Polska zatrzymała rosyjskiego hokeistę pod zarzutem szpiegostwa, poinformowała w piątek prokuratura, opisując go jako 14 osobę aresztowaną z jednej siatki szpiegowskiej.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, Polska zatrzymała rosyjskiego hokeistę pod zarzutem szpiegostwa, poinformowała w piątek prokuratura, opisując go jako 14 osobę aresztowaną z jednej siatki szpiegowskiej.

Zawodnik pierwszoligowego zespołu został zatrzymany w województwie śląskim – podała w oświadczeniu prokuratura. Zawodnik i jego drużyna nie zostali publicznie zidentyfikowani. Prokuratura poinformowała, że przybył do Polski w październiku 2021 roku.

“Rosyjscy szpiedzy wpadają jeden po drugim!” – napisał na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. “Schwytano szpiega, który działał pod płaszczykiem sportowca. Rosjanin był zawodnikiem 1-ligowego klubu. To już 14 zatrzymany członek rozpracowanej przez nas siatki szpiegowskiej. Dziękuję prokuratorom i funkcjonariuszom ABW za zaangażowanie w obronie Ojczyzny!” – czytamy.

Według prokuratorów prowadził czynności polegające m.in. na identyfikacji infrastruktury krytycznej, za co otrzymał wynagrodzenie. Będzie przebywał w areszcie śledczym, grozi mu do 10 lat więzienia.

Ambasada Rosji w Warszawie poinformowała mailowo, że „nie komentuje takich tematów”.

Zobacz też: Waleń podejrzewany o szpiegowanie dla Rosjan pojawił się u wybrzeży Szwecji

Wcześniej, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dziewięć osób (pierwsze doniesienia mówiły o sześciu zatrzymanych) podejrzanych o szpiegowanie na rzecz Rosji.

Podejrzani prowadzili działania wywiadowcze przeciwko Polsce oraz przygotowywali akty dywersji na zlecenie rosyjskiego wywiadu – ujawnił w na specjalnej konferencji Mariusz Kamiński, szef MSWiA, koordynator służb specjalnych.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply