Rządowa Rossijskaja Gazieta w artykule „Rzeź w Paryżu nadeszła nie ze Wschodu, lecz z Zachodu” oskarża USA o przyczynienie się do „straszliwej rzezi” w Paryżu.

W nadtytule komentarza i materiałów, w tym również zdjęciowych, na temat serii zamachów w stolicy Francji napisano: „geopolityka USA doprowadziła do wybuchu na Bliskim Wschodzie i – w ślad za tym – w Paryżu”.

„Amerykanie bez refleksji wtargnęli na cudze tereny postanowiwszy przerobić je na swój ład. Pretekst zawsze ten sam: demokracja, obalanie dyktatur. A metody do tego wybrano straszne: przewroty, krew, najgorsze bestialstwa”– pisze Nikołaj Dołgopołow w samym komentarzu. Wypomina USA atak na Irak i zarzuca wyszkolenie „terrorystów”, którzy obalili Saddama Husajna. Stwierdził o nim, że „w żadnym razie nie można było nazwać demokratą, lecz za którego rządów w Iraku utrzymywała się pewna równowaga”.

Dołgopołow wypomina Waszyngtonowi również „awanturę”w Libii, niepowodzenie w Afganistanie oraz „niezrozumiałe maniakalne dążenie do obalenia rozsądnego el-Asada”. Zastanawia się również, „dokąd dalej ruszy horda terrorystów?”. Zaznacza przy tym, że „terroryzm dzięki zastrzykom finansowym, przeznaczanym na walkę z Syrią i jej prezydentem, nabrał sił i pieniędzy”.

Na zakończenie autor pyta: „Co zrobić? Czy połączyć z nami siły w walce z terroryzmem, czy czekać na wskazówki z dalekich Stanów, od dalekiego od nas i naszych problemów prezydenta Obamy?”

Rg.ru / rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • Avatar
    cris_71 :

    Polityka kieruje się prostą zasadą: nie ma stałych sojuszy! Sojusze zawiera się tak by odzwierciedlały intetes narodowy w danym momencie, a jeśli dany sojusz jest sprzeczny z interesem danego państwa zawiera się następny. W tej sytuacji gdy Stany w sposób ewidentny działają na szkodę Europy i Polski, poprzez wprowadanie swojej pseudodemokracji w krajach arabskich, finansowanie i tworzenie ugrupowań terorystycznych oraz poprzez sieć fundacji Rockefelera i Sorosa zalewają Europę islamskimi imigrantami najwyższy czas by Polska zaczęła kierować się interesem narodowym i w świetle starego powiedzenie: wróg mojego wroga jest moim sojusznikiem, poszukała sojuszników którzy naprawdą chcą walczyć z problemem! Polityka to nie jest kwestia sympatii czy antypatii, tylko bierzącego interesu państwa i narodu.

   • upadlina
    upadlina :

    spójrz szczyna ćwoku na elity usmańskie którym ciagniesz jak wojewoda i przypomnij sobie jak zamordowali ponad 3000 ludzi w tzw. zamachach z 11.09. Przypomnij sobie capie!!!! Putin przy nich to ministrant z chóru kościelnego. Ty idioto każdego obiektywnie patrzącego na świat człowieka oceniasz jako agenta Putina. Przecież ty jesteś skończonym imbecylem!!!! Dzisiaj to Putin baranie walczy z ISIS i z banderyzmrm na upadlinie, a twój bambus wspiera te dwa ludobójcze ruchy, więc tylko taki debil jak ty może miec żal do Putina a całować w dupę bambusa.

 1. Avatar
  mop :

  JEDYNYM MIĘDZYNARODOWYM TERRORYSTĄ ODPOWIEDZIALNYM ZA ZAMACHY NA ŚWIECIE JEST ,,ŚWIATOWY BANK CENTRALNY” I JEGO TĘPE NARZĘDZIE USA Z MARIONETKĄ OBAMĄ NA CZELE A WE FRANCJI MARIONETKA HOLLANDE WSPÓŁPRACUJĄCA Z JEGO PODWYKONAWCAMI NA SZKODĘ FRANCUZÓW.
  PS… Austriacki wywiad twierdzi, że Ameryka finansuje hordy Afrykańczyków (z obozów w Turcji), Cyganów i innych do Europy. To oznacza miliardy dolarów przelewane na ten cel rocznie sprowadzając milion lub więcej obcych najeźdźców na kontynent na zachód od Rosji.
  Z ostentacyjnymi „azylantami” przychodzi pełna przemocy przestępczość, chaos, przeciążenie systemu socjalnego, i powstania przeciwko narodom-gospodarzom. Nawołuje się do wojny rasowej, a europejscy biali są celem zamierzonego ludobójstwa. Obca inwazja jest częścią strategii USA. W EUROPIE HOLLANDE i MERKEL TO TACY SAMI BANDYCI JAK OBAMA WSPIERAJĄCY SWOIMI POCZYNANIAMI ISLAMSKICH TERORYSTÓW I NIE TYLKO …