Amerykański Sąd Najwyższy stosunkiem głosów 7-2 stwierdził, że chrześcijański piekarz z Colorado miał prawo odmówić upieczenia tortu na imprezę weselną dwóch homoseksualnych mężczyzn.

Sędziowie uznali że Komisja Praw Człowieka w Kolorado wykazała się niedopuszczalną wrogością do religii, gdy wyrokowała, że piekarz Jack Phillips naruszył prawo antydyskryminacyjne państwa, odmawiając w 2012 roku upieczenia tortu na imprezę weselną dwóch homoseksualistów. Prawo stanowe zakazuje firmom odmowy świadczenia usług w oparciu o rasę, płeć, stan cywilny lub orientację seksualną.W orzeczeniu stwierdzono, że komisja naruszyła prawa religijne Phillipsa wynikające z Pierwszej Poprawki Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak stwierdził dr Michael Brown, publicysta portalu LifeSiteNews: „Dzisiaj Sąd Najwyższy zrobił ważny krok w uznaniu, że Pierwsza Poprawka pozostaje w mocy. Potwierdziło to również to, co mówiłem od lat, a mianowicie, że aktywizm LGBT jest głównym zagrożeniem dla wolności religii, mowy i sumienia w Ameryce. Niech opór przeciwko temu ekstremizmowi będzie kontynuowany.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kanada – w kierunku tęczowego totalitaryzmu?

kresy.pl / cnbc / lifesitenews

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz