Rzymkowski: Ukraińcy robią sobie z nami co chcą

Poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) na antenie Radia ZET mocno skrytykował politykę wschodnią, prowadzoną pod kierunkiem Witolda Waszczykowskiego. „Dajemy Ukraińcom pieniądze, wpieramy ich politycznie, a oni fundują pomniki Bandery, Szuchewycza i zrównują AK ze zbrodniarzami z UPA”.

Podczas niedzielnego programu „Śniadanie w Radiu ZET” poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski zabrał głos przy okazji omawiania tematu zapowiadanej na połowę listopada rekonstrukcji rządu. Przyznał, że nie wie jakie będą zmiany, ale ma „swoich faworytów do dymisji”. Na pytanie, kogo w takim razie by wymienił, odpowiedział, że zacząłby przede wszystkim od ministra spraw zagranicznych, Witolda Waszczykowskiego.

– Uważam, że Polska nie ma żadnej  polityki wschodniej od 1989 roku. Tutaj mamy kompletną białą plamę. Ukraińcy robią sobie z nami co chcą. My im dajemy pieniądze na budowę dróg, my ich wpieramy politycznie na arenie międzynarodowej, a oni nam fundują pomniki Bandery i Szuchewycza – powiedział poseł. Przypomniał również o wypowiedziach byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki podczas wizyty w Polsce:

Juszczenko przyjeżdża do Polski i zrównuje Armię Krajową z bandytami z UPA. To jest skandal, taka osoba powinna mieć zakaz wjazdu do Polski. Mówię tu jasno, bo strona ukraińska jest bardzo restrykcyjna wobec naszych przedstawicieli państwowych.

Czytaj również: Wiktor Juszczenko: Stepan Bandera był święty [+VIDEO]

W tym kontekście, Rzymkowski przypomniał o sprawie prezydenta Przemyśla Roberta Chomy, któremu SBU wydała zakaz wjazdu na Ukrainę. – Tylko dlatego, że przypomniał, co w 1943 roku Ukraińcy zrobili z naszymi, a także ze swoimi rodakami. Mordując ich w okrutny sposób.

Przeczytaj: Kukiz o sprawie Chomy: czekam jeszcze, aż Ukraina zażąda od Polski Przemyśla, bo „chroni nas przed Rosją”

Poseł K’15 wśród ministrów, którzy powinni zostać odwołani, wymienił także szefa resortu infrastruktury, Andrzeja Adamczyka. Tłumaczył to trwającym od dwóch lat, „porażającym” zastojem w inwestycjach infrastrukturalnych. Zdaniem posła, w ministerstwie tym środki finansowe są niewłaściwie wydatkowane. Odnosząc się do spekulacji nt. możliwości objęcia przez szefa PiS teki premiera, powiedział:

– Jeżeli Jarosław Kaczyński chce zostać premierem, to teraz jest dla niego najlepszy moment. Później może już takiej okazji nie mieć, to jest środek kadencji. Jeśli teraz tak się nie stanie, to można mieć pewność, że Beata Szydło pozostanie premierem do końca kadencji.

radiozet.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Accipiter
  Accipiter :

  Święte słowa. Lubię posłów z partii Kukiza za to właśnie, że jako jedyni nie trzymają głów w dupach ukraińców czy żmudzinów. Głośno mówią to co wie i uważa polskie społeczeństwo. Ukry szmaca nasze państwo jak chcą. Mi jako Polakowi, wnukowi Wołyniaka jest wstyd i krew się we mnie gotuje na to. Dziadek żołnierz 27 Dywizji AK, którego cała rodzina (2 braci, siostra i rodzice) zostali zarżnięci przez ukraińskich sąsiadów zawsze powtarzał, że dobry rezun to martwy rezun. A on raczej wiedział co mówi.

 2. Gaetano
  Gaetano :

  Wszystko dobrze, ale to znowu gadanie. Z tego, co wiadomo, że we wszelakich tv takie tematy są poruszane sporadycznie lub w ogóle. Trzeba zorganizować jakąś większą demonstrację, marsz, w 2-3 miastach pod auspicjami K’15 albo wspólnie z narodowcami i MW i starać się to nagłośnić. Z drugiej strony patrząc, te ugrupowania i partie nie mają finansowania z budżetu, więc z kasą u nich nie najlepiej.

  • Accipiter
   Accipiter :

   @Gaetano kropla drąży kamień. Takie gadanie uniemożliwia rozwinięcie się gangreny poprawności politycznej w odniesieniu do rezunów. Bo od knebla i autocenzury funkcjonariuszy państwowych czeka nas to co na zachodzie z muzułmanami. A tak się o tym mówi, ludzi niechętnych ukraińca przybywa w kraju, do tego nierząd w banderlandii robi wszystko by zniechęcić Polaków do siebie. PiS chcąc rządzić dalej będzie musiało zmienić swoje podejście albo w następnych wyborach nawet socjal ich nie uratuje.

   • jaro7
    jaro7 :

    @Accipiter Owszem takie gadanie ma sens gdy jest wypowiadane na ogólnodostępnej telewizji czyli typu TVN czy TVPiS a tam takich głosów nie słyszę(ostatnio Tyszka coś próbował powiedzieć).Oglądam co niedzielę program Rachonia (politycy wszystkich opcji) i Rymanowskiego(także wszystkie opcje) i tam takich głosów nie słyszę.Zgadza się że to jedyna partia + Winnicki którzy w tej sprawie zachowują się jak patrioci i Polacy,przerażające że ponad 400 p(osłów) już się tak nie zachowuje,.