Rosyjski historyk atakuje „Żołnierzy Wyklętych”

Jak pisze „Rossijskaja Gazieta”, polskie podziemie zbrojne, określone mianem „tak zwanej polskiej samoobrony”, napadało na szpitale, zabijała pielęgniarki, lekarzy i rannych żołnierzy w drodze do domu. Tak twierdzi znany rosyjski historyk i przewodniczący Rady Fundacji „Polsko-Rosyjskie Centrum Dialogu i Pojednania”.

Dziś, 27 lutego na oficjalnym portalu rosyjskiej Federalnej Agencji Archiwalnej „Rosarchiw” opublikowano łącznie 61 odtajnionych dokumentów z czasów II wojny światowej, opisujących działania Armii Krajowej na terenach przedwojennej Polski.

Całość opublikowano pod tytułem: „Jak polskie oddziały zbrojne 'pomagały' Armii Czerwonej rozgromić nazistowskie Niemcy”. W przedmowie czytamy, że „wybiórcze podejście współczesnych polskich historyków i niekończące się spory, kto ma rację, a kto nie, wskazuje konieczność wprowadzenia do naukowego obiegu dodatkowych dokumentów pokazujących realny wymiar wojskowej konfrontacji polskiego podziemia z radziecką obecnością w Polsce”.

Zbieżność dat z przypadającym 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wklętych” nie wydaje się przypadkowa. Wskazuje na to także „Rossijskaja Gazieta”. Dziennik ten opublikował również profesorem wywiad z Andriejem Artizowem, dyrektorem Federalnej Agencji Archiwalnej, a zarazem przewodniczącym Rady Fundacji „Polsko-Rosyjskie Centrum Dialogu i Pojednania”. Tytuł rozmowy to „Strzał w plecy”.

Co prawda „Rosarchiw” planuje wydanie wielotomowego zbioru dokumentów pod tytułem „ZSRR i polskie podziemie wojskowo-polityczne. Kwiecień 1943-grudzień 1945”, jednak zadecydowano się na odtajnienie części dokumentów 27 lutego.

Profesor Artizow przyznaje, że publikacja ma związek z „dziwnymi polskimi oficjalnymi ‘wycieczkami’ słownymi, odnoszącymi się do historii”.Miał on na myśli wypowiedzi prezydenta Komorowskiego oraz szefa MSZ Grzegorza Schetyny, dotyczące m.in. wyzwalania obozu Auschwitz przez Ukraińców, choć nie przytacza ich nazwisk. Zarzuca polskim władzom negowanie udziału, jak to określił – „czerwonych” Polaków– w „rozgromieniu faszystów”.

Odwołując się do książki prof. Grzegorza Motyki poświęconej m.in. zbrodniom żołnierzy Armii Czerwonej pt. „Obława na białych Polaków”, stwierdza, że dokumenty „Rosarchiwu” przeczą tezom o „wymuszonej samoobronie zbrojnej przeciwko działaniom władzy komunistycznej”.Powołujac się na nie przytacza przykłady m.in. rzekomego zabijania pracowników szpitala polowego i rannych w walce z nazistami żołnierzy Armii Czerwonej przez „uzbrojoną samoobronę”czy zabicie sowieckiego dowódcy, Bohatera Związku Radzieckiego, gdy „wracał do domu (…) na krótki urlop”.

„I to wszystko w czasie ostrej wojny z hitlerowcami! Ponadto czerwonoarmistom wykłuwa się oczy, rozcina brzuchy. Świadczą o tym ekspertyzy sądowe”– twierdzi prof. Andriej Artizow. Według niego, na liście żołnierzy, zabitych przez AK, znajduje się ponad 700 nazwisk. Jego zdaniem poprzez „pamięć wybiórcza” „została podjęta zaangażowana politycznie decyzja, by wszystkich uczestników podziemnych formacji Armii Krajowej ogłosić bohaterami, „żołnierzami wyklętymi” i stawiać im pomniki”.

Artizow omawia również kwestię części stenogramów z konferencji jałtańskiej z 6 lutego 1945 roku, które przy okazji także opublikowano. Według nich Stalin miał zwracać się do przywódców Wielkiej Brytanii i USA w kwestii „zagwarantowania bezpieczeństwa na tyłach frontu”Armii Czerwonej, gdzie „dochodzi do aktów terrorystycznych przeciwko żołnierzom Armii Czerwonej”. „Okazuje się, że ci działacze podziemni są wspólnikami nazistów i stali na drodze do rozgromienia faszystowskich Niemiec”– stwierdził rosyjski historyk. Roosvelt miał później odpowiedzieć, że „tył waszego frontu musi być zapewniony”.

„Wojna historycznych pamięci – to nie nasz wybór, nie my to zaczęliśmy”– podkreślił w wywiadzie Artizow

tvn24.pl / dziennik.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
65 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • jarema_w
    jarema_w :

    Zauważam że w ten sposób ruscy odpowiadają na zaczepki Schetyny z ukraińskimi bohaterami Auschwitz , Bronka z obchodami zakończenia wojny na Westerplatte ,oraz prowokacyjnej akcji ratusza Gronkiewicz-Waltz na czterech śpiących / tylko zapomnieli że stoją tam zwykli żołnierze którzy walczyli przeciw hitlerowcom Polscy i Radzieccy a nie polityczni kombinatorzy i im akurat należy się szacunek bo musieli walczyć mając za plecami zydoNKWD a nie zbrodnicze kierownictwo ZSRR. I analitycy przy rządzie PO na pewno doszli do zdania że to może rozbić sojusz Polsko-Ruski na Litwie i pokierować nasze społeczeństwo poparcia dla ich polityki przed wyborami na Bronka

    • adinocka
     adinocka :

     Pan tak na serio? Ci „zwykli żołnierze” dopuszczali się takich bestialstw i zezwierzęcenia na ludności cywilnej, również polskiej (ze zbiorowymi gwałtami kobiet włącznie), że wszyscy Mazurzy, większość Warmiaków i duża część Ślązaków woleli uciec do Niemiec. W dzielnicy Bytomia Miechowice (podczas plebiscytu 70% głosowało za Polską) zabili koło 200 mężczyzn m.in. księdza Frenzla spieszącemu do konającego. Co innego bezczeszczenie szczątków ludzkich nawet krasnoarmiejców a co innego likwidacja monumentalnych pomników sowieckich okupantów. Na śmietnik historii!

     • kojoto
      kojoto :

      Tak samo agentura rosyjska będzie rozmywać i umniejszać taki bezczelny bełkot sowiecki, jak banderopiteki (AMSTAF, JAJEC, ROBERTxx i inni) próbują tłumaczyć racje UPA i bagatelizować zbrodnie banderowskiego ścierwa. Niestety retoryka rosyjskich polityków nie pozostawia złudzeń, trzeba ich trzymać na dystans i pokazać im twardo, że możemy robić interesy gospodarcze, ale od fałszowania historii im wara. To samo tyczy się oczywiście UPAdlińców. Armii Czerwona była tak samo zwykła jak UPA to była zwykła partyzantka.

     • zan
      zan :

      Każdy może fałszować historię na własnym terenie, jego zbójeckie prawo. np. nic Chińczycy nie poradzą na politykę historyczną Japonii umniejszącej zbrodnię w Nankinie. Rady „trzymania rosyjskich polityków na dystans” są jakby powiedzieć…niedzisiejsze. To jakby ktoś postulował w latach 50 trzymać na dystans amerykańskich polityków. Problem mamy w Polsce, np. taki typek jak Szczur grający w Pokłosiu powinien być SPALONY (w sensie – zdemaskowany,obnażony) . Michnik powinien być spalony, Bolek…itd. Spalona powinna być cała opcja banderowska, syjonistyczna i niemiecka. One działają jawnie i piorą mózgi Polakom. Tu jest problem nr. 1. Problem nr. 2 to propaganda u naszych „sojuszników” np. „polskie obozy” – bo o ile Rosja nie ma instrumentów nacisku na III RP, to już np. USA ma. Propaganda w Rosji to problem nr. 3. Nawiasem mówiąc jak tylko Chiny zbliżyły się do Rosji, to w obu krajach uruchomiono przyjazną propagandę. Jako pionek NATO prowadzimy z Rosją zimną wojnę, więc oburzanie się na ich propagandę jest w tym momencie – powiedzmy – mało konstruktywne.

     • sylwia
      sylwia :

      P. Adinocka. Mamy tu do czynienia z dwoma historycznymi faktami. 1. Podczas 2-giej WŚ w Armii Czerwonej służyły miliony zwykłych ludzi ze wszystkich republik ZSRR. To byli poborowi, z których wielu wolało by siedzieć z rodzinami w domu a nie szargać się po okopach gdzie zabijano. Z przodu był Wehrmacht i SS a z tyłu świetnie zaopatrzone oddziały zaporowe NKWD, które bez wahania strzelały do dezerterów. Nie mieli wyboru. To tym ludziom należą się pomniki bo byli bezsilnymi ofiarami sowieckiego i hitlerowskiego totalitaryzmu. 2. Propaganda ZSRR napędzała nienawiść do Niemców, demonizując cały naród niemiecki. Ilja Erenburg zachęcał do zabijania wszystkich Niemców. Było ludobójstwo i masowe gwałty. Np. w Nemmersdorf (teraz Majakowskoje) Armia Czerwona wymordowała wszystkich mieszkańców bez względu na wiek i płeć. Tak samo w Treuenbrietzen i w wielu innych miejscowościach. Korespondenta wojennego przeraziła ilość trupów kobiet unoszących się na powierzchni jeziora koło Berlina: kobiety te popełniły samobójstwo (być może) po gwałtach czerwonoarmistów. Z kolei Niemcy na wschodzie też z okrucieństwem mordowali cywilów. Na Białorusi, wspomagani przez formacje ukraińskie, szczególnie swobodnie stosowali palenie ludzi żywcem. Los taki spotkał 243 wsie. To samo Niemcy robili w Polsce. http://www.focus.de/politik/deutschland/kriegsverbrechen-toete-die-deutschen_aid_167773.html
      https://de.wikipedia.org/wiki/Massaker_von_Treuenbrietzen
      https://open-speech.com/threads/313305-Vergewaltigungen-durch-Rotarmisten-Vergeltung-f%C3%BCr-deutsche-Kriegsverbrechen
      https://freieliteratur.wordpress.com/2012/02/14/verbrechen-der-roten-armee-und-geschichtsfalschung-in-der-nachkriegszeit/

      https://www.youtube.com/watch?v=cVe7–ObUuk
      https://www.youtube.com/watch?v=zYIaDYRipoM

   • jarema_w
    jarema_w :

    spokojnie czytałem to w orginale w innych gazetach i mowa jest że strzelali do żołnierzy zsrr czyli rosjan, ukraińców i polaków z wojska ludowego , gdyż mieli wizję polski niezależnej i neutralnej NSZ i że w oddziałach walczyli też endecy rosyjscy czyli byli białogwardziści którzy byli przeciwni komunizmowi , a AK strzelało bo wierzyło aliantom w ich obietnice . I że najwięcej skorzystali na ZSRR ukraińcy , litwini , białorusini ,gdyż to oni dostali Polskie ziemie a teraz jak tak nienawidzili ZSRR to powini zwracać polakom ziemie zabrane bo to był prezent od Stalina

  • czarekw
   czarekw :

   Według specjalistów od obrony terytorialnej to tylko silne podziemie jest w stanie nam zapewnić przetrwanie pomiędzy Rosją a Niemcami. Finlandia dzięki obronie terytorialnej nie dała się Rosji mimo przewagi agresora. I teraz jeśli ktoś chciał by osłabić Polskę to powinien poddać w wątpliwość skuteczność, moralność i kontrolę nad takimi oddziałami. Prawda jest taka że AK była na tyle potężną organizacją że należało ją zniszczyć z punktu widzenia stalina, zarówno fizycznie jak i ideologicznie. W Polakach budzi się poczucie że traktaty międzynarodowe dają tyle co UK dało Ukrainie (będąc gwarantem jej nietykalności). Polityczna posłuszność Siemoniaka wobec PO i Komorowskiego nakazuje powtarzać mit o bezpieczeństwie… ale czy Polacy naprawdę nie mają wątpliwości w nasze bezpieczeństwo? Czy obrażenie się prezydenta Komorowskiego na Szeremietiewa skończyć się musi tragicznie dla Polski? Czy nikt nie zauważa tendencji z jaką rozwija się polityka Rosji wobec Polski?

   • adinocka
    adinocka :

    Tia Finlandia się nie dała. Stanęła na skraju katastrofy demograficznej z powodu strat męskiej populacji. W końcu sowieci i tak zmiażdżyli dzielnych Finów. Finlandia dała wszystko co bolszewicy chcieli: Wyborg, Karelię i bazy morskie. To że wszyscy mężczyźni no wzór szwajcarski powinni być przeszkoleni wojskowo to inna sprawa bo „taki mamy klimat”, ale nie przeceniałbym obrony terytorialnej. Armia na papierowym poziomie 100-tyś to brak armii. Obrona terytorialna to tylko uzupełnienie, bo podstawą muszą być siły stałe.

    • sobiepan
     sobiepan :

     Tia Finlandia się nie dała…………….,, Stanęła na skraju katastrofy demograficznej z powodu strat męskiej populacji.”…………………( proszę podać dane w/g moich informacji straty Fińskie w czasie tzw Wojny Zimowej to ok 45 tys żołnierzy i kilka tysięcy cywilnej ludności )…. W końcu sowieci i tak zmiażdżyli dzielnych Finów. Finlandia dała wszystko co bolszewicy chcieli:

     • zan
      zan :

      Finowie mieli dogodne warunki geograficzne które wykorzystali w 100%. np. ich narciarze szybko się przemieszczali, a sowieccy żołnierze siedzieli w kotłach, choć mieli znaczącą przewagę liczebną i techniczną, ona była zblokowana. Zanim ktoś otworzy usta w tematach wojskowych, powinien wiedzieć np. czym się różni wietnamska dżungla od Kampinosu. Cały ten podwątek uważam za bezmyślny. W dobie lotnictwa XXI wieku takie koszały opowiadać….Obrona terytorialna jest OK, JEŚLI służy osłonie własnego systemu plot. Za Palestyńczyków ze strefy Gazy chcecie robić? Podoba się wam przebieg Powstania Warszawskiego? Nauki Sun Tsu, Machiavelliego studiować, a nie jarać się 300 Spartanami. Tekst o „300” wygłosić żołnierzom idącym na front, ale w żadnym razie nie planować tego na chłodno!

 1. jarema_w
  jarema_w :

  Zauważam że w ten sposób ruscy odpowiadają na zaczepki Schetyny z ukraińskimi bohaterami Auschwitz , Bronka z obchodami zakończenia wojny na Westerplatte ,oraz prowokacyjnej akcji ratusza Gronkiewicz-Waltz na czterech śpiących / tylko zapomnieli że stoją tam zwykli żołnierze którzy walczyli przeciw hitlerowcom Polscy i Radzieccy a nie polityczni kombinatorzy i im akurat należy się szacunek bo musieli walczyć mając za plecami zydoNKWD a nie zbrodnicze kierownictwo ZSRR. I analitycy przy rządzie PO na pewno doszli do zdania że to może rozbić sojusz Polsko-Ruski na Litwie i pokierować nasze społeczeństwo poparcia dla ich polityki przed wyborami na Bronka

 2. jarema_w
  jarema_w :

  Zauważam że w ten sposób ruscy odpowiadają na zaczepki Schetyny z ukraińskimi bohaterami Auschwitz , Bronka z obchodami zakończenia wojny na Westerplatte ,oraz prowokacyjnej akcji ratusza Gronkiewicz-Waltz na czterech śpiących / tylko zapomnieli że stoją tam zwykli żołnierze którzy walczyli przeciw hitlerowcom Polscy i Radzieccy a nie polityczni kombinatorzy i im akurat należy się szacunek bo musieli walczyć mając za plecami zydoNKWD a nie zbrodnicze kierownictwo ZSRR. I analitycy przy rządzie PO na pewno doszli do zdania że to może rozbić sojusz Polsko-Ruski na Litwie i pokierować nasze społeczeństwo poparcia dla ich polityki przed wyborami na Bronka

 3. jarema_w
  jarema_w :

  Zauważam że w ten sposób ruscy odpowiadają na zaczepki Schetyny z ukraińskimi bohaterami Auschwitz , Bronka z obchodami zakończenia wojny na Westerplatte ,oraz prowokacyjnej akcji ratusza Gronkiewicz-Waltz na czterech śpiących / tylko zapomnieli że stoją tam zwykli żołnierze którzy walczyli przeciw hitlerowcom Polscy i Radzieccy a nie polityczni kombinatorzy i im akurat należy się szacunek bo musieli walczyć mając za plecami zydoNKWD a nie zbrodnicze kierownictwo ZSRR. I analitycy przy rządzie PO na pewno doszli do zdania że to może rozbić sojusz Polsko-Ruski na Litwie i pokierować nasze społeczeństwo poparcia dla ich polityki przed wyborami na Bronka

 4. jarema_w
  jarema_w :

  Zauważam że w ten sposób ruscy odpowiadają na zaczepki Schetyny z ukraińskimi bohaterami Auschwitz , Bronka z obchodami zakończenia wojny na Westerplatte ,oraz prowokacyjnej akcji ratusza Gronkiewicz-Waltz na czterech śpiących / tylko zapomnieli że stoją tam zwykli żołnierze którzy walczyli przeciw hitlerowcom Polscy i Radzieccy a nie polityczni kombinatorzy i im akurat należy się szacunek bo musieli walczyć mając za plecami zydoNKWD a nie zbrodnicze kierownictwo ZSRR. I analitycy przy rządzie PO na pewno doszli do zdania że to może rozbić sojusz Polsko-Ruski na Litwie i pokierować nasze społeczeństwo poparcia dla ich polityki przed wyborami na Bronka

 5. piotr_b
  piotr_b :

  Bardzo ubolewam, że Polacy mają wyprane mózgi np. taki robert, amstaf i inni. Rosjanie prowadzą swoją politykę historyczną, kto im zabroni? Dlaczego atakujecie Rosjan za to, że nasi nieudolni politycy nie prowadzą Naszej polityki historycznej? Atakujcie tych idiotów z sejmu i pytajcie, dlaczego dają opluwać Polskich Bohaterów, dlaczego plują na pamięć o pomordowanych na Wołyniu, dlaczego plują na pamięć o pomordowanych na Litwie, dlaczego plują na Polaków którzy zostali bestialsko wywiezieni na kazachskie stepy, a którzy pragną wrócić do ojczyzny. To, że te parszywe świnie z rządu i sejmu robią wszystko by zamazano Polską Historię to nie wina Putina.

  • jarema_w
   jarema_w :

   Widzisz to boże i nie grzmisz IDA jaki piękny film zaraz po Pokłosie , o AK co zostało wykolegowane przez Aliantów piszą , a NSZ temat tabu bo strzelali do zydokomuny i walczyli za Neutralną Polskę nie będąc posłusznym Dezerterom z Londynku , a już o kredytowaniu i dozbrajaniu Hitlera przez USA do 1942 gdy naziole mordowali Polaków to cisza zupełna i gdzie tu HONOR

   • zan
    zan :

    Też zwróciłem na to uwagę. 1) W Polsce mamy antypolską propagandę 2) mamy antypolską propagandę u naszych „sojuszników”….Rozumiem monitoring rosyjskich mediów, ale niektórzy tylko na tym monitoringu poprzestają, a to już jest podejrzane, żeby nie powiedzieć śmierdzące.

  • robert_xx
   robert_xx :

   Jak miło przynajmniej ktoś jeden nie nazwał mnie Ukraińcem 😉 Masz rację że nasz rząd w tych sprawach daje d…y ale z rozgrzeszaniem Putina to bym się wstrzymał bo jak myślisz na czyje polecenie wynaleźli takie rewelacje , zwłaszcza teraz ? Szkoda że nie napisali jeszcze o współpracy WIN i UPA co zresztą było prawdą

   • jan_de
    jan_de :

    Robercik, jesteś niesprawiedliwy… A ja to co? Też nigdy nie nazwałem Cię Ukraińcem, a jakoś mi za to nie dziękowałeś… Skup się chłopie i zacznij myśleć… Zauważ, że ja nie dzielę ludzi na „Ruskich”, Ukraińcow czy „Szwabów.. ” Ja dzielę ludzi na : -ludzi i -nie ludzi… Chociaż wiem, że Ci, ktorych tak bronisz, dzielili Polaków na: -głowy i na -tułowie… A „wypalanie”, (jak ostatnio w Odessie), które Ci się tak podoba, też stosowali…

  • amstaf358
   amstaf358 :

   Mózg wyprany to możesz mieć Piotrze B, Rosjanie prowadzą swoją politykę historyczną podobną do tej z przed 1939r,i podobnie jak wtedy mają dyktatora za przywódcę,i zmieniają granice siłą…a tych biednych Polaków ktoś na te kazachskie oraz inne stepy powywoził,dlatego -jak świat światem nie będzie rosjanin dla Polaka bratem .ende!

   • jarema_w
    jarema_w :

    A ukrainiec czy litwin taki brat i tak nienawidzi ZSRR to niech odda prezent terytorium POLSKI okupowane za przyzwoleniem Uk I USA . I usa niech zapłaci odszkodowania za zbojenie i kredytowanie Hitlera do 1942r , gdyby adolf nie wszedł w sojusz z Japonią a te nie zatakowały usa to pewnie by trwało ten ich romans w nieskończoność tylko że cherchil wiedząc o zamiarach Japonii nawet ich nie ostrzegł czekając że usa dozna szoku i przejdzie na ich stronę

   • piotr_b
    piotr_b :

    Chyba nie bardzo zrozumiałeś amstafie, czas otrzeć pianę z pyska i podejść do sprawy pragmatycznie. To, że będziesz tutaj wyzywał Putina od fiutina, to że będziesz toczył pianę że sowieccy bandyci itd. to w żadnym stopniu nie wpłynie na politykę historyczną Rosji. Mało tego, za jakieś pseudo historyczne wywody pokroju Schetyny, Rosjanie będą coraz bardziej rozpędzali historyczną propagandę przeciwko nam. Zastanów się komu ty i tobie podobni służycie swoim zachowaniem względem Rosji.
    Czas spędzać więcej czasu na mówieniu o czynach Naszych Bohaterów z AK czy NZS bo tutaj wiedza jest licha, a nie na wykrzykiwaniu co robili okupanci bo o tym każdy wie, a to czy będzie chciał zapomnieć czy nie- tego już nie zmienisz.

  • fiesta
   fiesta :

   re: P.B.
   Nie falszuj historii i nie usprawiedliwiaj bandytyzmu Rosji i ZSRR wobec Polski i narodu polskiego.
   Bandytyzm Rosji i ZSRR wobec Polski i narodu polskiego spowodowal wiele zniszczen i smierc milionow Polakow i jest dowodem rosyjskiego i zydo-bolszewickiego sqrwysynstwa na przestrzeni wiekow od czasu Iwana IV (druga polowa XVI wieku) do konca lat 1980-tych XX wieku, czyli ponad 400 lat. Zydo-bolszewik W.Putin odziedziczyl majatek i skarby jakie Rosja i ZSRR zdolaly ukrasc Polsce i Polakom na przestrzeni ponad 400 lat.
   Zlodziejska i zdradziecka polityka jaka prowadza polskojezyczni Zydzi u steru wladzy w Polsce nie jest zadnym usprawiedliwieniem na bandytyzm i oszczerstwa Rosji/ZSRR wobec Polski i Polakow, ani nie jest usprawiedliwieniem na perfidna gre zydo-bolszewika Putina i tamtejszych mediow.
   Ty P.B. nie stosuj tu swoich zydowskich metod talmudycznych, ktore zezwalaja Zydom na wszystko i nie usprawiedliwiaj tym samym bandyckiej „polityki historycznej” Rosji/ZSRR i bandytyzmu Rosjan/zydo-bolszewikow wobec Polakow i innych narodow.

    • fiesta
     fiesta :

     re: SobiePan: (07.03.2015 09:19)
     Po pierwsze, odpowiadam na komentarz rusofila P.B., ktory usprawiedliwia polityke Rosji nastepujacym twierdzeniem – cytat: „Rosjanie prowadzą swoją politykę historyczną, kto im zabroni?”.
     Jesli wyraz „Rosjanie” zastapimy wyrazem: „Niemcy” lub „Zydzi” lub „Ukraincy” lub „Amerykanie” etc, wowczas im tez wolno robic co zechca, bo kto im zabroni ? Bo niby dlaczego tylko Rosji wolno robic co chce w polityce, a innym nie wolno robic co chca ?
     Poza tym P.B. stosuje zasade talmudyczna, ktora mowi, ze Zydowi wolno oszukac, okrasc i zabic goja, i nie ma za to kary (Sanhedryn 57a) i w ten sposob P.B. usprawiedliwia dzialania Rosji.
     Zydzi usprawiedliwiaja swoja polityke wobec Palestynczykow, Niemcy wobec Polski i Polakow, Ukraincy wobec powstancow Donbasu (wczesniej wobec Polakow na Wolyniu), Amerykanie wobec Iraku, Afganistanu, Libii etc, czyli kazdy z nich ma prawo robic co chce i P.B. nic do tego.
     A skoro P.B. twierdzi, ze tylko Rosji wolno wszystko to tym samym sam robi z siebie RUSOFILA, manipuluje kryteriami oceny wydarzen i wyraza opinie subiektywne, czyli stronnicze.
     Jesli chcemy ocenic sprawiedliwie lub obiektywnie cos/kogos to nalezy stosowac ta sama zasade/kryteria wobec wszystkich, a nie tylko wobec tych, ktorych sie lubi lub nie lubi.
     Mam nadzieje, ze zrozumiales w czym jest problem.
     Po drugie, na Ukrainie odradza sie szowinizm i banderyzm – uzycie okreslenia „faszyzm” nie jest okresleniem adekwatnym, poniewaz „faszyzm” oznacza wiazke/grupe/elite, co w polityce oznacza rzady grupy/elity lub dyktature grupy/elity.
     Poza tym istnieja rozne odmiany faszyzmu (totalitaryzmu), jak: czerwony faszyzm (komunizm) w ZSRR, Chinach, Polsce, na Wegrzech, Kubie etc, brunatny faszyzm (hitlerowski/narodowo-socjalistyczny), wloski faszyzm (Mussolini), zydowski faszyzm w Palestynie, sanacja (Pilsudski), a nawet post-komunistyczny faszyzm w Polsce, czyli dyktatura skorumpowanej „bandy czworga” (PO, PSL, SLD, PiS) oraz skorumpowanych sadow, prokuratury, spec sluzb i policji.
     Nalezy zaznaczyc, ze zydowskie „autorytety naukowe” i zydowska propaganda (media, encyklopedie, podreczniki szkolne etc) mianem „faszyzmu” okreslaja jedynie rzady A.Hitlera i B.Mussoliniego, a o innych milcza, chociaz zdarza sie, ze zydowska propaganda nazywa rowniez gen.Franco (Hiszpania) i gen. Pinocheta (Chile) faszystami, z tego powodu, ze rozprawili sie u siebie z komunistami (marksistami-leninistami zydowskiego pochodzenia i tubylcami oglupionymi komunistyczna propaganda), ktorzy chcieli przeciez budowac w Hiszpanii i Chile tzw. „raj na ziemi” oraz zaprowadzic „wolnosc, rownosc i braterstwo” – tego „dobrobytu” Polacy mieli okazje doswiadczyc w okresie istnienia PRL (1945-1989).
     Po trzecie, jestem Polakiem z krwi i kosci, z dziada pradziada i babki, prababki o polskich pogladach narodowych, nie skazonych rusofilstwem, germanofilstwem, judaizmem, komunizmem etc i nie jestem kosmopolita – na Ukrainie nigdy nie bylem.
     Dlatego skoryguj swoje myslenie i nie wypisuj o mnie glupot, bo sam sobie szkodzisz.

 6. idzior
  idzior :

  Kompletnie nie rozumiem wstawek o Litwinach i Ukraińcach w tym temacie.
  Zbrodnią było działanie służb NKWD na naszych ziemiach i żaden miłośnik Rosjan tego nie zmieni. Haniebne jest szkalowanie Palaków przez jednego z okupantów. Niemcy też o Ak mówili Polskie bandy.

  • amstaf358
   amstaf358 :

   Trollus Maximus : Wspólnikami nazistów niemieckich byli rosyjscy komuniści. Co więcej dla Rosjan wojna zaczęła się w 41 nie w 39 kiedy to wspólnie z Niemcami napadli na Polskę. Wynika to też z podobieństw społeczeństw Niemiec i Rosji które potrzebują mieć Cara czy Cesarza, któzy moga dogodzić społeczństwu wywołując wojny i napadjąc na swoich sąsiadów..

   • fiesta
    fiesta :

    Prof.F.Koneczny zaliczyl Rosje do „cywlizacji turanskiej”, a Niemcy do „cywlizacji bizantyjskiej” – obydwa przypadki sa wrogie „cywlilizacji lacinskiej” (Polsce) i mamy tego przyklady na przestrzeni wiekow, objawiajaca sie wrogoscia Rosji i Niemiec do Polski.
    Nie jest rowniez prawda, ze Rosja to sami Rosjanie, poniewaz przez 300 lat w Rosji panowali tatarscy chanowie, nastapilo mieszanie sie ludnosci, a tatarskie bandyckie obyczaje przetrwaly w Rosji do dzis m.inn. dzieki bandyckiej polityce carow Rosji i takim samym obyczajom w sferze codziennego wychowania pokolen, ktore wychowywane bylo na posluszne carowi bydlo.
    Rusofile (zwolennicy Rosji i Putina) milcza na te tematy, poniewaz sa kompromitujace dla Rosji, Putina i rusofilow.

   • fiesta
    fiesta :

    amstaf358: (27.02.2015 18:23)

    Jeszcze jedna uwaga. Otoz panuje powszechne przekonanie, ktore glosi zydowska propaganda, ze miedzy nazistami, a komunistami istniala roznica. Faktem z kolei jest, ze wspolnikami NIEMIECKICH ZYDOW, ktorych okresla sie mianem „NAZISTOW” byli ROSYJSCY ZYDZI (KOMUNISCI), a nie rosyjscy komunisci, jak napisales – vide kierownictwo w aparacie wladzy III Rzeszy niemieckiej i ZSRR, czyli w sierpniu 1939r byl zawarty uklad ZYDOW z ZYDAMI przeciwko Polsce.
    Wniosek: Rosja nie miala nic wspolnego z III Rzesza, poniewaz Rosja skonczyla sie w momencie zamordowania cara Mikolaja II z rodzina w 1918r przez Zydow-bolszewikow – zydowska Wikipedia z kolei podaje, ze car „zmarl”.
    Po dojsciu Hitlera do wladzy w 1933r, NAZISCI (niemieccy Zydzi z Hitlerem na czele) nawiazali wspolprace z SYJONISTAMI (Zydami z USA i Europy zachodniej) i ta wspolpraca trwala prawie do konca 1941r.
    Na poczatku 1942r doszlo do tajnego spotkania przedstawicieli rzadu III Rzeszy (niemieckich Zydow z aparatu wladzy A.Hitlera) w Wansee (dzielnica Berlina), ktore dotyczylo rozwiazania kwestii zydowskiej, czyli Zydow zamieszkalych w Europie wschodniej i zachodniej.
    I to jest dowod, ze ZYDZI MORDOWALI ZYDOW.
    Ale tych informacji nie podaje zadna zydowska propaganda.

  • amstaf358
   amstaf358 :

   Pomysł, żeby każdego, kto był przeciwnikiem Związku Sowieckiego, oskarżać o współpracę z faszystami, jest stary. Bierze się najprawdopodobniej z nieczystego sumienia Rosjan – pierwszym sojusznikiem nazistów był przecież ZSRR, a NKWD współpracowało z gestapo. Widzę w oskarżeniach przeciwko polskiemu podziemiu antykomunistycznemu o współpracę z nazistami próbę wyprania własnych nieczystych sumień – mówił Marciniak.
   Obywatele ZSRR współpracowali z faszystami
   – Rzeczywiście w Europie Wschodniej II wojna światowa była czasem tragicznie trudnych wyborów i znane są liczne przypadki współpracy z faszystami obywateli ZSRR różnej narodowości. Takich przykładów jest mnóstwo: od armii Własowa, po brygadę Bronisława Kamińskiego, która tak tragicznie zapisała się w historii powstania warszawskiego, a była rosyjską formacją narodową. Dokumentów publikowanych na stronie Federalnej Służby Archiwalnej nie mogę komentować, bo ich jeszcze nie znam, ale odbieram ich publikację jako działanie, które nie ma nic wspólnego z badaniami naukowymi. To taki „archiwalny strzał w plecy”, a nie rzeczowa dyskusja – mówił politolog.

   Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-prof-marciniak-rosja-nas-oskarza-bo-sama-nie-ma-czystego-sum,nId,1680765#utm_source=paste &utm_medium=paste &utm_campaign=chrome

 7. daniel18
  daniel18 :

  Moim zdaniem nie powinniśmy się rozczulać, jest to po prostu gra dyplomatyczna prowadzona przez FR.. Nie podoba im się to, że chcemy organizować w Gdańsku obchody II WŚ ani także to, że powiedzieliśmy, że obóz Auschwitz wyzwolili Ukry… ale z tym się akurat zgodzę- jest to nie potrzebna i żenująca gra polskich polityków… to była Armia czerwona składająca sie z wielu nacji z całej Rosji więc tutaj temat nie podlega dyskusji. Co do obchodów w Gdańsku, moim zdaniem to miło, że w końcu coś zacznie sie tutaj gdzie w końcu wojna wybuchła.. gdyby Hitler nie zaatakował związku radzieckiego Stalinek nadal by z nim handlował i nie mieli tego swojego dnia wojny ojczyznianej.. co dla mnie w ogóle jest porażką. Lecz przechodząc do meritum..nie grajmy z FR to nie sprzyja naszym interesom, skierowałbym tylko notę do ambasady FR w RP z wyjaśnieniem i oświadczeniem, kim tak naprawdę byli nasi bohaterzy, bo to naprawdę ważne dla polaków- to nie była samoobrona tylko legalnie działająca formacja, czymś sztucznym był rząd 2 45′ więc nie wiem co oni chcą wcisnąć, podają kilka przykładów mordów na sowietach.. ile takich zbrodni było dokonanych na polakach? róznica może 1:10000 lub wiecej 🙂

 8. jerzy_a_j
  jerzy_a_j :

  W przypadku, gdy zostaniemy postawieni przed wyborem: czy na własnej ziemi walczyć ze słabnących wrogiem, który przez swoją słabość znacząco nie zagraża naszemu życiu, czy też walczyć z potężniejącym, którego celem jest nasze unicestwienie? Przed taką alternatywą zostali postawienie dowódcy AK na kresach II RP. I nie ma tu miejsca na etyczne rozważania, szczególnie gdy druga strona nie przestrzegała żadnych cywilizowanych zasad ( może poza czystą turańszczyzną). Działania oddziałów Samoobrony nastawione były na ratowanie ludności polskiej przed zagładą. Skutkiem jest to, że na grodzieńszczyźnie czy też na ziemi lidzkiej mamy uratowaną polskość.

 9. fiesta
  fiesta :

  Prawdziwy historyk nie bedzie bral bzdetow gloszonych przez A.Artizowa na powaznie, poniewaz sa wytworem stalinowskiej propagandy – vide falszywe oskarzenia, procesy i karanie zolnierzy polskiego podziemia niepodleglosciowego w momencie pojawienia sie armii czerwonej i NKWD na obszarze II RP w czasie II w.s. oraz klasyczny proces 16-tu przywodcow polskiego panstwa podziemnego w Moskwie (czerwiec 1945r) , podstepnie zwabionych do podwarszawskiej willi przez generala NKWD I.Sierowa w marcu 1945r.
  Stalin byl bandyta i mial w planie podboj Polski – vide tajny pakt Ribbentrop-Molotow z sierpnia 1939r (napasc i rozbior Polski do spolki z III Rzesza niemiecka) , masowa wywozka Polakow z Kresow Wschodnich w lutym 1940r w glab ZSRR, zamordowanie ponad 20 tysiecy polskiej kadry oficerskiej i inteligencji w Katyniu, Charkowie, Miednioje etc, bandytyzm armii czerwonej i NKWD wobec zolnierzy polskiego podziemia niepodleglosciowego w latach 1944-1956 oraz okupacja i rabunek podbitej Polski przez ZSRR w latach 1945-1990.
  Komunista i agent KGB W.Putin juz jako prezydent ZSRR”bis” (potocznie zwanego „Rosja”) rowniez uzywal oszczerstw i szantazu wobec Polski w wielu przypadkach, gdy chcial odwrocic uwage od winy jaka ZSRR ponosi za napasc na Polske w 1939r i zbrodnie stalinowskie w latach 1944-1956; Putin, zeby usprawiedliwic zbronie katynska z 1940r oskarzyl Polske o wymordowanie 20 tysiecy jencow bolszewickich w 1920r, co jest kompletnym klamstwem, ale zachowanie Putina ukazuje jaka jest kanalia i ta kanalia ustanowila swieto narodowe „Rosji” w rocznice wymordowania Polakow w Moskwie w 1612r – zwolennicy Putina nigdy o tym nie pisali tylko oglupiali Polakow propaganda o „dobrym” Putinie i wpychali Polske w orbite „Rosji” (czytaj: ZSRR”bis”).

  • jerzy_a_j
   jerzy_a_j :

   Zgoda, niemniej trzeba stanowczo i szybko odpowiedzieć. Słowa poszły w świat. Poza tym fizyczna likwidacja tzw. cyngli, rozumiem tu oficerów NKWD, politycznych czy z pozostałych formacji zbrojnych Armii Czerwonej była koniecznością. Na terenach kresów wschodnich II RP odpowiadali za kierowanie zbrodniczymi działaniami wobec ludności polskiej. Mam tu szczególnie na uwadze ziemię grodzieńską i lidzką. Likwidacja Bohaterów ZSRR była ze wszech miar do zaakceptowania bezwzględnu czy taka osoba jechała na urlop czy wykonywała swoją zbrodniczą działalność na miejscu. Uważam również, że likwidacja rannych oficerów ACz w szpitalach polowych była akceptowalna. Zawsze po wyleczeniu wracali na front i kontynuowali mordowanie Polaków. Natomiast egzekucji na zwykłych żołnierzach ACz, którzy służyli za mięso armatnie nie powinno się akceptować.

 10. jan53
  jan53 :

  Ruska „Prawda” jest tyle samo warta co Traktaty zawierane przez Rosje – czyli g………warta.
  Wystarczy ze obejrzy się ich „wiadomości” w telewizji na kanale Planeta RTL – Szok! Rosja to obecnie „kraina szczęścia” i „miodem plynaca”.Pomimo sankcji itd.p.Putin trzyma reke na pulsie i jest OK.Najgorsze ze caly zachod chce „wykonczyc dobrych Moskali”.
  Żeby był inny prezydent w USA a nie 'murzynek Bambo” to inaczej by sprawy się potoczyly poczynając od Syrii.

  • fiesta
   fiesta :

   Do tego co napisal „Jan53” dodam, ze Polacy roznia sie cywilizacyjnie z Rosjanami i w zwiazku z tym mamy do czynienia z bandytyzmem Rosji wobec Polski – vide fakty historyczne; podobnie jest w przypadku stosunkow polsko-niemieckich i polsko-zydowskich na przestrzeni wiekow.
   Zwolennicy Rosji i Putina (rusofile) nigdy nie poruszaja tematu roznic w cywilizacjach pomiedzy Polakami i Rosjanami, ale argumentuja, ze Polacy i Rosjanie to Slowianie i powinnismy byc bracmi. Ale problem jest w tym, ze wladcy Rosji z pomoca swoich rosyjskich poddanych nie kierowali sie sentymentami, tylko uzywali sily, napadali na Polske, mordowali Polakow, palili majatki Polakow, gwalcili Polki, kradli co sie dalo, okupowali podbite ziemie Polski, zamieniali Polakow w swoich niewolnikow, a takze stosowali przymus przyjecia religii prawoslawnej, a w przypadku odmowy zabijali Polakow.
   Celowo przypominam te fakty historyczne o Rosji, poniewaz na tym forum jest grupa osobnikow, ktorzy probuja robic Polakom wode z mozgu.
   Zas o tym, jaki jest stosunek dzisiejszego wladcy „Rosji” (czytaj: ZSRR”bis”) W.Putina do Polski i Polakow niech posluzy za przyklad fakt dotyczacy ustanowienia swieta panstwowego w „Rosji” przez W.Putina w grudniu 2004r, w rocznice wymordowania Polakow w Moskwie w 1612r.
   Pytanie: Czy zwolennicy Rosji i Putina maja ochote dyskutowac na ten temat ?

   • jan_de
    jan_de :

    Z pewnością zechcą P. fiesta – jeśli tylko tacy tu się znajdą… Gdym poczuł się „wywołany do tablicy”, już byśmy „dyskutowali…” A tak tylko błagam Pana, P. fiesta i APELUJĘ… Niech się P. do tej dyskusji przygotuje. Niech P., nam Polakom wstydu nie przyniesie… I to nie tylko tym, którym nienawiść do Rosji rozum odebrała… Także i tym, którzy starają się myśleć zdroworozsądkowo, a obserwując fakty i zdarzenia, nie zapominają o polskiej racji stanu… Nie chcę niczego sugerować, ale może jakieś wieczorowe kursy doszkalające, które uzupełnią P. wiedzę z zakresu szkoły podstawowej… ? Może rozmowy z kimś mądrzejszym – ze znalezieniem takiego, nie powinien mieć P, żadnych trudności…
    Powodzenia, będę trzymał za P. kciuki…!

    • fiesta
     fiesta :

     Obywatelu Jan_De. Dlaczego zachowujesz sie jak przedszkolak, probujesz usprawiedliwic zwolennikow Rosji, a sam nie chcesz dyskutowac o stosunkach polsko-rosyjskich ?
     Imperializm, a przy tym bandytyzm Rosji nie dotyczy tylko Polski, ale rowniez calego wschodu Rosji, szczegolnie narodow Kaukazu, ktorych car podstepnie napadal, wyrzynal i rusyfikowal w XIX wieku.
     W zwiazku z tym do dzis istnieje problem pomiedzy dzisiejsza „Rosja” a narodami Kaukazu, ktore chca miec swoje wlasne panstwa niezalezne od dzisiejszej „Rosji”, co wykorzystuje USA i Izrael, i podsycaja anty-rosyjskie nastroje – to jest stara metoda oslabiania przeciwnika.
     Dla mnie Rosja to taki sam wrog jak Niemcy i ZYDOSTWO, a dzisiejsza „Rosja” to ZSRR”bis” zarzadzana przez agentow bylych spec sluzb i zydowskich oligarchow, na czele z zydo-bolszewikiem W.Putinem.
     Patrzac na to wszytko, dziwie sie naiwnosci i glupocie tych Polakow, ktorzy wszedzie szukaja parasola ochronnego, jak nie u Rosji to u Ameryki, albo w Watykanie i KK.
     Taki np. prof.M.Giertych (od lesnictwa) chwalil zyda Margulisa vel „gen.Jaruzelskiego” (agenta i zbrodniarza) za wprowadzenie stanu wojennego w grudniu 1981r, bo niby grozila Polsce interwencja ZSRR, a to byla zwykla plotka, poniewaz zyd „Jaruzelski” bronil komunizmu i wlasnego stolka – Reagan postawil wtedy ultimatum komunistycznym wladcom Kremla.
     Prawdziwy Rosjanin nie bedzie zapalal menory w zydowskich synagogach, jak to niestety robil W.Putin w 2004r – vide strona na YOUTUBE (https://www.youtube.com/watch?v=9_BG0yOjm5A).

     • jan_de
      jan_de :

      „Towarzyszu” fiesta, najwyraźniej się nie zrozumieliśmy… Bo i o co ma Pan do mnie pretensje? Już Pan zapomniał, kogo do dyskusji wzywał? Więc proszę się cofnąć …nie do przedszkola koniecznie – może do swojego postu wystarczy… tak, wiem i rozumiem – trudno się Pana czyta…(nie ma Pan polskiej klawiatury?) Ale Panu powinno być łatwiej, Pan już „do siebie” przywykłeś… A potem do mojej odpowiedzi… To już powinno być prostsze… Napisałem przecież wyraźnie… że, do tablicy wywołany się nie czuję… A ponieważ – jak rozumiem – uważa Pan swoje stanowisko za patriotyczne i propolskie (a to przecież musi oznaczać anty rosyjskie – już Dmowski o tym pisał) i antyżydowskie, ale także antyamerykańskie i antywatykańskie – choć w tych przypadkach, już – oczywiście jakby mniej…, to najzwyklej w świecie chciałem, aby ani mnie, ani innym, którzy tak jak Pan, patriotami się czują, wstydu Pan nie przyniósł… I stąd mój – do Pana – apel… Bo widzę w Panu wielkie możliwości… Ten pański „bolszewicki” zapał, i to przekonanie o własnej nieomylności – to w takiej dyskusji niepodważalne atuty… I gdyby Pan jeszcze do takiej dyskusji był przygotowany merytorycznie, to żaden zwolennik Putina i Rosji, nie miałby w dyskusji z Panem, najmniejszych szans… No, ale dobrze, jeśli – póki co – nie ma „odważnych” zwolenników Putina, a zechce Pan poćwiczyć taką dyskusję z innym polskim patriotą (zanim taki zwolennik Putina się znajdzie), to zapraszam… Cały jutrzejszy wieczór mam wolny… Pozdrawiam… PS. I proszę mi wybaczyć, ten wtręt o „bolszewickim zapale…” Po prostu czytając Pana, przypomniał mi się wiersz wielkiego – skądinąd – polskiego poety I. I. Gałczyńskiego…: „Kto umie z siebie jak słońce, *ziemi dać światłość wszystką *ten właśnie jest bolszewikiem, *ten właśnie jest komunistą… A może to też był Żyd? Pan wie lepiej i chętnie wysłucham…

 11. fiesta
  fiesta :

  re: P.B. (28.02.2015 10:32)
  Ja mysle po polsku, a nie jak Zyd, ktory dla wlasnych korzysci gotow jest zdradzic inne narody, a nawet innych Zydow jak on oraz gotow jest nawet kolaborowac z wrogiem – vide przyklady postepowania zydostwa nie tylko w Rzeczpospolitej na przestrzeni wiekow.
  Podane przeze mnie fakty historyczne o Rosji okresliles mianem „nienawisci do Rosji”, co jest dowodem RUSOFILSTWA oraz ZASLEPIENIA – to sa przyczyny braku logicznego myslenia i formowania blednych hasel, jak w komentarzu z (28.02.215 10:32). Poza tym odkryles rowniez swoje prawdziwe oblicze, jako tuba propagandowa Rosji i Putina – analogicznie postepuja Zydzi lub zydowskie przydupasy (filosemici), ktorzy niewygodne fakty o Zydach nazywaja „antysemityzmem”.
  Polacy powinni rowniez wiedziec, ze:
  1. Putin zapalal menore w synagodze w Moskwie oraz wydal pozwolenie na wystawienie menory na Kremlu oraz w innych miastach „Rosji”.
  2. Putin odznaczyl rabina Pewznera zlotym medalem za krzewienie judaizmu w „Rosji”.
  3. Majatek narodowy „Rosji” jest glownie w lapach rosyjskojezycznych Zydow oraz bylych agentow spec sluzb.
  4. Parlament „Rosji” (Duma) oraz Putin, wyrazili zgode na powstanie bazy NATO w Uljanowsku.
  5. Putin zerwal kontrakt z Iranem na dostawe rakiet S300 dla Iranu po odbyciu poufnych rozmow z USA.
  Wiecej na temat Putina jest na stronie:
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2013/04/06/brak-politycznej-swiadomosci-to-koniec-panstwa-i-narodu/
  p.s.
  Wpis autorstwa P.B. z (27.02.2015 14:57) jest zawoalowany i z podtekstu wynika, ze P.B. usprawiedliwia Rosje i Putina – vide zdania:
  1. „Rosjanie prowadza swoja polityke historyczna, kto im zabroni?” – Polityke po trupach do suksesu, identycznie jak Niemcy, Izrael, Anglia, USA etc.
  2. „… dlaczego pluja na Polaków którzy zostali bestialsko wywiezieni na kazachskie stepy…” – A kto wywiozl Polakow na stepy ? Czy dzisiejsza „Rosja” (czytaj: ZSRR”bis”) i rzadzacy Putin nie sa wlascicielami polskich majatkow i przyczyna nieszczesc Polakow?
  3. „To, ze te parszywe swinie z rzadu i sejmu robia wszystko by zamazano Polska Historie to nie wina Putina.” – Putin tez ma swoj udzial w falszowaniu historii Polski, czego przykladem jest propagowanie stalinowskiej propagandy przez Putina odnosnie:
  a) przyczyn napasci ZSRR na Polske we wrzesniu 1939r, rzekomo „w obronie” mniejszosci narodowych zamieszkalych w Polsce.
  b) rzekomego „wymordowania” 20 tysiecy czerwonoarmiejcow w 1920r przez Polske.
  Ponadto Putin jako prezydent FR utajnil dokumenty zbrodni katynskiej i wstrzymal sledztwo.
  Uwaga:
  Wsrod polskiej spolecznosci w Polsce i zagranica dzialaja grupy lobbystow:
  – zydowskich,
  – anglosaskich,
  – rosyjskich,
  – watykanskich,
  – unijnych,
  ktore podaja swoje informacje propagandowe w j.polskim.
  Kazda z tych grup uzywa w tym celu swojej propagandy i probuje zlapac Polske i Polakow w swoje sidla.
  Wymienione grupy lobbystyczne maja jedna wspolna ceche – zadna z nich nie propaguje idei suwerennej Polski i polskiego ustroju narodowego, opartego na najwyzszych wartosciach: Bog Honor Ojczyzna Prawda; prawda historyczna jest dla tych grup lobbystycznych najbardziej niewygodna, poniewaz demaskuje ich rzeczywiste cele.

  • sylwia
   sylwia :

   P. fiesta: „Uwaga: Wsrod polskiej spolecznosci w Polsce i zagranica dzialaja grupy lobbystow: – zydowskich, – anglosaskich, – rosyjskich, – watykanskich, – unijnych, ktore podaja swoje informacje propagandowe w j.polskim.” Dodajmy do Pana wpisu grupę lobbystów ukraińskich, która jest bardzo aktywna na polskich forach, szczególnie tych o tematyce kresowej lub co najmniej politycznej.

   • fiesta
    fiesta :

    Nie mam nic przeciwko, poniewaz faktem jest, ze w Polsce dziala PIATA KOLUMNA UKRAINSKA nie tylko w Lublinie, bo tam sie ostatnio dzialo najwiecej – vide wizyta zyda Poroszenki (Walcmana) i pomnik ofiar glodu na Ukrainie wybudowany przez burmistrza Lublina za pieniadze polskiego podatnika, ale rowniez w organach wladzy panstwowej w Warszawie, w osobach: Kopacz, Schetyny, Siemoniaka, Kaczynskiego etc.
    Ponadto trwa ukrainizacja poludniowo-wschodnich obszarow Polski, podobnie jak trwa germanizacja Pomorza i Slaska czy tez judaizacja polskich miast, rowniez za pieniadze polskiego podatnika.
    Na szczegolna uwage zasluguje fakt , ze Ukraincy zamieszkali w Polsce są NAJLICZNIEJSZĄ GRUPA spośród studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jedynej uczelni w kraju, która kształci kadry oficerskie policji – vide temat na stronie:
    https://marucha.wordpress.com/2014/11/14/ukraincy-w-polskiej-policji/