Leonid Iwaszow powiedział, że brak zaangażowania w obronę Asada przez Rosję mógłby kosztować Rosję bankructwo.
Iwaszow w wywiadzie dla Rossija 1 powiedział: Jeśli Rosja nie wsparłaby militarnie reżimu Baszara al-Asada to dziś mielibyśmy do czynienia z poważnym pytaniem o przetrwanie budżetu centralnego. Ta wojna toczy się o gazociągi. W Katarze i Iranie są gigantyczne rezerwy gazu. Najlepszym rynkiem zbytu dla tego surowca jest Europa. Najlepszą opcją jego transportu gazociąg przez Syrię nad Morze Śródziemne.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Rosja ostrzega USA przed próbą ataku na wojska Asada [+video]
Prowadzący program zadał Iwaszowowi, po usłyszeniu jego wypowiedzi, pytanie: weszliśmy w konflikt syryjski w celu zapewnienia Gazpromowi sprzedaży?Generał odpowiedział jednym słowem: tak.
Generał Leonid Iwaszow jest szefem Akademii Problemów Geopolitycznych w Moskwie. Wcześniej kierował również Głównym Zarządem Współpracy Wojskowej z Zagranicą Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej.
kresy.pl / inforesist.org




























