Deputowany rosyjskiej partii lewicowej „Sprawiedliwa Rosja”, Michaił Jemielianow odniósł się do niedawnej decyzji senatu USA, która dotyczyła wysyłania Ukrainie broni. Jego zdaniem, Rosja powinna odpowiedzieć „adekwatnymi środkami”.

Zdaniem deputowanego, takimi środkami mogłoby by wprowadzenie wojsk rosyjskich na Ukrainę. Decyzję amerykańskiego senatu określił jako „skrajnie niebezpieczną”. Powiedział również, że Rosja powinna powrócić do decyzji Izby Wyższej i dać prezydentowi Putinowi możność „zapobiegawczego użycia sił wojskowych na terytorium Ukrainy”,zanim„Ukraina będzie uzbrojona i stanie się naprawdę niebezpieczna”.Dodał również, że jego zdaniem USA nie są zainteresowane deeskalacją konfliktu, a działania Amerykanów mogą zmierzać do uczynienia z Ukrainy „międzynarodowego bojownika przeciwko Federacji Rosyjskiej”. „Za kilka lat Ukraina będzie biednym, głodnym krajem z antyrosyjskim rządem, który będzie wychowywał uzbrojone po zęby społeczeństwo w nienawiści do Rosji”– powiedział Jemielianow.

rt.com / wp.pl / Kresy.pl

117 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. sobiepan
  sobiepan :

  Michaił Jemielianow odniósł się do decyzji senatu USA, która dotyczyła wysyłania Ukrainie broni. Jego zdaniem, Rosja powinna odpowiedzieć „adekwatnymi środkami”.Decyzję amerykańskiego senatu określił jako „skrajnie niebezpieczną”.dać prezydentowi Putinowi możność „zapobiegawczego użycia sił wojskowych na terytorium Ukrainy”, zanim „Ukraina będzie uzbrojona i stanie się naprawdę niebezpieczna””Za kilka lat Ukraina będzie biednym, głodnym krajem z antyrosyjskim rządem, który będzie wychowywał uzbrojone po zęby społeczeństwo w nienawiści do Rosji i wszystkich okolicznych Państw.

  • tutejszym
   tutejszym :

   Wszyscy gotowi, efektywność walki na wysokim poziomie – oświadczył Michaił Jemielianow, pierwszy zastępca parlamentarnej frakcji FR „Sprawiedliwa Rosja”. Dla mnie ten Pan Jemielianow nie jest żadnym autorytetem. Jest to polityk realizujący wielkomocarstwowe cele FR (ZSRR) i jej wodza Putina. Co wcale nie znaczy że z bardzo wielu możliwych rozwiązań czarny ukraiński scenariusz dla Rosji nie spełni się. Ukraina NATO nie podskoczy, realnym niebezpieczeństwem dla nas jest FR.

  • sylwia
   sylwia :

   p. SobiePan: Wydarzenia ostatnich kilkunastu miesięcy pozwalają na następującą prognozę: 1. Społeczeństwo ukraińskie będzie celem nasilającej się rusofobicznej, banderowskiej i hitlerowskiej propagandy. 2. Neohitlerowskie organizacje będę otrzymywać mocne wsparcie finansowe. 3. Struktury dowodzenia, łączności i wywiadu ukraińskich sił zbrojnych zostaną zmodernizowane a zagraniczni doradcy będą zintegrowani z pionem dowodzenia. 4. Nastąpią kolejne mobilizacje i intensywne szkolenie wszystkich rodzajów wojsk. 5. Proces modernizacji armii ukraińskiej i podniesienie jej stanu liczbowego do kilkuset tysięcy może zostać zakonczony w 2015 r. 6. W pierwszej połowie 2016 r. powstanie polityczny kryzys na granicy z Krymem: wojska ukraińskie przekroczą rosyjską granicę a lotnictwo dokona nalotów na terytorium FR. 7. Ukraińcy poniosą szybko duże straty lecz taktyka używania ukraińskiego specnazu i grup dywersyjnych w głębi Rosji nie pozwoli na szybkie zakończenie wojny przy pomocy nowoczesnych broni; broń jądrowa nie zostanie użyta be nie będzie dla niej sposobnych celów taktycznych. 8. NATO nie będzie brać udziału bezpośredniego w tej wojnie lecz dostarczy wsparcia w doradztwie, sprzęcie i amunicji. 9. Wojna i połączone z nią zniszczenia i straty wywołać mogą protesty społeczne w Rosji. Celem tej całej długofalowej i kosztownej kampanii jest zmiana ekipy rządzącej Rosją na podporządkowaną Zachodowi. Koncerny zachodnie przejmą ekspolatację rosyjskich zasobów: nafty, gazu, węgla, złota, itd.. W rezultacie udziału w wojnie przeciwko Rosji Ukraina będzie zniszczona i zubożona i może być zasiedlona przez zorganizowaną imigrację. Następnym strategicznym celem międzynbarodowego oligarchatu będą Chiny. Należy zauważyć celowość wydarzeń ostatnich tygodni. Senat USA zdecydował udzielić Ukrainie pomocy wojskowej. Poroszenko [Walcman] poinformował o następnej mobilizacji. Pojawiła się informacja o stworzeniu nowego cmentarza wojskowego na ponad ćwieć miliona grobów w Obwodzie Dniepropietrowskim. Kilkakrotnie w Kijowie zapewniano o odbiorze Krymu. Tymczasem w swej niedawnej przemowie prez. Putin wypowiedział się, że Rosja Krymu nie odda i że albo pozostanie niezależna albo przestanie istnieć. W Moskwie niedawno został oddany do użytku nowoczesny ośrodek dowodzenia dla sztabu generalnego.

   • zeus
    zeus :

    Tak może i Jankesi rozumują…ale w ich rozumowaniu tkwi poważny błąd,co czyni całe rozumowanie zupełnie błędnym i bezużytecznym…nie na darmo JKM nazwał polityków i wojskowych w Jankesowie skończonymi kretynami. Bo takimi są. Oni knują swe plany,nie biorąc pod uwagę społeczeństwa Rosji…w ogóle nie rozumiejąc Rosjan…przykładają swoja miarkę…CO ONI BY ZROBILI,będąc na miejscu Rosjan. Niejeden już na takim myśleniu się poparzył,wspomnę tylko Napoleona i Hitlera…a Jankesi po prostu nie potrafią,NIGDY NIE POTRAFILI wyciągać wniosków z historii. To bylo zawsze ich słabą stroną.

 2. franciszekk
  franciszekk :

  Na całym świecie: Irak, Afganistan, Libia, Egipt, Syria, kraje afrykańskie…… wszystkie krwawe konflikty, które przybierały kolorowe nazwy: pomarańczowa, błękitna….. itp. organizowane były przez byłą kolonię na drugiej półkuli zwaną USA!
  Wszystkie te zorganizowane konflikty przybrały w finale wyjątkowo krwawe żniwo!
  USA uzbroiło po”zęby” muzułmańskich bojowników o tzw. DEMON-krację – przykład; Syria, Libia, Irak ….. którzy obecnie dokonują krwawych masakr na cywilnej ludności tworząc tzw. państwa muzułmańskie!
  Aaaa…… teraz jak wynika z info tzw. USA chce uzbroić po tzw. zęby neo – banderowców walczących o tzw. DEMON-krację!!!!!
  Szczyt hipokryzji!!!!!!!!!!

   • polskipan
    polskipan :

    koniec tego burdelu zwanego USA będzie następujący: Indianie Hopi zobaczą niebieską gwiazdę (bomba o mocy jednej megatony zrzucona nad środkiem Imperium Zła, która na dobę wyłączy prąd oraz całą łączność radiową w USA, Kanadzie i Meksyku) wtedy w rezerwacie Indian Hopi wyląduje desant 300 Sarmackich Rycerzy na czarnych turkmeńskich koniach (100: Lachów, Rusów i Czeczeńców) wśród których będzie przyszły Król Ameryki: Steven Seagal oraz Igor Striełkow i Ramzan Kadyrow! 🙂 Sarmaccy Bohaterowie zaczną tańczyć z Indianami lezginkę, a rdzenni mieszkańcy Ameryki wybiorą Stevena Seagala na swojego Króla i ruszą na Teksas aby uwolnić 3 mln więźniów, którzy pracują za 10 centów na godzinę, do powstańców dołączy się 500 tyś bezdomnych weteranów Iraku i Afganistanu. i wtedy zabawa dopiero się rozpocznie 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=-VM9gMR4z5I

    • zeus
     zeus :

     🙂 🙂 🙂 Dobry dowcip. Ale realnie nie miałby kto tego zorganizować i OPŁACIĆ…brak amerykańskiej ambasady na tym terenie uniemożliwia taki przewrót !!! A co do niebieskiej gwiazdki na niebie…nie wiem,skąd masz tę wiedzę…ale faktycznie pierwszy moment,to OŚLEPIAJĄCY CIEMNO-WRZOSOWY,prawie FIOLETOWY BŁYSK…kamery przekłamują to na oślepiająco BIAŁY kolor,bo tak są przystosowane

     • polskipan
      polskipan :

      ja tylko przekazuję informację, którą otrzymałem od Kota Behemota (gdyż Michał Archanioł tego właśnie stratega wyznaczył na wodzą 7 letnich Gwiezdnych Wojen przeciwko Wszechświatowemu faszyzmowi, których rozpoczęcie w 200 letnią rocznicę Groznego ogłosi Ramzan Kadyrow prezentując najnowsze osiągnięcie czeczeńskich inżynierów: srebrno-grafenową SZABLE ŚWIETLNĄ! ) poprzez zwierciadło Kozyriewa.

      PS. i nie ważne, czy będzie to podobna bajka jak WTC, czy Smoleńsk, czy Boeing MH17 – ważne, iż Aleksander Łukaszenka pobuduje 1000 kinoteatrów w Afryce i 1000 kinoteatrów w Ameryce Południowej i tam będą puszczane Sarmackie Epopeja Stevena Seagala! 🙂

  • sobiepan
   sobiepan :

   Lubański: Pisze z wygnania. Ten narodek nawet na wojnie kradnie jak Cyganie.

   Nie bacząc na to, iż całe swe życie mieszkałem i mieszkam w Kijowie, ale nigdy nie oczekiwałem i nie oczekuję od Ukrainy i Ukraińców nic dobrego. Zawsze na tych ziemiach byłem i pozostanę Polakiem, nawet, jeśli mnie tu będą prześladować za moją polskość i rzymski katolicyzm. Pozbycie się lub zdrada polskości byłaby dla mnie równoznaczna pozbyciu się własnego serca.

   Dobrze, iż w tym obcym mnie środowisku ukraińskim, mam dobrą chrześcijańską rodzinę, W tym cudzym mi świecie ratuję mnie wiara w Boga. Bez tej wiary już dawno byłbym martwym trupem.

   Polacy w Kraju nie mogą do końca sobie nawet wyobrazić, jakie dno zamiast państwa wyryli sobie Ukraińcy. Niska kultura lub zupełny jej brak powodują, iż ten narodek skłócony między sobą chce wciągnąć w wojnę na Donbasie całą Europę. W swych egoistycznych i faktycznie mafijnych żądaniach Ukraina chce, aby doszło do wojny między Rosją a Zachodem. Bataliony mafii banderowskiej „Prawego Sektora”, finansowane za zgodą Kijowa z kieszeni oligarchy żydowskiego Ihora Kołomojśkogo mogą w każdym momencie dorowadzić do zamachu stanu.

   Nieudolna władza trzech Żydów Poroszenki-Jaceniuka-Grojsmana z parlamentem bez kultury politycznej i reformatorów nieznanego pochodzenia z USA, Litwy i Gruzji doprowadzi Ukrainę do zupełnego upadku lub rozbioru. Tylko nie wiem, jakie państwo na świecie weźmie na siebie ten twór mafijno-oligarchiczny, aby wyciągnąć go z dołku gospodarczego? Ukraina mogłaby być państwem mniej więcej normalnym, gdy w kraju nie byłoby totalnych kradzieży wszystkiego, co tylko jest możliwe. Ten narodek nawet na wojnie pod kulami i pociskami potrafi kraść, jak Cyganie.

   To chyba sztuka mimo przeciwieństw losu – trwać w swym świecie kultury łacińskiej i wiary. Ukraiński bizantynizm atakuje mnie ze wszystkich stron razem z sowietyzmem zakorzenionym w ludziach w niezależności nawet od wieku. Bo tu homo sovieticus podbarwiony banderyzmem jest odczuwalny na każdym kroku. I od tego wirusa bezwzględnego bizantynizmu banderowskiego ratuję mnie polska poezja. Już mnie miałoby dawno nie być w tym wrogim mnie otoczeniu, ale polskie słowo jest dla mnie deską ratunku. Teraz na moim biurku leży zbiór wierszy Tadeusza Śliwiaka.

   Czytam „Tryptyk o koniu”: Nie / imiennik wiatru – wiatrak / uwiązany do ziemi / nie ta pokraczna postać wronich wzgórz / wiecznie wzywająca pomocy / nie płótna które wiatr czyni żaglami / ale koń / na konia wiatr się musiał zgodzić / bo koń naruszył / anonimowość wiatru / łeb konia / szyja konia / skóra konia / nogi / to już nie mgiełka bezkrwista / nie obłok / ale kość wiązana / i dyszące mięso / koń nie jest smugą wiatru / nie jest jego rzeźbą / jest siłą bijącą w ziemię kopytami…

   Jako szlachcic zawsze lubię konie. Przyglądam się polskim koniom nad Sanem w Wybrzeżu. Słyszę śpiew wiatru w sercu na dłoni. Tęsknię za polskim koniem historii na wygnaniu.

   Eugeniusz Lubański (Kijów)
   http://kronikanarodowa.pl

   • uri
    uri :

    „Zawsze na tych ziemiach byłem i pozostanę Polakiem, nawet, jeśli mnie tu będą prześladować za moją polskość i rzymski katolicyzm.” Jewgienij TUZOW (bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko) to niejasnej proweniencji typek. Antysemita i ukrainofob. Podaje się za Polaka, rzymskiego katolika a teraz jeszcze za szlachcica :))) Dobrze, że redakcja Dziennika Kijowskiego się na nim poznała i wywaliła. Bynajmniej nie będzie prześladowany za polskość, ukraiński wymiar sprawiedliwości dopadnie go za kacapską agenturalność. Powinna też zainteresować się tym osobnikiem ADL. Jego twórczość to wypisz-wymaluj posty kacapskiego pederasty „sylwii” na tym forum, tylko bardziej ubrane w „literacką” otoczkę.

     • quetzal
      quetzal :

      Od razu proponuję nominować Anarchistę,jako najgłupszego banderowskiego trolla.Próbował sie dostać do Swobody,ale powiedzieli ,że nieuk i jednocześnie żydowsko-rosyjski agent. Więc teraz chce sie zemścić na swoich braciach banderowcach i czeka aż go znów przyjmą do jego wymarzonej swobody

     • tutejszym
      tutejszym :

      Sylwia głupi ruski agencie. Anarchisty już nie ma, został wyrzucony z tego Forum za podłe, głupie rasistowskie wpisy. Było to 16-te wcielenie wariata Janusza S. SobiePan jest 17-tym wcieleniem tego chorego, urojonego „wielo herbowego” osobnika. Dla mnie osobiście jest kundlem genealogicznym, moja kundelka ma od niego dużo więcej uduchowienia. A ty ruski agencie w swojej prymitywnej ruskiej agitce wzbudzasz tylko obrzydzenie. Napisz coś w swoim agenturalnym bełkocie, może jego forma do innych dotrze, bo treści nie będzie w nim żadnej. Poszedł z tego polskiego Forum.

     • sylwia
      sylwia :

      Stojący ze względu na podeszły wiek nad grobem ukraiński agent wpływu, apologeta nacjonalizmu ukraińskiego, Tutejszym tak się tu pyszni swą religijnością a zaczyna bezwstydnie Niedzielę, Dzień Święty, nie od spowiedzi i komunii lecz od napaści i wyzwisk. Jeszcze raz ci Zbyszku z powodu Niedzieli odpuszczę ale na następne napaści otrzymasz należyty odpór. A Pan SobiePan jest autorem wielu ciekawych i pouczających wpisów. Ty nie.

     • tutejszym
      tutejszym :

      Ruski agencie Sylwia (vanderBrook) jak zwykle wyzywasz i imputujesz agenturę „ukropów”. Działasz na zasadzie złoczyńcy, uciekającego z okrzykiem: „Łapaj złodzieja”. Podły głupi ruski agencie – geju, od kiedy jesteśmy po imieniu, nie życzę sobie tego. Tradycyjnie w moim rodzie dożywamy 97 lat w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. A ja, jak widać, jestem typowym i okazowym przykładem osób tej linii. Co do Twojej zboczonej, agenturalnej osoby. W zeszłą niedzielę byłem u spowiedzi, ten jej fragment mogę Tobie zdradzić: Na stwierdzenie „zwalczam stanowczo ruską agenturę w internecie” spowiednik odparł: „wracaj do rzeczy, jestem tutaj aby słuchać o Twoich grzechach a nie zasługach wobec Boga i Ojczyzny”. Taki to już jest ten nasz ksiądz, rekolekcje prowadził ksiądz z kresów, dzisiejsza taca jest dla Niego, przed kościołem zbiórka dla Polaków na kresach. Kościół nabity ludźmi bo to spowiedź przed świętami i będzie ogłaszana data wizyty duszpasterskiej w kolejnych wioskach parafii. Potem frekwencja wróci do normy, ale i tak jest wysoka. Ale wracając do tematu: podły ruski agencie tylko nie po imieniu, tylko nie po imieniu. Masz porąbaną płeć i parszywą rolę na tym Forum. A może – jak ja – podasz swoje prawdziwe nazwisko i imię. Bo jak do tej pory to skromne nazwisko „ruski agent wpływu” i imię „Gej”. Poszedł z tego Forum. Uff, jedna zasługa więcej, nie grzech!

     • zefir
      zefir :

      „Quetzal”,a ja proponuję rozmowę nt meritum tego o czym pisze E Lubański,np o:-tolerancji religijnej i narodowościowej na Ukrainie,-homo-sovieticusie i baderyżmie,-poziomie i cechach kultury ukrainskiej,-mafio-oligarchiżmie,złodziejstwie i korupcji,oraz ich stopniu zakorzenienia na Ukrainie,-politycznych celach majdańskich władz i reformatorów,Wszystko najlepiej w kontekście skutków i bezpieczeństwa dla samej Ukrainy,jej sąsiadów i szerzej.Ja w słowach Lubańskiego odczytuję pewną gorycz,żal i niezadowolenie z istniejącego stanu.Pewnie,że to subiektywne.,ale przecież autorowi nie chodziło o rodzenie u jego czytelników,obelg,insynuacji,czy pomówień.

    • cherrish
     cherrish :

     „Podaje się za Polaka, rzymskiego katolika”, już samo to wywołuje wściekłość Ukraińców? a jeszcze ma śmiałość podawać się za Polaka na Ukrainie!!! no jak może, przecież to ziemia tylko dla Ukraińców. Jakby był takim okropnym człowiekiem to ksiądz Isakowicz nie wpuściłby go na swojego bloga, a wierzyć jeśli już komuś muszę to wolę zaufać ks. Isakowiczowi niż „ukraińskiemu wymiarowi sprawiedliwości” (tu ogarnął mnie dziki śmiech).

   • sylwia
    sylwia :

    P. SobiePan. Znalazł Pan piękny tekst. Ocena Ukrainy doby obecnej jest bardzo trafna. Jednakże można założyć, iż rządząca w Kijowie szajka nie pragnie rozwkitu i dobrobytu kraju, którymi rządzi. Jest ona na usługach międzynarodowego oligarchatu i pragnie jedynie się wzbogacić spełniając jego rozkazy, zubożając i niszcząc ten kraj fizycznie i duchowo.

 3. zefir
  zefir :

  Niepokojące jest to ,że Senat USA interesującą uchwałę podjął jednomyślnie.Prawdopodobny jest analogiczny wynik głosowania w Izbie Reprezentantów.Niepokojące,dlategoze reprezentancinarodu amerykańskiego igrają z ogniem,ogniem wojny nuklearnej.-sam Regan w grobie się przewraca.Tu wcale nie chodzi o dobro Ukrainy,czy narodów Europy Środkowo-Wschodniej,lecz o sprowokowanie wojny z Rosją.Ukraina to pretekst i do pewnego stopnia narzędzie.Premier Ukrainy i jego zaplecze to ludzie zdeterminowani na wszystko,nawet na pogorzelisko. Nie bez powodów CIA wydatkowała 5 mld USD na opłacenie kont takich najemników.Dalekosiężnym celem są Chiny i ich dynamizm ekonomiczny,jak też odporność na uległość.W pierwszej kolejności należy jednak przejąc Rosję by okrążyć i zakleszczyć Chiny.Naiwni palamentUSmańcy sądzą,że polem bitwy będzie środek Europy i tu poważny błąd popełniają.Owszem,Europa prawdopodobnie spłonie,ale nie w mniejszym stopniu co terytoria USA i Kanady.Postawa USA w przedmiocie konfliktu na Ukrainie staję się coraz bardziej nieodpowiedzialna-to moje zdanie wynikające z troski o los Polski i Europy.Mam jednak nadzieję,że prezydent USA B.Obama nie zaakceptuje nieobliczalnej uchwały Izb parlamentu USA.

  • quetzal
   quetzal :

   Zefirek, ty naprawdę wierzysz w to co piszesz??Czy ktoś Ci ten tekścik podał,a ty tylko przepisujesz?Lekko żartuję, wiec bez urazy 😉 Co do Chin,można sie jeszcze zgodzić, acz moim zdaniem , ten kraj sie w dużej mierze sam wykańcza od środka. Na zewntąrz wielki blichtr i bogactwo, w wewnątrz wielka rdza w postaci korupcji i przemocy aparatu państwowego, który teraz w odróżnieniu od czasów Mao, dysponuje kapitałem i technologiami. A Mao swoich pomysłów nie mógł z takim rozmachem przeprowadzać,jak tama 3 przelomów, czy Projekt Północ-Południe. Takie zlanie sie opresyjengo komunizmu i agresywnego kapitalizmu. Tam kiedys bedzie jedna wielka zajebista rewolucja. Ale jeszcze nie teraz.

   • zefir
    zefir :

    Quetzal’ek,wyobraż sobie,że todzieło moich szarych komórek i żaden plagiat.Przecież tu nie chodzi o wiarę,tylko wskazanie niebezpiecznych trendów.W temacie Chin,oczywiście nie można wykluczyć tej”wielkiej zajebistej”,chociaż osobiście w to wątpię.Mao natomiast nie był promotorem rozwoju Chin w oparciu o mechanizmy kapitalizmu,on był raczej hamulcowym tego rozwoju i był strażnikiemIdeologii komunizmu.Jednak nie doceniasz Chin.Stratedzy i analitycy wszystkich „Wielkich” mają inne niż twoje zdanie.

  • polskipan
   polskipan :

   przeszłość oddzielamy grubą kreską! jeśli powycinacie faszystowskie tatuaże i zaczniecie budować kulturę ukraińskich herosów na waleczności i honorze zaporoskich kozaków, a nie na bajkach pijanych Mędrców Syjonu lub Syjamu, piorących mózgi żydowskim troglodytom: to poznacie dobroć i miłosierdzie Polskich Panów! a jeśli nie to ZGINIECIE NA PALACH lub będziecie doić klacze i wielbłądy Uzbeckich i Kirgiskich koniuchów (którzy nad was będą stali z tatarsko-mongolskim batem oraz obcęgami i palnikami 🙂 )! gdyż Polskie Pany strasznie lubią kumys! i po nim najlepiej im się tańczy LEZGINKĘ na kijowskim majdanie z Ramzanem Kadyrowem i Stevenem Seagalem! 🙂 PS. БУДЕМ ТОПИТЬ ГОВНО – РУКАМИ ЧИСТИМИ!!! 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=1N7eZ0Ku01Y

   • sobiepan
    sobiepan :

    polskipan:
    13.12.2014 21:54/. przeszłość oddzielamy grubą kreską!To gu..o już przerabiałem i na następne nie mam ochoty . jeśli powycinacie faszystowskie tatuaże i (zaczniecie budować kulturę ukraińskich herosów na waleczności i honorze zaporoskich kozaków) tego nie są w stanie zrobić Po pierwsze Kozacy nie byli ukropkami . po drugie do dnia dzisiejszego nie maja czegoś takiego co można nazwać Kulturą. jakąkolwiek, a nie na bajkach pijanych Mędrców Syjonu lub Syjamu, piorących mózgi żydowskim troglodytom:A to jest wspaniała wizja najbliższej ich przyszłości to poznacie dobroć i miłosierdzie Polskich Panów! a jeśli nie to ZGINIECIE NA PALACH lub będziecie doić klacze i wielbłądy Uzbeckich i Kirgiskich koniuchów (którzy nad was będą stali z tatarsko-mongolskim batem oraz obcęgami i palnikami 🙂 )! gdyż Polskie Pany strasznie lubią kumys! i po nim najlepiej im się tańczy LEZGINKĘ na kijowskim majdanie z Ramzanem Kadyrowem i Stevenem Seagalem! 🙂 PS. БУДЕМ ТОПИТЬ ГОВНО – РУКАМИ ЧИСТИМИ!!! 🙂

     • sylwia
      sylwia :

      Dodam, iż w odróżnieniu od Ukrainy, do sił zbrojnych USA nabór jest dobrowolny. Mimo to popełnianych jest we wszystkich rodzajach broni 70 gwałtów dziennie. ( http://www.huffingtonpost.com/soraya-chemaly/military-sexual-assault-facts_b_4281704.html). Maszerujący żołnierze deklamują słowa ładnej ballady Nikoły Jemelianowa, które sobie można przetłumaczyć na http://www.translate.google.com: “Как давно я здесь не был – упаду на траву,

      Гляну в ясное небо и пойму, что живу.

      Небо в колокол грянет, и польёт проливной.

      Я бегу в своё детство, летний дождик за мной…

      Припев:

      Мы живём на отцовской земле!

      Внуки Сварога – славные дети!

      И летит на крылатом коне

      Русь в далёкие тысячелетья!

      И летит на крылатом коне

      Русь в далёкие тысячелетья!

      Куплет:

      Это поле пахали селянина сыны,
      Землю с потом мешали от войны до войны.
      Войн было не мало – выпадало сынам.
      Землю кровью мешали, чтобы вольно жить нам!

      Припев:

      Мы живём на отцовской земле.
      Внуки Сварога – славные дети!
      И летит на крылатом коне
      Русь в далёкие тысячелетья!
      И летит на крылатом коне
      Русь в далёкие тысячелетья!

      Куплет:
      Как давно я здесь не был – упаду на траву,
      Гляну в ясное небо и пойму, что живу!”

     • ruskiagent
      ruskiagent :

      Kozaków zaporoskich nie ma już. Mówi Panu coś takie wydarzenie jak likwidacja Siczy Zaporoskiej przez carycę Katarzynę II, po którym starszyzna kozacka została przekształcona w zwykłą, rosyjską szlachtę, a zwykli Kozacy zrównani z chłopstwem ukraińskim(zwanym przez nich chochołkami, a przez nas czernią, z którego to chłopstwa Austriacy utworzyli „naród ukraiński”) bądź osadzeni na Syberii? Obecni ukraińscy tzw. „kozacy” to nic innego jak czerń, która, mówiąc językiem młodzieży „myśli że jest fajna”. Z prawdziwych Kozaków, to władzę radziecką przetrwali tylko Dońscy, a i z wielkim trudem, i oni walczą w dużych ilościach ukraińskim wojskiem, i watahami faszystów(bo ukraiński nacjonalizm stworzony przez Doncowa a rozpropagowany przez Banderę to zwyczajny faszyzm) a nawet wytatuowanych swastykami neopoganów i nazistów czczących Hitlera i III Rzeszę(takie Sonderkommando Azow na przykład)zwanymi batalionami ochotniczymi

     • sylwia
      sylwia :

      Kozacy są posłuszni swym atamanom. Jedni razem z Ukraińcami popełniali zbrodnie wojenne na ludności cywilnej w Warszawie w sierpniu 1944 r. Inni zabijali Polaków w 1920 r. Jeszcze inni w tymże 1920 r. przeszli na polską stronę i walczyli z bolszewikami. Za to wdzięczna Rzeczpospolita nadała im ziemię uprawną i pomogła się osiedlić. Ich potomkowie ciągle tam mieszkają. A zdrajcy są w każdym narodzie.

     • quetzal
      quetzal :

      Anarchista, wiesz dlaczego film”Bogowie „cieszy sie w Polsce tak popularnościa i frekwencją??Nie nie mieszkasz tu, nawet nie wiem czy z Polski jesteś, to Ci powiem. Bo to jest pozytywny przykład zrobienia czegoś dla ogółu, zgodnie z prawidłami nauki. Religa do nikogo nie ział nienawiścią Po prostu przykład dobra i pasji. A ty jesteś siewcą złych emocji i negatywnych wibracji, obrzydliwych frustracji. I dlatego nigdy nie będziesz miał”sukcesu frekwencyjnego”, będa cie czytać tylko tacy negatywni frustraci, jak ty.

     • hej
      hej :

      P.Quetzal. Dodam jeszcze, że w chamstwie i wyzwiskach dorównuje p.Sylwii a czasem ją/go prześciga. Pogarda dla innych to tego pana cecha charakterystyczna. Pozwoli Pan, że zacytuję : ” Kto dał tobie chamie prawa do oceniania czy mam czy nie wypowiadać się na Polskim Kresowym forum .,,Ja Pana nie tykam „- to dobrze bo swojego Pana tykać nie wolno taki los chamstwa”. Nic dodać nic ująć. Pozdrawiam.

     • hej
      hej :

      A czytał Pan chociaż moją odpowiedź? Czy ja kiedykolwiek pozwoliłem sobie chociażby na najmniejszy przejaw takiej arogancji i pogardy jakie było w pańskiej wypowiedzi? Tylko dlatego, że POPROSIŁEM o najpierw o opinię u językoznawcy a potem wypowiadanie się? Czy pogarda i wywyższanie to jest postawa godna chrześcijanina? Przykro mi, że dostrzega Pan źdźbło a nie dostrzega belki w swoim oku. Nawet Pana odpowiedź jest arogancka i pełna pychy, nie piłem z Panem bruderszafta.

     • sobiepan
      sobiepan :

      hej:
      14.12.2014 15:58/. Nie oceniaj innych to i sam nie będziesz oceniany ((P.Quetzal. Dodam jeszcze, że w ch…..ie i wyzwiskach dorównuje p.Sylwii)) to zapewne jest laurka z twojej strony.( Panem bruderszafta.) tutaj nie potrzeba eksperta wystarczy słownik j polskiego.

     • hej
      hej :

      Jak najbardziej, to moja laurka, bo jestem doskonałym „produktem” Pana i p.Sylwii zachowań, kłamstw i wypowiedzi . Powinienem dodać w mojej poprzedniej wypowiedzi „DOTĄD”. Tak, tak, zgadza się dotąd nikogo nie oceniałem, starałem się tonować panującą tu agresję, nie stawać wyraźnie po którejkolwiek stronie. Proszę zauważyć, że nawet zacząłem przyjmować niektórą Pana argumentację i się z nią zgadzać. Niestety to właśnie Pan i p.Sylwia skutecznie mnie z tego wyleczyli. Bo kto raz skłamie i drugiego kłamstwa powiela przestaje być wiarygodny w każdej sprawie. Kto innych wyzywa a później krzyczy, że to nie ja to po prostu prowokator. Wygląda na to, że to WY jesteście „ukrami”, banderowcami i apologetami ukraińskiego nacjonalizmu bo własnymi rękami próbujecie w ich łapy Polaków wepchnąć.

     • sobiepan
      sobiepan :

      hej:
      14.12.2014 16:26/. nawet zacząłem przyjmować niektórą Pana argumentację i się z nią zgadzać gdzie i kiedy!. WY jesteście „ukrami”, banderowcami i apologetami ukraińskiego nacjonalizmu bo własnymi rękami próbujecie takie twierdzenia stawiają osobę twierdzącą w jednoznacznym świetle.<>.Czy ktokolwiek na tym forum poza nielicznymi wyjątkami ,Pan do nich nie należysz są w stanie zrozumieć że , łączenie ukropy to faszyści – Putin to zło jest szkodliwa dla Polski.

     • hej
      hej :

      Znowu Pan kłamiesz. Zacytuję siebie jak Pan nie pamiętasz „Proszę na koniec zauważyć, że moje poglądy również ewaluują i stają się w części podobne do Pana ( np. ten pogląd, że to nie nasza sprawa i nie powinniśmy się wtrącać w ten konflikt).” Ja Pana NIGDY nie nazwałem agentem, Pan po raz któryś nazywa mnie „ukrem”-po co? A po to co robi p.Sylwia, żeby dzielić i jątrzyć. W myśl zasady dziel i rządź. Jeszcze jedno, do”kresów” dołączyłem chyba 15.09. Przyznaję, że na początku moje poglądy odnośnie Ukrainy były trochę naiwne, nie znałem realnej siły nacjonalizmu i banderyzmu na Ukrainie. Tu trochę otworzyły mi się oczy. Dlatego od pewnego czasu nie komentuję występujących tam wydarzeń, bo się na tym za mało znam, zresztą nigdy na Ukrainie nie byłem. Natomiast wiem jedno, poziom agresji, braku kultury, insynuacji i chamstwa w Pana i p.Sylwii wykonaniu jest urągający dobremu wychowaniu i na pewno nie przystoi „szlachcicowi” za jakiego Pan się podaje.

     • sobiepan
      sobiepan :

      hej:
      14.12.2014 17:01/. Nie dość żeś pan młody to i masz problemy ze wzrokiem? . Czy nie widzi Pan że wszystkie moje wypowiedzi są adekwatne do personalnych ataków na Mnie . Poczytaj pan posty tych rzekomo pokrzywdzonych moimi wypowiedziami. Np uri ,Tutejszym,ect….No tak łatwiej jest komentować cudze wpisy dotyczące go personalnie niż merytorycznie skomentować artykuł .Dlatego od pewnego czasu nie komentuję występujących tam wydarzeń, bo się na tym za mało znam, zresztą nigdy na Ukrainie nie byłem.

     • sobiepan
      sobiepan :

      hej:
      14.12.2014 17:25/. Czytaj żeż Pan to co piszę ze zrozumieniem bo Pański brak krytycyzmu zaczyna być irytujący zachowanie pańskie przypomina wszelkie definicje narcyzmu.,, Czy nie widzi Pan że wszystkie moje wypowiedzi są adekwatne do personalnych ataków na Mnie . Poczytaj pan posty tych rzekomo pokrzywdzonych moimi wypowiedziami. Np uri ,Tutejszym,ect….No tak łatwiej jest komentować cudze wpisy dotyczące go personalnie niż merytorycznie skomentować artykuł”

     • tutejszym
      tutejszym :

      Panie SobiePan, zwracanie się do innych per „ty” , i to z małej litery świadczy źle o kulturze osobistej tak piszącego. Ale systematyczne używanie zaimka „mi, mnie” z dużej litery to błąd ortograficzny dyskryminujący tak piszącego. Błąd typu „ataków na Mnie” popełniasz Pan permanentnie na naszym Forum. Świadczy to też o poważnym uchybie w Pańskiej osobowości. Zgłoś to Pan swojemu psychiatrze i popracujcie w ramach zajęć terapeutycznych nad Pańskim narcyzmem. Zrobiłeś Pan duże postępy w umiejętności komunikacji interpersonalnej ale jeszcze spora droga przed Panem. Pozdrawiam i głowa do góry, Panie Januszu S.

     • tutejszym
      tutejszym :

      SobiePan: 14.12.2014 19:12 Nie sądziłem że stać Pana na taką wspaniałą samoocenę. Gratuluję panu postępów w pracy nad sobą. A Pański komunikat o sobie: „Panie SobiePan, Prostaku i chamie zdecyduj się do kogo się zwracasz. ,,poważnym uchybie” to ty jesteś A forum nie jest ,,wasze”. Masturbuj się dalej a ode Mnie won śmierdzielu ” przejdzie chyba do annałów psychiatrii jako przykład narcyzmu i rozdwojenia jaźni psychiki jednoosobowej, powielonej. Jeszcze raz gratulacje. Tutejszym.

     • hej
      hej :

      p.SobiePan:14.12.2014 18:23
      NIE WSZYSTKIE PANA WYPOWIEDZI SĄ ADEKWATNE DO PERSONALNYCH ATAKÓW, to właśnie mnie Pan zaatakował bezpodstawnie, bez przyczyny i to w bardzo nieelegancki sposób, dlatego o tym piszę. Żaden mój narcyzm tylko dowód na to, że Pan robi dokładnie to samo o co posądza innych.

     • sobiepan
      sobiepan :

      hej:
      14.12.2014 19:27/. czy dla Pana jest to poza zdolnością postrzegania faktów że każdy atak spotyka się z adekwatnym Kontratakiem . Nawet Pańskie dywagacje na tym forum i w temacie który powinien być dyskutowany powoduje pan wyparcie głównego wątku poza nawias dyskusji.???.

     • hej
      hej :

      Jeszce jedno P.Sobie_Pan. Polemizuję tu często z Panem Votum_seperatum, nie zgadzamy się w swoich opiniach. Ale wszystko odbywa się bez wyzwisk i insynuacji. Wie Pan za co go bardzo cenię? Gdy się pomylił w swojej opinii(bo nie doczytał wcześniejszych) potrafił jak prawdziwy mężczyzna powiedzieć po ludzku przepraszam. U Pana na to nie liczę.

     • polskipan
      polskipan :

      jeżeli komuś staje czytając „Mein Kampf”, to żaden ceniący wolność religijną Sarmata: nie zabroni takiemu degeneratowi walenia konia po lekturze wypocin wujka Adolfa! ale nie można dopuścić, aby jakiś wysoki, wysportowany, niebieskooki blondyn przypominający Heinricha Himmlera: spotkawszy wysportowanego Ukraińca z pięknym tatuażem okultystycznego symbolu, który prorok III rzeszy otrzymał w telepatycznym kontakcie podczas krwawej sadomasochistycznej orgii od swojego boga Odyńca – pół wieprza, pół psa, który od kilku tysięcy lat mieszka w jaskini Gór Szwarcu 🙂 – powiedział do swoich chochlików z SS: patrzcie nadludzie! jaką piękną okładkę mojej nowej, tryskającej miłością i troską o losy całej ludzkości, książki można zrobić z tego głupiego Słowianina!

      Dlatego każdy faszysta: Polak, Ruski, Ukrainiec, Murzyn, czy Indianin Hopi – powinien sam powycinać faszystowskie „dziary” – DLA SWOJEGO WŁASNEGO DOBRA – bo chyba nie jest w jego kwestii czekanie, aż najpierw Uzbecy palnikami podpieką te szatańskie znaki, a później Kirgizi je oberwą obcęgami! 🙂

      Zobaczcie Bracia Ukraińcy: jak faszystowskie psy plądrują na Dolnym Śląsku groby naszych wspólnych: Słowiańsko-Sarmackich Bohaterów!

      https://www.youtube.com/watch?v=cf00udmDO4Y

     • zefir
      zefir :

      „wlkp”,bądż poważny,odróżniaj marginalne zjawiska faszyzmu w praktycznie wszystkich krajach europejskich,od faszyzmu namaszczanego przez władze danego kraju.Czymże,jak nie gloryfikacją faszyzmu w skrajnej postaci jest honorowanie przez Poroszenkę zbrodniarzy nazifaszystowskiej OUN-UPA tytułami bohaterów,gratyfikacjami zasłużonych kombatantów,jego bałwochwalstwem pomników Bandery i ideologów OUN-UPA?To przecież droga ukronacjonalizmu zdolnego do podpalenia świata podobnie jak hitlerowskiej NSDAP.

     • sylwia
      sylwia :

      Racja, p. Zefir. To jest celowa robota, dobrze zaplanowana i starannie zorganizowana po to aby odrodził się na zach. Ukrainie hitlerowski fanatyczny faszyzm. Powstanie dobrze uzbrojona silna armia ukraińska. Będzie ona użyta jako ‘mięso armatnie’ w wielkiej neohitlerowskiej wyprawie krzyżowej (der Hakenkrezuzzug) na Rosję. Celem tej wyprawy krzyżowej jest rozpad Rosji i zmiana ekipy rządzącej w Moskwie poprzez doprowadzenie do nędzy w Rosji i wywołanie tam społecznych protestów. Te wydarzenia mogą już nastąpić w ciągu dwóch lat. Cel jest podobny do celu agresji na Jugosławię chociaż metody będą inne. Na Ukrainie, skutkiem udziału w tej wojnie zorganizowanej przez międzynarodowy oligarchat będzie zniszczony kraj i tysiące poległych bo nawet konwencjonalnej wojny z armia rosyjską Ukraińcy nie wygrają. Nie o to jednak w tych planach chodzi. Nie można wykluczyć, iż w planach tych leży także przyłączenie do przyszłej hitlerowskiej Ukrainy dużej części obecnego polskiego terytorium. Jedynie zdecydowany opór zorganizowanych polskich sił patriotycznych w wojsku i narodzie może wymusić na oligarchacie koncesje po to aby osiągnąć cel główny.

 4. wilno
  wilno :

  Całkowicie z nim zgadzam się, że z ukrainy robią antyruskie wojsko, a na tym fonie całkiem możliwa jest wielka wojna w najbliższym czasie, szkoda jednak że Polska będzie w niej walczyć o amerykański interes, szkoda, bo w innym wypadku możno byłoby odzyskać Wilno i inne ziemie, choć Wilno w każdym wypadku zmieni granice. Choć oczywiście jest bardzo przykro, że wojna jest blisko, a Polska stoi po złej stronie.