Amerykański Sąd Najwyższy stosunkiem głosów 7-2 stwierdził, że chrześcijański piekarz z Colorado miał prawo odmówić upieczenia tortu na imprezę weselną dwóch homoseksualnych mężczyzn.

Sędziowie uznali że Komisja Praw Człowieka w Kolorado wykazała się niedopuszczalną wrogością do religii, gdy wyrokowała, że piekarz Jack Phillips naruszył prawo antydyskryminacyjne państwa, odmawiając w 2012 roku upieczenia tortu na imprezę weselną dwóch homoseksualistów. Prawo stanowe zakazuje firmom odmowy świadczenia usług w oparciu o rasę, płeć, stan cywilny lub orientację seksualną.

W orzeczeniu stwierdzono, że komisja naruszyła prawa religijne Phillipsa wynikające z Pierwszej Poprawki Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Jak stwierdził dr Michael Brown, publicysta portalu LifeSiteNews: “Dzisiaj Sąd Najwyższy zrobił ważny krok w uznaniu, że Pierwsza Poprawka pozostaje w mocy. Potwierdziło to również to, co mówiłem od lat, a mianowicie, że aktywizm LGBT jest głównym zagrożeniem dla wolności religii, mowy i sumienia w Ameryce. Niech opór przeciwko temu ekstremizmowi będzie kontynuowany.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kanada – w kierunku tęczowego totalitaryzmu?

kresy.pl / cnbc / lifesitenews

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply