Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili międzynarodową, zorganizowaną grupę przestępczą, która specjalizowała się w organizowaniu nielegalnej migracji cudzoziemcom z państw Zakaukazia. Zatrzymano 5 osób, w tym organizatorów nielegalnego procederu – poinformowała służba w piątek.

Członkowie grupy zostali zatrzymani na terenie Warszawy, Białegostoku i Terespola. To troje obywateli Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej, Azerka i Polak. Zarzuca się im, że w ciągu kilku miesięcy, przerzucili z państw regionu Zakaukazia przez Polskę, a następnie do Europy Zachodniej co najmniej kilkudziesięciu cudzoziemców.

“Podczas przeszukania mieszkań podejrzanych, funkcjonariusze zabezpieczyli dyski, telefony, karty SIM, różnego rodzaju dokumenty zawierające informacje świadczące o przestępczej działalności grupy. Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowania innym osobom nielegalnego przekraczania granicy państwowej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego i na wniosek prokuratora wobec dwójki podejrzanych Rosjan sąd zastosował trzymiesięczne areszty. Wobec pozostałych – Azerki, Polaka i Rosjanina – wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania Polski oraz dodatkowo wobec jednego z zatrzymanych Rosjan poręczenie majątkowe” – informuje Straż Graniczna.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Także pod koniec kwietnia Straż Graniczna rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w organizowaniu i ułatwianiu nielegalnej migracji cudzoziemcom zza wschodniej granicy. Zatrzymano wówczas 8 obywateli Ukrainy, w tym organizatorów przestępczej działalności.

Przypomnijmy, że również w lutym bieżącego roku Straż Graniczna, działając pod nadzorem Ośrodka Zamiejscowego w Białej Podlaskiej Prokuratury Okręgowej w Lublinie, zatrzymała osoby, które zorganizowały nielegalne przekroczenie granicy państwowej dla ponad 1100 cudzoziemców.

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply