Straż Graniczna (SG) rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w organizowaniu i ułatwianiu nielegalnej migracji cudzoziemcom zza wschodniej granicy.

Zatrzymano 8 obywateli Ukrainy, w tym organizatorów przestępczej działalności. Osoby podejrzane są o kierowanie i udział w grupie przestępczej, trudniącej się legalizowaniem pobytu cudzoziemcom – głównie obywatelom Ukrainy, a także umożliwianie im nielegalnego przekroczenia granicy poprzez zarejestrowane oświadczenia o powierzeniu pracy i uzyskane na tej podstawie zezwolenia na pracę – poinformowała Straż Graniczna w środę.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„W trakcie działań na terenie Warszawy, Łodzi i Bydgoszczy przeszukano 9 lokali mieszkalnych wraz z siedzibami firm, gdzie zabezpieczono liczną dokumentację w zakresie zatrudniania cudzoziemców w Polsce, a także telefony komórkowe, karty SIM i komputery, jako dowody w sprawie prowadzenia nielegalnego procederu. Szacuje się, że członkowie grupy mogli ułatwić zalegalizowanie pobytu w naszym kraju kilkuset osobom” – podaje SG.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W wyniku podjętych czynności zatrzymano 4 kobiety i 4 mężczyzn – obywateli Ukrainy w wieku od 26 do 44 lat. Dwoje z nich usłyszało zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Zastosowano wobec nich tymczasowe areszty (na okres 3 miesięcy). Pozostałym postawiono zarzut z art. 258 § 1 kk. oraz zastosowano wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze. Podejrzanym cudzoziemcom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 10 lat.

Zobacz także: Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów z Nepalu

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że również w lutym bieżącego roku Straż Graniczna, działając pod nadzorem Ośrodka Zamiejscowego w Białej Podlaskiej Prokuratury Okręgowej w Lublinie, zatrzymała osoby, które zorganizowały nielegalne przekroczenie granicy państwowej dla ponad 1100 cudzoziemców.

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz