Saudyjski portal Elaph informuje, że Iran i Izrael prowadzili negocjacje za pomocą mediatorów z Jordanii na temat sytuacji w południowo-zachodniej Syrii.

Jak wynika z informacji portalu, Irańczycy zobowiązali się nie uczestniczyć wwalkach w południowo-zachodniej Syrii między wojskiem syryjskimi a grupami rebeliantów, a Izrael jasno dał do zrozumienia, że nie będzie interweniował w walkach w tzw. obszarze trójgranicznym, dopóki Hezbollah nie będzie w nich brał udział Hezbollah.

„Niepotwierdzone doniesienia mówiły o tym, że negocjacje odbyły się w ubiegły weekend między ambasadorem Iranu w Jordanii, który był w jednym pokoju hotelowym w Ammanie z irańskim personelem bezpieczeństwa, podczas gdy w pokoju obok byli wysocy izraelscy urzędnicy, w tym zastępca szefa Mosadu. W raporcie napisano, że mediator jordański nosił wiadomości między stronami. Źródła Elaph mówią, że ‚rozmowy z Izraelczykami wiązały się z walkami w Syrii i zbliżającą się kampanią w południowej Syrii, szczególnie w Darze i Kunajtirze'” – relacjonuje „The Jerusalem Post”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izrael: jako pierwszi na świecie użyliśmy w boju myśliwców F-35 

kresy.pl / jerusalem post
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz