Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili międzynarodową, zorganizowaną grupę przestępczą, która specjalizowała się w organizowaniu nielegalnej migracji cudzoziemcom z państw Zakaukazia. Zatrzymano 5 osób, w tym organizatorów nielegalnego procederu – poinformowała służba w piątek.

Członkowie grupy zostali zatrzymani na terenie Warszawy, Białegostoku i Terespola. To troje obywateli Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej, Azerka i Polak. Zarzuca się im, że w ciągu kilku miesięcy, przerzucili z państw regionu Zakaukazia przez Polskę, a następnie do Europy Zachodniej co najmniej kilkudziesięciu cudzoziemców.

„Podczas przeszukania mieszkań podejrzanych, funkcjonariusze zabezpieczyli dyski, telefony, karty SIM, różnego rodzaju dokumenty zawierające informacje świadczące o przestępczej działalności grupy. Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowania innym osobom nielegalnego przekraczania granicy państwowej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego i na wniosek prokuratora wobec dwójki podejrzanych Rosjan sąd zastosował trzymiesięczne areszty. Wobec pozostałych – Azerki, Polaka i Rosjanina – wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania Polski oraz dodatkowo wobec jednego z zatrzymanych Rosjan poręczenie majątkowe” – informuje Straż Graniczna.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Także pod koniec kwietnia Straż Graniczna rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w organizowaniu i ułatwianiu nielegalnej migracji cudzoziemcom zza wschodniej granicy. Zatrzymano wówczas 8 obywateli Ukrainy, w tym organizatorów przestępczej działalności.

Przypomnijmy, że również w lutym bieżącego roku Straż Graniczna, działając pod nadzorem Ośrodka Zamiejscowego w Białej Podlaskiej Prokuratury Okręgowej w Lublinie, zatrzymała osoby, które zorganizowały nielegalne przekroczenie granicy państwowej dla ponad 1100 cudzoziemców.

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz