Deputowany Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS Ryszard Czarnecki twierdzi, że Rosja szykuje nową ofensywę na Ukrainie dlatego trzeba znacząco zaostrzyć sankcje wobec niej.

Czarnecki, będący jednym z wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego, mówił dziś, że „Rosja przygotowuje atak na Mariupol i chce przebić korytarz na Krym, bo to dla niej bardzo ważne z ekonomicznego i wojenno-strategicznego punktu widzenia. W głowach rosyjskich liderów jest pytanie nie czy uderzyć na Mariupol czy nie, tylko kiedy to zrobić”.

Według niego Unia Europejska już teraz powinna mieć gotowy „Plan B”. Wzywa do zagrożenia Rosji „środkami profilaktycznymi”. Ponowił więc swoją zgłoszoną jeszcze w zeszłym roku propozcycję by wykluczyć Rosję z systemu międzynarodowej elektronicznej bankowości SWIFT. Czarnecki uznał to za „bardziej bolesne” niż „sankcje personalne”. Stwierdził też, że jest „dobry klimat dla wprowadzenia sankcji”.

news.liga.net/kresy.pl

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jan53
  jan53 :

  Najlepiej niech p.Czarnecki chcąc udzielić takowej pomocy powinien zasilić szeregi armii ukraińskiej a nie p………głupoty.Mozna by stworzyć taki oddzial z p.p.p.Kowala,Bujaka,Syriusza-Wolskiego,Czarneckiego i dla urozmaicenia dorzucić im.p.Niesiolowskiego oraz posla PO niejakiego p.Sycza i Siemoniaka.
  Dziwie się ze p.Sycz jeszcze jest w RP.Tyle mowi i pisze o poswieceniu się Ukraincow dla Europy wiec jako potomek banderowca już dawno powinien tam przebywać na linii frontu a nie być dekownikiem na tylach.

 2. zefir
  zefir :

  Ryszard Czarnecki,samiec beta PiS-u,to konował od diagnoz napinających unijną politykę i wściekły obrońca metod banderprofilaktyki.Prywatnie to obślizły tchórz i przydupas każdego dającego nadzieję na ochłapy.”Korytarz na Krym”leży mu na tyle,na ile zasilane będzie ekonomicznie jego wojenno-strategiczne londyńskie konto bankowe.Ten wojenno-strategiczny klimat,o który tak dba na forum Unii,współgra ze stanem jego konta,ku uciesze jego,oraz naiwnych jego wyborców i zwolenników.

  • fiesta
   fiesta :

   Hanuka Czarneckiego…. Pod patronatem wiceprzewodniczącego PE Ryszarda Czarneckiego w siedzibie PE w Strasburgu odbyła się uroczystość inauguracji święta świateł – Chanuka.

   Z tej okazji w PE można było usłyszeć chanukowe pieśni i skosztować tradycyjnych koszernych potraw. Po raz drugi w historii Święto Chanuka w PE patronatem objął Polak (Polak ???).

   „Już po raz ósmy to święto jest celebrowane w PE – zawsze w nim uczestniczyłem, aby pokazać szacunek dla religii (RELIGII ??? raczej zmyslonej zydowskiej mitologii) i narodu, który żył (zyl ???… raczej zerowal na Polakach przez wieki !) z nami przez wieki” – powiedział Ryszard Czarnecki.

   „Reprezentuję Polskę (Polske ???) – kraj, który przez wieki stanowił przykład symbiozy (symbioza ???… raczej zamykanie sie zydow w swoich gettach z powodow talmudycznych i zerowanie na Polakach) między Polakami i społecznością żydowską” – mówił wiceprzewodniczący PE.

   Ryszard Czarnecki podkreślił również, że ludobójstwo Żydów (ludobojstwo ??? raczej samozaglada !) – holokaust – było dziełem niemieckich okupantów (nie tylko Niemcow, ale przede wszystkim samych zydow !), ale wcześniej Żydzi przez wieki żyli, osiedlali się i pracowali (pracowali ??? Glowny proceder ich „pracy” to LICHWA, OSZUSTWA, KORUPCJA, KOLABORACJA Z WROGAMI POLSKI, FALSZOWANIE MONET, DEMORALIZACJA POLSKIEGO SPOLECZENSTWA, MORDERSTWA RYTUALNE, WROGOSC DO CHRZESCIJANSTWA I JEZUSA CHRYSTUSA etc) na ziemiach polskich

   „To w mojej Ojczyźnie Żydzi znaleźli schronienie po pogromach (pogromy ??? raczej EKSMISJA PASO-ZYDOW, KTORZY ZEROWALI NA INNYCH PANSTWACH I NARODACH I DOPROWADZALI PANSTWA I NARODY DO RUINY – TO SAMO DZIALO SIE W POLSCE I TAK JEST DO DZIS) w południowej Europie i tu zamieszkali” – mówił Ryszard Czarnecki.

   Informacja ze strony: http://ecrg.pl/pl/wiadomosci/article/a,999,w-parlamencie-europejskim-zaplonely-swiece-chanukowe.html
   POLACY, DLACZEGO GLOSUJECIE NA TAKIEGO CH*JA DO PARLAMENTU JEWRO-PEJSKIEGO, KTORY FALSZUJE HISTORIE POLSKI I ROBI Z WAS IDIOTOW OPOWIADANIAMI O „KULTURZE” NARODU, KTORY KULTURY NIE POSIADA I ZERUJE NA INNYCH ?!

 3. antyzyd
  antyzyd :

  Czarnecki niech złoży także wniosek o sankcje na tych co zbroją i finansują od 4 lat terorystów w Syrii.
  Na ten śmiały krok ten partyjny darmozjad wtedy nie miałby odwagi,bo przecież jak chodzi o interesy żydo ameryki to wszystko jest w porządku można zbroić,atakować,zabijać itd.Bicie piany jest wtedy kiedy Rosja robi coś wbrew interesom żydo ameryki.

 4. zan
  zan :

  SWIFT z technicznego punktu widzenia to nie takie wielkie aj waj, a biorąc pod uwagę zmiany w finansowej geopolityce, to podobne pomysły są spóźnione o ok. 5 lat i mogą jedynie przyspieszyć upadek Zachodu – Rosji tymczasem jedynie uwolnić ręce. Niestety, ale „elity” polskiej sceny politycznej to zwyczajna bezmózga hołota, która nadaje się jedynie roli szczekającego kundla. To są nasi Żirinowscy. W Rosji Władimir Żyrinowski jest jeden, w Polsce każdy polityk jest Władimirem Żyrinowskim.

 5. fiesta
  fiesta :

  Cytat: (R.Czarnecki) „Ponowił więc swoją zgłoszoną jeszcze w zeszłym roku propozycję by wykluczyć Rosję z systemu międzynarodowej elektronicznej bankowości SWIFT”.
  KOMENTARZ. R.Czarnecki to albo glupi/ograniczony osobnik, albo polskojezyczny zyd, co na jedno wychodzi.
  Rosja jest w BRICKS (Brazylia, Rosja, Iran, Chiny, Kazachstan, Afryka Pld) i ta organizacja powstala jako PRZECIWAGA dla bloku panstw kontrolowanych przez ZYDO-ANGLOSASKA MAFIE MIEDZYNARODOWA (USA, Anglia, Niemcy, Francja, Polska etc – Wlochy wylamuja sie i robia interesy z Rosja), w ktorej przede wszystkim zydowscy bankierzy oraz wiele zydowskich firm zachodnich ma swoje interesy, czyli sa wzajemnie uzaleznieni – zasada naczyn polaczonych, co bylo widoczne po krachu finansowym na gieldach swiatowych na jesieni 2008r i problem trwa do dzis. Prowadzenie gier politycznych przez zydo-anglosaska mafie miedzynarodowa z Rosja (czlonek BRICKS) nastraja negatywnie caly BRICKS.
  Np. Chiny (rowniez czlonek BRICKS) i panstwa zachodnie UE sa od siebie uzaleznione i wyjasnia to informacja na stronie ( http://ec.europa.eu/trade/policy/countries-and-regions/countries/china/ ) , przy czym UE ma ujemny bilans handlowy z Chinami. Jesli eksport z panstw zachodnich UE nie trafi do Chin, tak jak w przypadku Rosji (panstwa zachodnie UE ponosza straty) to panstwa zachodnie UE poniosa jeszcze wieksze straty i zacznie sie wysokie bezrobocie i bieda w panstwach zachodnich UE i w Polsce tez, co nie jest potrzebne Europie zachodniej, ani Polakom, ale idiota R.Czarnecki nie rozumie tych uzaleznien i negatywnych skutkow dla Europy, ktore moga byc tragiczne takze dla Polski, gdy Rosja przyslowiowo „przyparta do muru” uzyje w ostatecznosci bomb atomowych.
  MORAL: Zapalki w rekach dziecka (R.Czarneckiego) to POZAR !