Amerykański Sąd Najwyższy stosunkiem głosów 7-2 stwierdził, że chrześcijański piekarz z Colorado miał prawo odmówić upieczenia tortu na imprezę weselną dwóch homoseksualnych mężczyzn.

Sędziowie uznali że Komisja Praw Człowieka w Kolorado wykazała się niedopuszczalną wrogością do religii, gdy wyrokowała, że piekarz Jack Phillips naruszył prawo antydyskryminacyjne państwa, odmawiając w 2012 roku upieczenia tortu na imprezę weselną dwóch homoseksualistów. Prawo stanowe zakazuje firmom odmowy świadczenia usług w oparciu o rasę, płeć, stan cywilny lub orientację seksualną.

W orzeczeniu stwierdzono, że komisja naruszyła prawa religijne Phillipsa wynikające z Pierwszej Poprawki Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak stwierdził dr Michael Brown, publicysta portalu LifeSiteNews: „Dzisiaj Sąd Najwyższy zrobił ważny krok w uznaniu, że Pierwsza Poprawka pozostaje w mocy. Potwierdziło to również to, co mówiłem od lat, a mianowicie, że aktywizm LGBT jest głównym zagrożeniem dla wolności religii, mowy i sumienia w Ameryce. Niech opór przeciwko temu ekstremizmowi będzie kontynuowany.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kanada – w kierunku tęczowego totalitaryzmu?

kresy.pl / cnbc / lifesitenews
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz