Według doniesień mediów powołujących się na rosyjski sztab w Syrii, w wyniku ostrzału ISIS zginął generał Walerij Astapow i dwóch pułkowników.

Rosyjskie media podały, że pocisk wystrzelony przez dżihadystów z ISIS uderzył w w budynek sztabowy w mieście Dajr az-Zaur. W wyniku ostrzału śmierć poniósł generał Walerij Astapow i inni rosyjscy oficerowie.Rosyjska agencja prasowa TASS podała, powołując się na źródło w ministerstwie obrony, że generał pomagał syryjskim dowódcom podczas operacji wyzwolenia miasta Dajr az-Zaur. W trakcie misji został śmiertelnie ranny z powodu pocisku moździerzowego wystrzelonego przez dżihadystów z ISIS.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rosyjski oficer zginął w Syrii

Ministerstwo Obrony poinformowało również, że generał Astapow zostanie pośmiertnie odznaczony za wierną służbę.

Podoba Ci się ta strona?
Wesprzyj nas.

Na początku sierpnia agencja Reutera wyliczyła, że w samym 2017 roku w Syrii śmierć poniosło około 40 rosyjskich żołnierzy. Z kolei gazeta „Kommiersant” podawała dokładną liczbę 37 zabitych wojskowych. Wśród poległych znajdowali się również oficerowie rosyjskiego wywiadu.

Wojna w Syrii trwa od 2011 roku. Rosja włączyła się do niej w 2015 roku, opowiadając się po stronie prezydenta Syrii Baszszara al-Asada.

Kresy.pl / wprost.pl / tass.ru

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz