Działacze Ruchu Narodowego wezwali, by nie wieszać flagi Unii Europejskiej przy lokalach wyborczych w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Przedstawiciele Ruchu Narodowego, wieszanie flagi unijnej przed wyborami określili mianem agitacji politycznej. – Obecność w lokalach do głosowania symboliki unijnej, takiej jak flaga, jest elementem agitacji wyborczej. Wiele sił politycznych w Europie, tak jak Ruch Narodowy, sprzeciwia się budowie federalnego superpaństwa unijnego, którego symbolem jest niebieska flaga z gwiazdami. Obecność tego symbolu w lokalach do głosowania lub na budynkach, w których się one znajdują, oznaczałoby rażące naruszenie ciszy wyborczej– powiedział lider Ruchu Narodowego, Robert Winnicki.

Członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego przypomniał też, że zgodnie z polskim prawem unijna flaga nie ma prawa być eksponowana na budynkach administracji publicznej. – Bardzo jasno stwierdza to raport Najwyższej Izby Kontroli. Nie ma żadnych podstaw prawnych do tego, żeby flagi unijne znajdowały się na budynkach instytucji publicznych, w tym – w lokalach do głosowania– ocenił Winnicki.

Reprezentanci Ruchu Narodowego poinformowali także, że skierowali pismo do Państwowej Komisji Wyborczej żądając, by zakazała używania 25 maja symbolu flagi unijnej we wszystkich obwodowych komisjach wyborczych w kraju.

Robert Winnicki zaapelował również do przewodniczących oraz członków komisji wyborczych, by we własnym zakresie nie dopuścili do umieszczania flag unijnych na w lokalach wyborczych i na budynkach, w których się będą znajdować komisje.

Winnicki zapowiedział też akcję „Wiosenna Burza”. O co chodzi? Jeśli urzędnicy będą wieszać flagę unijną na publicznych budynkach, Ruch Narodowy zamierza wezwać Polaków do tego, by sami skończyli z bezprawiem. – Wezwiemy do przywrócenia porządku konstytucyjnego – zadeklarował Winnicki.

prawy.pl/Pch24.pl/KRESY.PL

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz