Według doniesień mediów powołujących się na rosyjski sztab w Syrii, w wyniku ostrzału ISIS zginął generał Walerij Astapow i dwóch pułkowników.

Rosyjskie media podały, że pocisk wystrzelony przez dżihadystów z ISIS uderzył w w budynek sztabowy w mieście Dajr az-Zaur. W wyniku ostrzału śmierć poniósł generał Walerij Astapow i inni rosyjscy oficerowie.

Rosyjska agencja prasowa TASS podała, powołując się na źródło w ministerstwie obrony, że generał pomagał syryjskim dowódcom podczas operacji wyzwolenia miasta Dajr az-Zaur. W trakcie misji został śmiertelnie ranny z powodu pocisku moździerzowego wystrzelonego przez dżihadystów z ISIS.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rosyjski oficer zginął w Syrii

Ministerstwo Obrony poinformowało również, że generał Astapow zostanie pośmiertnie odznaczony za wierną służbę.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Na początku sierpnia agencja Reutera wyliczyła, że w samym 2017 roku w Syrii śmierć poniosło około 40 rosyjskich żołnierzy. Z kolei gazeta „Kommiersant” podawała dokładną liczbę 37 zabitych wojskowych. Wśród poległych znajdowali się również oficerowie rosyjskiego wywiadu.

Wojna w Syrii trwa od 2011 roku. Rosja włączyła się do niej w 2015 roku, opowiadając się po stronie prezydenta Syrii Baszszara al-Asada.

Kresy.pl / wprost.pl / tass.ru

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz