Jak na razie T-14 „Armata” okazał się najgroźniejszy dla finansów przedsiębiorstwa „Uralwagonzawod” które do produkuje.

„Uralwagonzawod”, produkujący także cywilne pojazdy, był bliski utraty płynności finansowej. Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew poinformował dziś o „gwarancjach państwowych” jakie dla tego przedsiębiorstwa stworzył rosyjski rząd. „Podejmuje się decyzję o wsparciu dla przedsiebiorstw przemysłowych tam gdzie to niezbędne. Szczególnie dla „Uralwagonzawodu” zaaprobowano państwowe gwarancje na rzecz refinansowania bieżącego zadłużenia o ogólnej wielkości 17 miliardów rubli. Przydzielono subsydia na zakupy sprzętu silnikowego, pozyskanie trolejbusów i tramwajów. Mamy nadzieję, że w każdy przypadku, w jakimś stopniu pozwoli to stymulować na ojczystą produkcję”.

rg.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz