulegnie….Liczę już dni do końca kontraktu i moja noga już nie postanie na Zachodzie.To co tutaj widziałem wkrótce opiszę …… Semper Fidelis.Raf66