„Która z opozycyjnych formacji w polskim parlamencie jest obecnie Pani/Pana zdaniem najskuteczniejsza?” – takie pytanie zadano uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl. Okazało się, że Polacy najlepiej oceniają Konfederację. Większość ankietowanych jednak nie wskazało żadnego ugrupowania.

W Sejmie w tej chwili znajdują się cztery ugrupowania opozycyjne. Najsilniejszym z nich jest Koalicja Obywatelska – w skład której wchodzi Platforma Obywatelska, Zieloni, Inicjatywa Polska i Nowoczesna – dysponująca 134 mandatami. Według 12% ankietowanych jest to najskuteczniejsza siła opozycyjna.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Drugim ugrupowaniem pod względem wielkości jest Lewica, dysponująca 49 mandatami. W jej skład wchodzą SLD, Wiosna i Partia Razem.

Jej pracę pozytywnie oceniło 7,4% ankietowanych.

Dysponującą 30 mandatami Koalicję Polską, czyli PSL i Kukiz’15, jako najskuteczniejszą opozycję wskazało 4,6% ankietowanych.

Najmniej liczną, ale najlepiej ocenianą siłą opozycyjną jest Konfederacja, składająca się z Ruchu Narodowego, partii KORWiN oraz Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna. Działalność 11 posłów jako najskuteczniejszą wskazało 12,5% ankietowanych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Aż 42,1% ankietowanych stwierdziło, że „żadne” ugrupowanie nie jest najskuteczniejsze, a 21,4% nie miało na ten temat zdania.

CZYTAJ TAKŻE: PiS wciąz z silnym poparciem wśród wyborców

Kresy.pl / rp.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz